Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětských chytrých hodinek Carneo GuardKid+ 4G Platinum

2. 3. 2022 aktualizováno

test Carneo GuardKid+ 4G PlatinumVítěz testuTestado.cz

Je pro vás bezpečnost dítěte důležitá? Rádi byste věděli, kde se pohybuje? Nejen k takovému účelu jsou přímo jako stvořené chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum, které jsme podrobili zatěžkávacímu testu. Naše dojmy se dočtete v aktuální recenzi. Již nyní můžeme prozradit, že jsou perfektní!

Obsah balení

Uvnitř krabičky najdete chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum PINK a nabíjecí kabel s magnetickou koncovkou na jedné straně a standardním USB-A konektorem na straně druhé. Výrobce myslel také na návod v českém jazyce, ve kterém se dozvíte něco o funkcích a nastavení.

balení Carneo GuardKid +4G Platinum

Design a zpracování

Recenzované chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum k nám dorazily v růžové barvě. K dostání je dále fialová a modrá barva. Varianty tedy existují jak pro holky, tak pro kluky.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum měří 4,1 × 4,7 × 1,6 cm. Strojek je masivnější, za což může dotykový displej 2,5 × 2,6 cm. Hmotností 52 gramů rovněž patří mezi těžší, ovšem ani dětské ručce netropí tyto parametry nepohodlí.

Řemínek je na klasické zapínání v rozmezí 110 až 197 mm. Když na to přijde, hodinky Carneo mohou nosit i dospělí. Silikonový materiál je příjemný a ruka se pod ním výrazněji nepotí.

Pochvalu si zaslouží zvýšená odolnost dle certifikace IP67. Pakliže se dětské hodinky namočí, zařízení se nepoškodí. Sprchování, plavání a potápění ale není výrobcem doporučováno. Pokud se hodinky vlivem vody poškodí, reklamaci vám neuzná.

Carneo GuardKid +4G Platinum recenze a test

Podíváme-li se na konstrukci testovaného modelu, při pravé straně se nachází dvě mechanická tlačítka pro ovládání (jedno z nich může fungovat jako SOS tlačítko), na protější levici sídlí šuplík pro nanoSIM kartu. Pro jeho otevření není potřeba speciální nářadí (jako u Carneo GuardKid+ 4G): stačí předmět typu nůž, který máme všichni doma. Chci tím hlavně říci, že nehrozí svévolné nebo nechtěné otevření a následné vypadnutí SIM.

Carneo GuardKid +4G Platinum recenze a test

Ve spodní části displeje spatříme reproduktor, přičemž zadní strana disponuje nabíjecími piny. Recenzované smart hodinky pro děti GuardKid+ 4G Platinum tedy mají vše potřebné.

Displej a ovládání

Chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum vlastní kapacitní dotykový IPS displej o velikosti 2,5 × 2,6 cm. Mluvíme o barevném displeji s rozlišením 240 × 240 pixelů.

Carneo GuardKid +4G Platinum recenze a test

K výběru jsou 4 typy ciferníků: “digitální i analogové”. Pozitivně hodnotím přítomnost ochranné fólie již z výroby. I při pádu by se displeji nemělo teoreticky nic stát.

Přítomný displej se ovládá klasickým swajpováním a bočními tlačítky. Jeho reakce jsou rychlé: po ťuknutí na příslušnou aplikaci displej okamžitě koná. Na jednu obrazovku se vejdou čtyři ikonky, velikost je tedy tak akorát. Při rolování se obraz netrhá, což je výrazné pozitivum, jež přispívá k lepšímu uživatelskému zážitku.

Hardware a funkce

Jako první musím okamžitě vychválit plynulost systému. Uživatelské prostředí je svižné a vždy chvatně plní zadané požadavky. Tady se značka Carneo vytáhla, protože něco takového mohou leckdy závidět i dražší konkurenční modely.

Carneo GuardKid +4G Platinum recenze a test

GuardKid+ 4G Platinum jsou kompatibilní se systémy Android a iOS. Pro maximální využívání je nutné si stáhnout aplikaci Carneo Guard:

Aplikace je v češtině (stejně jako menu hodinek) a umožní vám využívat spoustu užitečných funkcí. Jmenovitě zmíním funkci hovoru, hlasovou konverzaci, historické přehrávání stopy, vzdálené focení (bez vědomí dítěte), vzdálené sledování tichým zpětným voláním, lokalizaci v reálném čase na mapě a jiné možnosti.

Hardware a funkce

U videí kvituji slušnou kvalitu obrazu a zvuku (dle ceny testovaných hodinek). Za výbornou funkci považuji možnost nastavení doby, kdy nemá být dítě rušeno: například v době, kdy je ve škole, na kroužku atd.

Carneo GuardKid +4G Platinum

Tohle všechno je možné díky přítomným technologiím LBS, GPS a Wi-Fi. Vaše dítě potom využije budík (hodinky vibrují), stopky, výuku matematiky a anglického jazyka, kalkulačku, krokoměr aj. Samozřejmostí je možnost volání či zasílání SMS.

Dětské hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum nabízí funkcí opravdu velké množství. Tady bude spokojen i hodně náročný rodič, který chce mít nad svým dítětem dokonalou kontrolu.

Výdrž a nabíjení

Důležitým parametrem je samozřejmě výdrž na baterii. Hodnocený model Carneo GuardKid+ 4G Platinum vlastní baterii s kapacitou 1 000 mAh, která může dosáhnout výdrže až 96 hodin (ve stand-by režimu).

Na celkové výdrži se podepisuje využívání funkcí. Například aktivace krokoměru může výdrž snížit až o 30 %. Největším žroutem energie je video hovor a GPS. Nic nového, protože tohle pravidlo platí také u klasických chytrých hodinek. Obecně vzato počítejte s dvoudenní výdrží, což není vůbec špatný výsledek.

Nabíjení probíhá přes USB kabel, který je součástí základního balení. Druhý konec je magnetický, tudíž jej stačí k zadním pinům přiblížit a dojde ke spárování a nabíjení.

Výdrž a nabíjení GuardKid +4G Platinum

Závěrečné hodnocení

Recenzované chytré hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum se vyznamenaly. Svojí podobou jistě okouzlí děti v předškolním věku nebo žáky prvního stupně ZŠ. Rodiče zase potěší užitečnými funkcemi, díky kterým se o bezpečí malé ratolesti nemusí tolik obávat. Svoje štěstí můžete sledovat v reálném čase pomocí GPS, napřímo komunikovat přes videohovory a zasílat SMS. Pokud nad takovými hodinkami uvažujete, nový model od Carneo můžeme doporučit. TIP redakce Testado.cz!

Klady
  • Videohovory, SMS a fotografie
  • Sledování GPS polohy a trasování
  • SOS kontakty pro zasílání údajů o poloze
  • Slušná výdrž na baterii
  • Odolnější konstrukce
  • Hodinky a aplikace v češtině
  • Aplikace pro Android i iOS
Zápory
  • Silnější tělo strojku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (69 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Dušan (27. 12. 2022 19:12)

Za mne chybí v recenzi rozepsaná zásadní funkce hodinek. Tedy ukazování času. Jsou zde sice 4 ciferníky přednastavené z výroby, ale všechny jsou poměrně nepřehledné a rozhodně ne dětské. Jelikož nejdou nahrát nové (alespoň zatím), tak to považuji za velké mínus. Zarážející je, že v recenzích se pohledy na ciferník nevyskytují, a tak člověk tak nějak předpokládá, že Platinum mají stejné jako ty původní 4G. Nicméně není to tak. Jinak (až na velikost) jsou to skvělé hodinky/telefon.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář