Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětských chytrých hodinek Carneo GuardKid+ 4G

25. 2. 2021 aktualizováno

Recenze a test dětských hodinek Carneo GuardKid+ 4G

Chcete mít přehled o tom, kde vaše děti jsou a zdali jsou v pořádku? Pokud kladně přikyvujete, tak právě vám doporučujeme bedlivě prostudovat následující řádky. V rámci podrobné recenze vám představíme dětské chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G.

Obsah balení

Po otevření balení na vás jako první vykoukne displej hodinek. Na dětských hodinkách Carneo GuardKid+ 4G je rovnou nasazený univerzální řemínek. Pod hodinkami dále naleznete USB kabel na nabíjení, manuály a průhledný pytlík. V něm je šroubovák a 2 náhradní šroubky.

Šroubovák slouží k tomu, abyste mohli sundat krytku, do které se vkládá nanoSIM karta. A náhradní šroubky se určitě také hodit budou. Přeci jen jsou to hodinky pro děti.

Carneo GuardKid+ 4G obsah balení

Design a zpracování

Dostalo se nám do ruky modré zpracování hodinek Carneo GuardKid+ 4G. Pro kluky je to ideální barva, pro holky můžete recenzovaný model pořídit v růžovém provedení.

Zpracování displeje vypadá trochu staromódně, ale celkově hodinky vypadají pěkně. Nejsou na nich žádné ostré hrany, kterými by děti zachytávaly o oblečení. Neodpustím si jednu výtku: samotný strojek je totiž dost tlustý. Ostatně považte sami, jejich tloušťka je 17 mm, což nám u produktu určeném na dětské zápěstí přijde až dost…

Testado radí

Recenzovaný model je určen zejména pro děti předškolního věku, případně pro starší děti prvního stupně ZŠ.

Ostatní rozměry 50 × 43 mm jsou už obvyklé. Díky nim si dětské chytré hodinky mohou dovolit dostatečně velký displej s uhlopříčkou 1,4”. Ještě musím ocenit, že Carneo GuardKid+ 4G působí bytelně a jsou voděodolné. Disponují certifikátem IP67, takže přežijí i ponoření do vody o hloubce 1 metru po dobu 30 minut.

Recenze a test dětských hodinek Carneo GuardKid+ 4G

Řemínek je ze silikonu a vypadá, že také něco vydrží. Modrá barva se sice rychleji ušpiní, ale naštěstí se dá řemínek snadno omýt. Délka řemínku je slušných 16 cm, což bohatě stačí pro všechny děti.

Displej a ovládání

Barevný displej je dotykový a disponuje rozlišením 240 × 240 pixelů. Rozlišení obrazovky je dostatečné a přečíst informace na něm zvládne i starší člověk. Displej sám od sebe po rozsvícení do půl minuty zhasne. Škoda, že se nikde v nastavení neobjevila možnost tento interval změnit. Jas si můžete upravit dle libosti. Musím uznat, že při videohovoru jak velikost, tak i rozlišení bohatě stačí.

Recenze a test dětských hodinek Carneo GuardKid+ 4G

Teď se podíváme na dotykovou část displeje. Odezva listování v menu a fotografií je velmi dobrá. Jediné, s čím jsem občas bojoval bylo klikání. Při snaze pořídit fotografii nebylo snadné se trefit na správné místo na zobrazené ikonce. Zapínací tlačítko reagovalo vždy jak má a celkově se s hodinkami dá fungovat na pohodu. Pro děti bez probémů.

Hardware a funkce

Carneo GuardKid+ 4G běží na hardwarové platformě MT6735M. Operační paměť je kombinovaná, jedna má 512 MB a druhá 4GB. Tyto údaje vám asi moc neřeknou, a tak vám to shrneme. Hodinky běží plynule, spouštění aplikací je poměrně rychlé. Hodinky využívají mobilní LTE síť pro připojení k internetu; můžete je připojit i na vaší domácí Wi-Fi.

Recenze a test dětských hodinek Carneo GuardKid+ 4G

Teď se podíváme na to, co všechno dětské chytré hodinky umí. Po vložení nanoSIM karty vysílají svojí GPS polohu s přesností na 5 metrů, kterou můžete neustále sledovat v aplikaci. Zkoušeli jsem to na více místech a vždy správnou polohu po chvíli hledání našly. Taktéž je možné i pohyb dítěte trasovat.

Samozřejmě je možnost i přes hodinky volat. Můžete zvolit buď klasické volání nebo videohovor. Co se týče volání, všemu je v pohodě rozumět. Videohovor také běžel bez problémů, na telefonu ihned naskočila notifikace a po jejím odklepnutí došlo k propojení. Obraz snímaný hodinkami Carneo nemá nejlepší rozlišení a je trochu rozmazaný, ale vaše dítě v něm určitě poznáte. (Stále musíme brát v potaz fakt, k čemu zařízení primárně slouží). Dokonce je možné provést i skupinový videohovor s více členy rodiny.

Carneo GuardKid+ 4G test

Co se týče volání, zde je potřeba zmínit, že se s hodinkami lze spojit i tajně. Vy pak ve vašem mobilním zařízení uslyšíte, co vaše dítě dělá a s kým se baví. Taktéž můžete přes aplikaci v mobilu i skrytým způsobem fotit. Tyto funkce se pro větší klid rodičů, když se dítko dlouho neozývá, hodí. Jak tyto funkce hodnotíte vy, nechám zcela na vás. Fotografovat s hodinkami mohou i děti. Rozlišení fotografií není na dnešní dobu úplně nejlepší, ale pro radost dětem kvalita určitě postačí.

Kontakty do smart dětských hodinek Carneo GuardKid+ 4G synchronizujete přes aplikaci z vašeho mobilu. To, že jste odkázáni na aplikaci je velkou výhodou. Vaše dítě si tak telefonní kontakty nemůže smazat. Dokonce můžete i určitá čísla v hodinkách blokovat. Takovou možnost jsme zkoušeli a funguje stejně, jako u jakéhokoliv telefonu. Super možností je nastavení 3 čísel jako takzvané SOS kontakty. Pokud se bude vaše dítě cítit ohroženo, tak vám za pomocí hodinek může dát vědět, že se něco děje a vy se zároveň dozvíte jeho přesnou polohu.

Ještě nesmíme zapomenout i chatovací aplikaci Wech. S její pomocí si dítě může dopisovat buď s jedním člověkem, nebo se všemi členy rodiny. Mluvím o členech rodiny, protože pochybuji, že byste hodinky spárovali s aplikací v telefonu někoho cizího. Vždy je potřeba k propojení naskenovat QR kód na spodní straně hodinek. Velmi bezpečné řešení.

Recenze a test dětských hodinek Carneo GuardKid+ 4G

Hodinky jsou stejně jako aplikace v češtině. Musím říct, že překlad je chvílemi trochu úsměvný a úplně nesedí. Naštěstí díky ikonkám vždy přijdete na to, o jakou funkci se jedná. Z dalších funkcí bych ještě zmínil, že tyto chytré hodinky pro děti slouží i jako krokoměr: můžete sledovat v aplikaci, jak je vaše dítě aktivní.

Tak a teď tu máme samotnou aplikaci. Ta nese název SeTracker2. Lze ji nainstalovat jak na iPhone, tak na Android telefony. Aplikace je v češtině. Chvilku vám asi potrvá se v ní zorientovat, ale na vše podstatné určitě přijdete.

To nejdůležitější, polohu dítěte, uvidíte jako první po jejím spuštění. Aplikace pro lokalizaci využívá Google Mapy. Za pomocí aplikace můžete ještě dítěti nastavit režim nerušit (např. pro dobu, kdy je ve škole), anebo také večerku (při té se hodinky odpojí od sítí a šetří baterii).

Na aplikaci se mi ale nelíbila jedna věc. Tou byly reklamy; když už si koupím hardware, tak bych komfortní užívání se vším všudy očekával. Pokud tedy reklamy pomineme, tak mohu říct, že se mi s aplikací pracovalo dobře a synchronizace s hodinkami byla bezproblémová. A závěrem dodávám, že se s Carneo GuardKid+ 4G vaše děti určitě naučí rychle pracovat. Jejich obsluha je velmi jednoduchá.

Výdrž a nabíjení

V pohotovostním režimu testované dětské hodinky GuardKid+ 4G vydrží až 72 hodin. Při běžném používání jsou to asi dva dny. Kapacita baterie činí 615 mAh. Vše se odvíjí od toho, jak moc aktivně sledujete polohu, voláte a tak podobně. K nabíjení slouží USB kabel s klipsnou na připojení k hodinkám.

Doporučujeme si pohlídat, zda se hodinky opravdu nabíjí. Občas se vám může stát, že netrefíte přesně na 4 nabíjecí piny. Skvělou vlastností hodinek je také to, že vám odešlou notifikaci do vašeho telefonu v případě, že bude slabá baterie.

Závěrečné hodnocení

V naší době by rodiče určitě byli klidnější, kdybychom něco takového nosili. Za mě mohu dětské chytré hodinky Carneo GuardKid+ 4G jen doporučit. Sice se pár much najde, ale na stěžejní funkce nemají zásadní vliv: polohu dítěte se vždy dozvíte. Recenzovaný model je také vyroben tak, aby něco vydržel.

Klady
  • Přesné sledování GPS polohy a trasování
  • Umí videohovory a fotky
  • SOS kontakty pro zasílání údajů o poloze
  • Vydrží cca 2 dny používání
  • Vodotěsná konstrukce
  • Hodinky a aplikace v češtině
  • Aplikace pro Android i iOS
Zápory
  • Silnější tělo strojku
  • V aplikaci jsou reklamy
  • Displej občas nereaguje na dotyk

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (49 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář