Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze cestovní kanceláře Čedok

Čedok - cestovní kanceláře testado

Jaká je nejdéle sloužící cestovní kancelář v České republice? Odpověď zní: Čedok. Ačkoliv je dnes již vlastněna polskou společností Itaka, stále se jí nedá upřít, že patří na našem trhu k těm nejoblíbenějším. Ze široké variability zájezdů a destinací si vybere každý. Kladně hodnotíme také množství cest, jak tuto cestovku zkontaktovat, k dispozici je navíc denně.

Podívejte se, jak si Čedok vedl ve srovnání s ostatními cestovními kancelářemi.

Hodnocení Čedok

8.9

Skvělá

Ačkoliv změnila cestovní kancelář Čedok svého majitele a už není ryze českou cestovkou, na našem trhu má stále své místo. České zákazníky si hýčká dostupností zákaznické podpory, širokou nabídkou služeb i zájezdů. Na trhu je více než sto let, což jí dává možnost čerpat z bohatých zkušeností. I díky tomu u nás stále patří k nejoblíbenějším cestovkou.

Kvalita služeb
8
Cena
9.5
Podpora
9
Uživatelské prostředí
9
Klady
  • Nejstarší CK na našem trhu
  • Široký výběr dovolených
  • Rozsáhlé portfolio destinací
  • Animační kluby
  • Online chat
  • Zákaznická podpora 7 dní v týdnu
Zápory
  • Mnoho reklamací kvůli ubytování
  • Nepřehledný filtr destinací

Kvalita služeb – 8/10

Cestovní kancelář Čedok byla založena roku 1920. Od té doby uběhlo více než 100 let, její místo na trhu jí to ale nevzalo. Naopak. Dokázala si svoji pozici upevnit i navzdory skutečnosti, že byla svědkem světových válek, okupace či normalizace. Svůj cíl o plnění cestovatelských snů obyvatel naší země nevzdala a své aktivity přizpůsobovala dané době.

Pokud bychom měli hodnotit výběr destinací a typů zájezdů, rozhodně není co vytknout. Čedok totiž nemá v nabídce jen klasické pobytové a poznávací zájezdy, ale také vlaková dobrodružství, okružní plavby, lyžování, zájezdy do exotiky a dovolenou autem. Kromě toho nechybí ani last minute a first minute dovolená do všech koutů světa.

Pestrý výběr dovolené jde ruku v ruce s rozmanitou nabídkou destinací, které začínají Albánií a končí Zanzibarem. Mezi nejoblíbenější destinace patří například Turecko, Slovensko, Omán, Kypr, Egypt nebo třeba Česká republika. Takto pestrý výběr je doplněný o hotely pouze pro dospělé, animační kluby i dovolenou na míru přesně podle vašich představ.

Všechno se zdá dokonalé, tak proč jsme ubrali 1,5 bodu? Když si budete pročítat recenze cestovatelů, kteří využili služeb CK Čedok, zjistíte, že se často objevují stížnosti spojené zejména s ubytováním. Bude proto lepší spoléhat zejména na ověřené hotely. Kladně hodnotíme naopak možnost zajištění cestovního pojištění či výlety v destinacích.

Cena – 9,5/10

Ztracené body za nedostatky při poskytování služeb Čedok rychle nahnal zpět v oblasti cen. Ty se pochopitelně odvíjí od zvolené destinace, typů dovolené, termínu zájezdu a dalších faktorů. Obecně lze ale říci, že se pohybují na rozumné úrovni v poměru ceny a kvality.

To, co nás mile překvapilo, jsou ceny last minute a first minute zájezdů. Je libo Tunisko za 10 500 Kč? Nebo Srí Lanka za 20 990 Kč? V obou případech se jedná o týdenní all inclusive pobyty. First minute vás dopraví třeba do Turecka za 8 000 Kč nebo do SAE za 12 000 Kč.

Možnosti úhrady zájezdu

Zájezdy lze uhradit několika způsoby. V první řadě jde o klasické možnosti, jako jsou bezhotovostní či hotovostní platba na pobočce. Využít lze také bankovního převodu. K úhradě můžete ovšem využít také vouchery a poukázky od Čedoku. V neposlední řadě stojí také benefity od zaměstnavatelů. V mobilní aplikaci Můj Čedok je pak k dispozici platební brána.

Dovolená čedok recenze testado

Podpora – 9/10

V případě dotazů nebo zájmu o dovolenou se na Čedok můžete obrátit prostřednictvím telefonního čísla. Operátoři jsou ochotni vám pomoci každý den vždy od 8 do 21 hodin. Dostupnost i během víkendu rozhodně není u všech cestovek standardní záležitostí.

Pokud byste upřednostňovali spíše osobní setkání, můžete navštívit některou z mnoha poboček v Česku nebo na Slovensku. Je jich více než 40 a další přibývají. Čedok má také vlastní již zmiňovanou aplikaci a i skrze ni můžete spravovat a rezervovat své zájezdy.

Budete-li odebírat newsletter, přijdou vám na e-mail nejčerstvější a nejzajímavější novinky. Cestovní kancelář Čedok má navíc profily na nejpoužívanějších sociálních sítích.

Uživatelské prostředí – 9/10

Pojďme se podívat, jak je na tom cestovní kancelář Čedok s uživatelským prostředím svých webových stránek a aplikace. Začneme aplikací. Je volně dostupná ke stažení mobilními telefony s operačními systémy Android a iOS. Pro používání aplikace není nutná registrace žádného profilu. Nabízí nejen vyhledávání dovolené, ale i výletů v destinacích.

Jakmile si v aplikaci zřídíte účet, dostanete se ke svým rezervacím, platbám a dokumentům. I bez přihlášení ale můžete brouzdat nabídkami, které si lze navíc ukládat do Oblíbených.

Nyní se přesuneme k webovým stránkám. Z nich je již na první pohled zřejmé, že má každá specifická nabídka své místo. Typy dovolených mohou ve zbytku obsahu snadno zapadnout, důležité ale je, že tam jsou. Domovská stránka obsahuje nejaktuálnější nabídky first minute a last minute dovolené, přičemž nechybí ani poutače na novinky, které CK Čedok přichystala.

Hlavní stránka je také domovem pro základní filtrování dovolených. Stačí vybrat termín, destinaci (nepovinné) a počet osob, a dostanete se k nabídkám. Filtrovat lze také s odjezdy ze Slovenska nebo Polska. Co se týče filtru destinací, zde jsme ubrali bod. Jsou vypsané všechny v jedné tabulce a najít tu vysněnou může chvíli trvat. Vhod by přišlo nějaké rozdělení.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.8 (78 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Ivo Sebera (11. 7. 2024 07:07)

Mám naprosto katastrofální zkušenost z letošní dovolené na Maltě. Z letiště do hotelu jsem jel taxíkem, protože cestovka nezajistila převoz, první 3 noci jsem měl pod balkonem od 7:00 plně strojně obsazené staveniště. Na recepci mi sdělili, že mi pokoj nemůžou vyměnit, protože Čedok věděl, že má balkon nad staveništěm. Po mých urgencích mi cestovka v polovině dovolené laskavě zajistila výměnu pokoje. Žádné další služby (delegát na místě, zajištění výletů apod.) Čedok nezajišťoval. Na reklamaci mi odpověděli, že ne jejich straně nevznikl žádný problém a že: "může v místě pobytu ojediněle v průběhu roku docházet ke stavební či jiné technické činnosti, na což nemáme žádný vliv. Na tuto skutečnost zároveň upozorňujeme ve všeobecných informacích k zájezdu". Raději nepřemýšlím, jaký by měla dovolená průběh, kdybych se nebyl schopen domluvit anglicky.

Odpovědět
Uživatel
Lukáš Vavřina (5. 6. 2024 22:06)

Disneyland, Paříž - 30.5. - 2.6. 2024 - za mne jedno velké zklamání s úrovní ubytování, organizací, informovaností atd. Zařídili jsme se po svém a dovolenou si nakonec užili díky partě skvělých lidí. S Čedokem jsem jel naposledy☹️

Odpovědět
Uživatel
Jan Kerbach (23. 2. 2024 16:02)

2024, Keňa, Watamu, hotel AGV LION RESORT, delegátka ČEDOKu strašný přístup. Na úvodní schůzce neváhá oznámit, že snídaňový balíček zařídí "svým klientům", myšleno těm, kteří si u ní koupí zájezd...Ostatní Čedokáři zřejmě pro ní klienti nejsou...

Odpovědět
Uživatel
Alena Vuova (23. 12. 2023 18:12)

Zásadně nesouhlasím,před problémem v Gaze,jsme měli zaplacenou dovolenou z obavy jsme ji zrušily a komunikace,náhrada nic velké zklamání,už nikdy

Odpovědět
Uživatel
DANA PALÁTOVÁ (21. 12. 2023 15:12)

Více se zaměřit na delegáty.Z výletu na Korfu nás nechala v přístavu napospas osudu se vrátit do hotelu.Pro koho tam je,za to bere peníze?!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář