Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze hypotéky od České spořitelny

Česká spořitelna nové logo

Ve srovnání hypotečních úvěrů skončila Česká spořitelna na druhé příčce. Svou oblibu si vysloužila díky její dobré dostupnosti a možnosti odložení splácení. Proč je právě tato hypotéka tak skvělá se dozvíte v aktuální recenzi.

Informace o České spořitelně

Česká spořitelna je nejstarší bankou na českém trhu. Její kořeny sahají do roku 1825. V roce 1996 se stala akciovou společností a nyní má spousta dceřiných společností. Jejím cílem je poskytovat finanční služby jednotlivcům, malým a středním podnikům i korporacím.Česká spořitelna logo

Nabízené hypotéky – 10/10

Česká spořitelna nabízí mimo hypotéky na bydlení i americkou hypotéku. K cestě vlastního bydlení lze využít jejího předhypotečního úvěru či hypotéky pro budoucnost. Ta je speciálně navržena pro koupi nemovitosti s energetickou náročností A nebo B, či rekonstrukci k tomuto standardu. Ve spolupráci s Buřinkou pak nabízí hypoúvěr, u kterého nemusíte mít naspořeny žádné rezervy.

Oficiální web _ Česká spořitelna hypotéky

Podmínky získání hypotéky – 9,5/10

Hypoteční úvěr od České spořitelny smíte splácet v rozmezí od 5 do 30 let, a dobu fixace si vybrat v rozmezí 1 roku až na 20 let.

K čerpání hypotéky vám postačí jen 10 %, výhodnější úrok však dostanete při minimu 80 % LVT. O jeden úvěr mohou žádat až 4 žadatelé, nebo ručit i jinou nemovitostí kromě té, která má být předmětem hypotéky.

Díky doplňkové části hypotéky si také smíte zažádat o navýšení finančních prostředků, které kupříkladu použijete na vybavení domácnosti, a to za stejnou úrokovou sazbu. 

Slevu na úrokovou sazbu dostanou všichni, kdo aktivně využívají běžný účet, přičemž  slevu 0,1 % p.a. obdržíte při sjednání pojištění schopnosti splácet. Celou hypotéku si nyní jako uživatelé běžného účtu lze sjednat online ve svém internetovém bankovnictví.

Pokud bydlíte v bytě nebo domě, který je zařízen úvěrem, Česká spořitelna nabízí tzv. překlenovací financování, které zužitkujete k nákupu nového bydlení v době, než prodáte stávající bydlení. Úvěr se po překlenutí tohoto období změní v hypoteční úvěr.

Základní údaje k čerpání hypotečního úvěru
Úrok od 6,24 % p.a. (sleva pro uživatele běžného účtu 0,5 % p.a.)
RPSN od 6,66 % p.a.
Délka splácení 5 až 30 let
Fixace úrokové sazby 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 15 a 20 let
Vlastní prostředky Min. 10 %
Prostředky mimo účel financování bydlení
Čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva

Variabilita splácení a fixace – 9/10

Splátky u hypotečního úvěru u České spořitelny měnit nelze, ale pokud si připlatíte za službu Variabilita splátek, můžete si splátky libovolně nastavit, tj. snížit nebo zvýšit, podle toho, jak vám to zrovna vyhovuje.

Stejně tak můžete využít přerušení splátek na 3 měsíce, a to celkem 3krát s tím, že musí být samozřejmě dodrženy závazky vyplývající ze smlouvy. 

Výhodou hypotečního úvěru České spořitelny je také pestrá nabídka fixačního období, které si zvolíte přesně tak, aby pro vás byl úvěr co nejvýhodnější.

Oficiální web _ Česká spořitelna - splátky

Poplatky – 8,5/10

U hypotéky od České spořitelny neplatíte poplatky za zřízení úvěru ani jeho správu. Stejně tak neplatíte za první čerpání, zpoplatněno je až druhé a další čerpání.

Česká spořitelna - hypoteční kalkulačka

Pokud máte zájem o variabilitu splátek, tato služba je zpoplatněna. Standardní pojištění proti neschopnosti splácet získáte za 8,50 % z ceny čerpané částky měsíčně. Pojistit se lze i na případ ztráty zaměstnání. K poplatkům, které nejsou zahrnuty v RPSN, patří pojištění nemovitosti, které je nutno sjednat jako podmínku čerpání úvěru.

Poplatky spojené s hypotékou
Odhad ceny nemovitosti 4 400 Kč (byt), 5 400 Kč (RD)
Zpracování úvěru Zdarma
První čerpání úvěru Zdarma
Každé další čerpání úvěru 500 Kč 
Čerpání úvěru na návrh na vklad zástavního práva 2 000 Kč 
Vedení úvěrového účtu Zdarma
Služba Variabilita splátek  3 000 Kč 
Správa státní finanční podpory 50 Kč/měsíc 

Závěrečné hodnocení 

9.1

Recenzi hypotéky u České spořitelny si zakončíme shrnutím jejich plusů i mínusů. Hlavní plus vidíme v tom, že stačí mít pouze 10 % vlastních prostředků, nebo že si můžete vybrat fixaci až na 20 let (což se hodí, když jsou úrokové sazby hodně nízko). Plusem je i možnost odložení splátek až na tři měsíce a celkem třikrát během celého období splácení. Na druhou stranu je služba zpoplatněna. Pro aktivní uživatele spotřebitelského účtu se navíc nabízí snadné vyřízení online s výhodnější úrokovou sazbou.

Nabízené hypotéky
10
Podmínky získání hypotéky
9.5
Variabilita splácení a fixace
9
Poplatky
8
Klady
  • Hypotéku lze takřka celou sjednat online
  • Stačí 10 % vlastních prostředků
  • Ručit lze i jinou nemovitostí nebo více nemovitostmi
  • Lze využít překlenovací financování nebo předhypoteční úvěr
  • Uživatelé běžného účtu mají slevu na úrokovou sazbu
Zápory
  • Variabilitu splácení lze sjednat za poplatek
  • Vyšší poplatky za odhad nemovitosti
  • Poplatky za správu státní finanční podpory

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (46 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář