Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vyhledávače dovolené Cestolino

Hodnocení Cestolino

Ať už chcete vyrazit za krásami českých hor, k moři nebo třeba za exotikou, cestovatelský portál Cestolino vám poradí s výběrem nejlepší destinace i ubytování nebo pomůže zařídit dokonalou dovolenou naprosto se vším všudy.

Porovnává nabídky od různých cestovních kanceláří a zároveň je domovem komunity cestovatelů, kteří se mezi sebou dělí o užitečné rady. Přečíst si můžete stovky recenzí a tipů na zajímavá místa po celém světě. Na nabídky a služby portálu Cestolino jsme si posvítili v podrobné recenzi.

Co je Cestolino

Cestolino založil roku 2012 Michal Vávra, který je dodnes 100% vlastníkem společnosti. Web původně vznikl především jako agregátor nabídek různých cestovních kanceláří a agentur. Postupně se však jeho funkce rozšířily o diskuzní fóra a recenze hotelů i lokalit. Tím se stal prostorem pro cestovatele, kteří si mezi sebou sdílejí užitečné rady a zajímavé tipy. Součástí webu je i magazín se spoustou inspirativních reportáží, ale i důležitými informacemi o aktuálních opatřeních.

Nejste si jistí, který z desítek oblíbených rezortů například v egyptské Hurgádě vybrat? Zamiřte na Cestolino, kde díky recenzím hotelů, které jsou kompletně v češtině a obsahují autentické fotografie od zákazníků, si určitě uděláte jasno.

Co je Cestolino

Kvalita služeb

Jak už bylo zmíněno, nejedná se o cestovní agenturu jako takovou, ale agregátor nabídek různých cestovek, a to zejména z portálů Invia.cz, Dovolená.cz, Blue-Style.cz a několika dalších. Nedá se tedy říct, že byste zde dostali lepší či horší klientské služby nebo ceny.

Cestolino vám má především zjednodušit výběr dovolené nebo zájezdu díky snadnému vyhledávání dle různých kritérií, a zároveň nebudete muset prohlížet více internetových stránek, abyste porovnali konkurenční nabídky.

Tipy, inspirace i cestovatelská seznamka

Kromě toho Cestolino.cz nabízí mnoho dalších funkcí, které ocení ti, kdo se zatím nerozhodli, kam se vůbec chtějí vypravit. Z vlastních zkušeností bohužel víme, že vám s tím vždy neporadí ani v kamenné cestovní agentuře. Když se zeptáte na webu cestovky přes chatovacího klienta, například do které části Kréty je nejlepší vypravit se s malým dítětem, často nemá protistrana prostor na to, aby s vámi výběr více konzultovala. Maximálně vám pošle nabídku tří různých hotelů – a hlavně se rychle rozhodněte. Pak člověk ocení opravdu jakékoliv tipy a zkušenosti dalších cestovatelů.

Tipy, inspirace i cestovatelská seznamka na Cestolinu

Máte-li konkrétní dotazy třeba ohledně výběru destinace, na Cestolinu je můžete položit dalším uživatelům v diskuzním fóru. To zároveň slouží i jako “cestovatelská seznamka“, v níž si k sobě můžete najít parťáka na cestu, ať jste senior nebo patříte k singles.

V magazínu objevíte spoustu cestovatelských tipů a reportáží, kterými se můžete nechat inspirovat, a rovnou na stejném webu si projít cenové nabídky zájezdů do dané lokality. Užitečné jsou i aktuality týkající se například nových opatření nebo úpadků cestovních kanceláří.

Za jednu z nejzajímavějších částí stránky považujeme průvodce, ve kterém se dozvíte užitečné informace při cestě do konkrétní země týkající se nejen měny, úředního jazyka, dopravních možností nebo potřebných dokumentů pro překročení hranic. Dozvíte se i zajímavosti o národní kuchyni a oblíbených specialitách nebo státních svátcích.

Cestolino považujeme za skvělé místo pro start jakékoliv cesty nebo dovolené

Cena

Nabídka cen zájezdů je rozmanitá. Zájezdy můžete snadno třídit podle nejvyšší nebo nejnižší ceny, případně vybírat pouze akční nabídky, first minute nebo last minute.

Pokud máte v merku konkrétní destinaci a termín, snadno zde porovnáte ceny od více cestovek, takže se nebudete muset probírat stovkami konkurenčních nabídek na mnoha webech. Rozhodně se nemusíte bát, že by se vám cena za nákup skrze Cestolino jakkoliv navýšila nebo byla nevýhodnější než u samotných cestovek.

Možnosti úhrady zájezdu

Jakmile vás nějaká nabídka ze zobrazených výsledků zaujme, prokliknete se přímo na stránky některé cestovky, kde se o zájezdu můžete dozvědět podrobnější informace a provést nákup. Zájezd tedy neplatíte přímo Cestolinu. Způsoby platby a další podmínky vždy závisí na konkrétním poskytovateli.

Náš tip

Srovnání cestovních agentur a kanceláří najdete u nás také.

Podpora

Na webu není k dispozici žádná zákaznická podpora např. formou chatovacího klienta. Své dotazy na výběr dovolené můžete položit v diskuzním fóru. Není však zaručeno, že vám na váš dotaz pokaždé někdo odpoví. Při potížích s registrací nebo používáním stránek Cestolino.cz se můžete obrátit na kontaktní e-mail provozovatele.

Uživatelské prostředí

Internetovou stránku Cestolino hodnotíme jako uživatelsky přívětivou a přehlednou. Používání webu jsme si vyzkoušeli i na mobilu: i na něm je zobrazení webu bezproblémové a komfortní.

Používání vyhledávače zájezdů, který je umístěn hned na domovské stránce, je snadné a není třeba se kvůli tomu registrovat a přihlásit. Zájezdy je možné v základním vyhledávání filtrovat podle země i konkrétní lokality, termínu a způsobu dopravy – v případě letecké i podle letišť. Jakmile si zobrazíte nabídky, jejich výběr lze ještě více zúžit podle počtu dní nebo stravy.

Pouze je škoda, že zde chybí některé další rozšířené možnosti filtrování, které jsou dostupné na jiných portálech. Konkrétně postrádáme možnosti filtrovat hotely podle počtu hvězdiček, pozitivity recenzí, vybavenosti, dostupnosti animačních programů, vzdálenosti od moře nebo centra města.

Náš tip

Máte už termín dovolené a nemůžete se dočkat termínu odjezdu? Na Cestolinu si můžete nastavit odpočet! Je však třeba mít zřízený uživatelský účet.

Na webu si můžete vytvořit i svůj uživatelský účet, který se vám bude hodit hlavně v případě, že se chcete zapojit do cestovatelské komunity, podílet se na diskuzích a psát recenze. Jeho založení je zdarma a za aktivity na webu můžete dokonce sbírat body v Cestolino klubu, které lze následně směnit za drobné dárky. Například plážové osušky nebo nafukovací lehátko. Jsou to spíš drobnosti, ale rozhodně jsou příjemným bonusem.

Závěrečné hodnocení

Cestolino je komunitní web pro cestovatele a vyhledávač dovolené. Najdete na něm spoustu cestovatelských tipů, rad, recenzí hotelů a průvodců při cestách do zemí po celém světě. Nabízí inspiraci, diskuzní fóra a dokonce i cestovatelskou seznamku. Skvělé startovní místo jakékoliv dovolené nebo výletu!

Klady
  • Nabídky od více cestovek na jednom místě
  • Snadné filtrování a vyhledávání zájezdů
  • Průvodce cestováním do různých zemí
  • Cestovatelské tipy a rady
  • Diskuzní fórum
Zápory
  • Omezenější možnosti filtrování zájezdů
  • Nemá zákaznickou podporu (např. live chat)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář