Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čističky vzduchu Winix ZERO Pro

čistička vzduchu Winix Zero Pro test

Chcete se zbavit cigaretového zápachu? Čistička Winix ZERO Pro je tak výkonná, že se hodí i pro použití v zakouřených barech. Jedná se tedy o ideální čističku vzduchu pro kuřáky. Umí toho ale mnohem víc. Její další klady si představíme v podrobné recenzi. Další tipy najdete v testu čističek vzduchu.

Hodnocení Winix ZERO Pro

8.8

Skvělá

Kvalitní provedení, přehledné ovládání i tichý chod. Čistička vzduchu Winix ZERO Pro jednoznačně ví, jak zaujmout. Vzhledem k 5stupňové filtraci a slušnému výkonu ji doporučujeme zejména jako čističku vzduchu pro kuřáky.

Design a zpracování
9
Ovládání a manipulace
8
Funkce
9
Kvalita filtrace a hlučnost
9
Klady
  • Velmi kvalitní provedení
  • Efektivní 5stupňová filtrace
  • Velmi tichý chod
  • Přehledný ovládací panel
  • Automatický i noční režim
  • Snímač kvality vzduchu + časovač
  • Skvělá pro kuřáky
Zápory
  • Rozměrově větší
  • Absence dálkového ovládání
  • Vyšší cena

Design a zpracování – 9/10

Recenzovaná čistička vzduchu Winix ZERO Pro má klasický obdélníkový tvar. Ani designově model nevybočuje ze zajetých kolejí a veze se na vlně minimalismu. Díky tomu bude ladit snad s jakýmkoliv interiérem. Smeknout musíme před opravdu bytelným provedením spotřebiče. Každá část pevně zapadá na své místo, použitý materiál se pyšní vysokou odolností. Tady nemáme jedinou námitku.

Pozornost ovšem věnujte větším rozměrům, pro přístroj musíte vyhradit více místa. Myslete také na to, že okolo čističky musí být volný prostor (aby bylo čištění vzduchu efektivní). Vyšší je také hmotnost, která sahá téměř k 10 kg. To může být omezující při přesouvání modelu z jedné místnosti do druhé. U čističky Winix je proto ideální, když pro ni najdete jedno stálé místo.

Design a zpracování

Ovládání a manipulace – 8/10

Dotykový ovládací panel je umístěný na horní straně vedle výstupu vzduchu. Je tedy dobře přístupný. Najdete na něm tlačítka i světelné kontrolky pro větší přehlednost. Na ovládacím panelu naleznete také senzor kvality vzduchu (monitoring kvality ovzduší v místnosti a případné zvýšení rychlosti otáček) a světelný senzor (v závislosti na okolním světle tlumí jas kontrolek).

čistička winix zero pro ovládací panel

Zamrzí absence dálkového ovládání. Čistička Winix ZERO Pro je přeci jen dostupná za vyšší částku, většina konkurentů z podobné cenové relace navíc ovládání na dálku umožňuje. Čekali bychom proto, že také v balení dálkový ovladač nalezneme… To je ale jediný větší škraloup, s používáním ovládacího panelu jinak nejsou žádné potíže.

Funkce – 9/10

Čistička Winix ZERO Pro disponuje ukazatelem kvality vzduchu. O ní vás informuje ve 4 úrovních (dobrá, průměrná, ucházející či špatná kvalita). Ukazatel funguje spolehlivě, oproti svému levnějšímu kolegovi Winix Zero navíc kvalitu hodnotí ve více stupních. Hodnocení je tak dobře vypovídající.

K dispozici vám bude automatický režim, kdy nastavením čističky nestrávíte ani minutu. Rychlost filtrace vzduchu bude přístroj automaticky přizpůsobovat aktuální míře znečištění okolního ovzduší. Ve výbavě zkoušeného modelu samozřejmě nechybí ani ruční nastavení, kdy rychlost otáček ventilátoru sami upravíte stiskem příslušného tlačítka.

Využít můžete rovněž oblíbenou funkci noční režim. Plusové body připisujeme také za časovač, se kterým si snadno nastavíte, po jakou dobu má zařízení pracovat. Maximálně to může být až 8 hodin obvykle je to plně dostatečná hodnota, některé modely ale nabízejí ještě o krapet delší dobu.

Kvalita filtrace a hlučnost – 9/10

Co se filtrace týče, hned na úvod můžeme prozradit, že rozhodně nebudete zklamáni. Winix ZERO Pro je opatřena hned 5stupňovou filtrací. Vzduch tedy prochází přes omyvatelný předfiltr, uhlíkový filtr, HEPA filtr, antimikrobiální vrstvu CleanCel a technologii PlasmaWave. Filtrace svůj úkol plní spolehlivě i ve velkých místnostech až do 120 m2. Podle našich zkušeností je pokročilý filtrační systém efektivní zejména při odstraňování cigaretového kouře.

Co se výdrže filtrů týče, omezenou životnost má uhlíkový i HEPA filtr. Na nutnost provést jejich výměnu vás upozorní kontrolka. Že se rozsvítí můžete očekávat po zhruba 6 až 8 měsících. Nová sada filtrů pak vychází zhruba na 1 900 Kč, čímž patří mezi ty dražší náhradní sady.

Kvalita filtrace a hlučnost

Zaujal nás velmi tichý chod. Nejvyšší rychlost sice uslyšíte, i maximálních 56 dB je ale plně snesitelných. Noční režim je pak skutečně bezhlučný: čističku Winix Zero Pro  proto doporučujeme i do ložnice.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Když zůstaneme v českých luzích a hájích, Winix ZERO Pro na Heurece získala vysoké hodnocení 95 %. Uživatelé si chválí zejména tichý chod a citlivý senzor kvality vzduchu. Kladné ohlasy model získává i v zahraničí. Například recenzent na webu Mryouwho.com udává vysokou spokojenost s výkonem.

Alternativy k Winix ZERO Pro

Jako levnější alternativu doporučujeme typ Winix ZERO. Ten sice není vybaven 5stupňovou filtrací, i on svoji úlohu ale plní spolehlivě. Cenově je navíc dostupnější. Jako kvalitní čističku vzduchu pro kuřáky můžete využít také Xiaomi Mi Air Purifier Pro H.

Oblíbené čističky a zvlhčovače vzduchu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář