Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Concept visiOne 3D VR3550

19. 9. 2023 aktualizováno

Robotický vysavač Concept

Robotický vysavač s mopem visiOne 3D Concept VR3550 vyniká perfektní orientací v prostoru díky trojrozměrnému rozpoznávání předmětů, je vysoký pouze 8,5 cm, má velmi tichý chod a extra výkon 8000 Pa. Ovládat ho můžete pomocí aplikace Concept Home, která je v českém jazyce, nebo přes hlasového asistenta.

Hodnocení robotického vysavače visiOne 3D Concept VR3550

9.8

Skvělý

Robotický vysavač Concept visiOne 3D VR3550 má skvělý navigační systém, výborně se orientuje v prostoru a pomocí laserových senzorů rozpoznává i malé věci na podlaze. Ovládání přístroje pomocí aplikace v mobilním telefonu je jednoduché, ale zvládne uklidit podlahu i bez ní a bez možnosti připojení na Wi-Fi síť. Během testování pracoval bez problémů a celý zvolený prostor vždy skvěle vysál od prachu. Z robotických vysavačů, které jsem měl do současné doby možnost testovat ho řadím na první příčku žebříčku spokojenosti.

Design a zpracování
9.5
Výbava a výdrž
10
Manipulace a ovládání
10
Kvalita vysávání, mopování a údržba
9.5
Sací síla:až 8000 Pa
Hlučnost:65 dB
Kapacita zásobníku a prach:450 ml
Kapacita zásobníku na vodu:350 ml
Prachový sáček v nabíjecí stanici:2,5 l
Doba provozu na jedno nabití:180 min
Klady
  • Skvělý navigační systém
  • Přehledná aplikace do mobilního telefonu
  • Aplikace a hlas robota v českém jazyce
  • Vysoký sací výkon
  • Automatické vyprazdňování do stanice
  • Funkce mopování
  • Vysoká kvalita vysávání
  • Pěkný design
Zápory
  • Vyšší cena

Obsah balení

Testovaný vysavač Concept visiOne 3D VR3550 je kvalitně zabalený v poměrně velké krabici. Uvnitř kromě samotného přístroje najdete nabíjecí stanici s prostorem na prachový sáček o objemu 2,5 l, kartáč na tvrdé podlahy, kartáč na koberce, mopovací nástavec a dvě mopovací textilie. Nechybí náhradní HEPA filtr 13, pěnový filtr, 4 prachové sáčky, čistící kartáček a samozřejmě návod k obsluze v českém jazyce.

Design a zpracování

Robotický vysavač Concept visiOne 3D VR3550 má tvar kruhu o průměru 35 cm a díky výšce pouhých 8,5 cm patří tento model mezi nejnižší laserové robotické vysavače s 3D detekcí na trhu. Oproti běžným modelům má laserovou hlavu bezpečně umístěnou uvnitř těla, kde je chráněna před vnějšími nečistotami.

Do předního nárazníku jsou zabudované tři laserové senzory, které dosahují velice přesného zmapování veškerých prostor včetně trojrozměrného rozpoznání předmětů. Do zadní části přístroje je vložena nádoba na vodu o objemu 350 ml, na kterou lze v případě potřeby mokrého úklidu nasadit nástavec s textilií.

O pohyb vysavače se starají velká pogumovaná kola, která umožní překonání nerovnosti na podlaze o výšce až 18 mm. Ochranu proti pádu ze schodů zajišťují senzory na spodní části vysavače Concept visiOne 3D VR3550 a po stranách předního kolečka jsou nabíjecí kontakty. Rotační smetáček spolehlivě posouvá nečistoty ke středu vysavače, kde jsou nasány do nádobky na smetí. Tomu ještě napomáhá rotační válec v sací hubici. Rotační válce jsou v balení dva druhy, na tvrdé podlahy a na koberce.

BLDC motor, který pohání robotický vysavač visiOne 3D Concept VR3550, má příkon 65 W a nabízí extra výkon 8K PowerBoost a má nadstandardní sací sílu 8000 Pa. Li-Ion baterie s kapacitou 5200 mAh udrží vysavač při práci až 180 minut a v případě potřeby nabití během úklidu robot sám zajede do nabíjecí stanice a následně pokračuje v již započaté práci v místě, kde přestal.

Nečistoty se vysávají do zásobníku o objemu 450 ml a po zajetí přístroje do nabíjecí stanice se automaticky přečerpají do prachového sáčku (2,5 l) uvnitř stanice. Třístupňová filtrace s HEPA filtrem 13 zachytí až 99,9 % částic, vč. prachu, bakterií, virů, roztočů a alergenů. K filtrům se lze jednoduše dostat po odklopení víka v horní části vysavače Concept visiOne 3D VR3550, kde je vložena nádobka na prach a šikovně připevněný čistící kartáček s ostrým břitem na odstranění vlasů z rotačního kartáče.

Celkové zpracování robotického vysavače je příkladné, jsou použity kvalitní materiály a přístroj svým designem nijak nenarušuje celkový vzhled domácnosti.

Výbava a výdrž Concept visiOne 3D VR3550

Recenzovaný vysavač Concept visiOne 3D VR3550 má nadstandartní výkon sání (8000 Pa), který lze pomocí aplikace Concept Home měnit v rozmezí čtyř stupňů, nebo úplně vypnout. Při testování se mi osvědčilo nechat aktivní automatický režim, kdy přístroj sám pozná, jaký stupeň výkonu má použít podle druhu vysávaného povrchu.

Zmíněná aplikace Concept Home nainstalovaná v mobilním telefonu je celá v českém jazyce, stejně jako hlasová odezva přístroje. Samozřejmostí je možnost změny do několika cizích jazyků. Ovládání vysavače pomocí aplikace je přehledné, jednoduché a nabízí velké množství různých nastavení jak přístroje, tak úpravy mapy uklízené plochy. Výhodou je možnost uložení až 5 map úklidové plochy, což se hodí při vícepatrové domácnosti.

Vysavač se pyšní špičkovou 3D technologií s trojrozměrným rozpoznáváním předmětů. Rozpozná většinu věcí, které se mohou v běžné domácnosti na zemi nacházet, ať se jedná o boty, hračky či například misky pro domácí mazlíčky a tomu přizpůsobí trasu úklidu. Výrobce nahradil kameru třemi laserovými senzory a díky tomu si vysavač velmi přesně a rychle zmapuje uklízený prostor.

Vysáté nečistoty přístroj ukládá do vnitřní nádoby o objemu 450 ml a při zaparkování v nabíjecí stanici vše přečerpá do prachového sáčku uvnitř stanice. Ten je svým objemem 2,5 l plně dostačující až na dva měsíce běžného úklidu. Naplnění sáčku stanice sama detekuje a kontrolkou včas upozorní, že je potřeba sáček vyměnit.

V případě potřeby lze s vysavačem Concept visiOne 3D VR3550 nejen vysávat prach, ale po nasazení mopovacího nástavce lze podlahu i umýt. Do nádobky v zadní části přístroje se vejde 350 ml vody. Pomocí aplikace Concept Home lze dávkování vody na podlahu nastavit. Chválím možnost zapnutí funkce důkladného setření podlahy, kdy vysavač každé setřené místo přejede vícekrát. Dá se říct, že se pohybuje ve tvaru písmene Y a díky tomu si poradí i s více znečištěnou podlahou.

Při vysávání fouká z přístroje téměř čistý vzduch. Třístupňová filtrace s HEPA filtrem 13 zachytí až 99,9 % částic, vč. prachu, bakterií, virů, roztočů a alergenů. Filtr je omyvatelný, takže lze používat opakovaně a v balení jsou vloženy ještě další náhradní filtry. O napájení tichého motoru (pouhých 65 dB) se stará vysokokapacitní Li-Ion baterie 5200 mAh poskytující dostatek energie na jakýkoliv úklid. Při testování zvládl přístroj plochu 27 m² uklidit za 29 minut, což znamená, že údaj 180 minut výdrže na jedno nabití udávaný výrobcem je více než dostačující.

Manipulace a ovládání Concept visiOne 3D VR3550

Velká výhoda vysavače Concept visiOne 3D VR3550 je možnost používat jej i bez připojení na Wi-Fi síť a ovládat jej pouze tlačítky na vrchní straně přístroje. V takovém případě stačí přístroj dlouhým stiskem tlačítka zapnout do aktivního stavu a následně krátkým stisknutím spustit.

Využil jsem to při úklidu kanceláře, kdy jsem vzal s sebou pouze vysavač bez nabíjecí stanice a ten projel každý koutek místnosti. Po návratu domů stačilo přístroj položit na zem a v mobilní aplikaci dát povel nabíjet. Robotický vysavač se rychle připojil na domácí Wi-Fi síť, během krátké doby se zorientoval a zajel do stanice kde vyprázdnil interní zásobník do hlavního prachového sáčku.

Samozřejmě pokud chcete využívat všechny možnosti nastavení a ovládání vysavače, tak je potřeba do mobilního telefonu nainstalovat aplikaci Concept Home. Odkaz na instalaci aplikace je v návodu k použití, celý proces je jednoduchý a nezabere moc času. Samotná aplikace nabídne spoustu možností nastavení přístroje. Od změny výkonu sání, dávkování vody při mopování až po kontrolu stavu opotřebení filtrů vzduchu, nebo životnosti rotačních kartáčů.

Příjemná je i možnost různých úprav map uklízených ploch. Lze například sloučit nebo rozdělit různé místnosti, zakázat místa, kde nemá vysavač Concept visiOne 3D VR3550 uklízet nebo naopak ho lze poslat na konkrétní místo, kde je potřeba rychle uklidit. Úklid lze v aplikaci i naplánovat dopředu a potom se již o robotický vysavač není potřeba téměř vůbec starat a celý úklid probíhá automaticky.

V případě mokrého úklidu je potřeba vysunout nádobu ze zadní části přístroje a naplnit ji vodou. Mopovací nástavec s textilií lze lehce nasadit na nádobku a vysavač okamžitě pozná, že ho čeká mokré čištění. Rozpoznání nástavce zřetelně nahlásí ve zvoleném jazyce. Textilie je do nástavce nasunutá do pevné drážky a dále uchycená pomocí suchého zipu. Po skončení úklidu lze lehce sundat a je možné ji vyprat v běžné pračce.

Kvalita vysávání, mopování a údržba

Co se týká kvality vysávání, tak robotickému vysavači Concept visiOne 3D VR3550 prakticky není co vytknout. Přístroj pracuje absolutně samostatně, podlaha byla při testování vždy kvalitně uklizená, ať se jednalo o tvrdý povrch, nebo koberec. Vysavač detekoval přejezd z tvrdé podlahy na koberec, automaticky zvýšil výkon a po návratu do nabíjecí stanice přečerpal vysátý prach do sáčku v nabíjecí stanici.

Velký kus práce udělal výrobce na navigačním systému. V kombinaci s používáním mobilní aplikace Concept Home přístroj vždy přesně našel místo úklidu, na které byl poslán a po úklidu se bezpečně vrátil do stanice. Dokonce i v případě, kdy jsem vzal vysavač do jiných prostor, kde uklízel bez připojení na Wi-Fi síť a po návratu domů jsem ho spustil na kterémkoliv místě, tak se rychle zorientoval a našel nabíjecí stanici.

Velmi dobře fungují laserové senzory, které stále sledují okolí vysavače Concept visiOne 3D VR3550. Při příjezdu k překážce se vysavač zastavil, překážející předmět objel a pokračoval v úklidu. Velmi drobné předměty, jako například kostička z lega by pravděpodobně skončily v sáčku na prach, ale to už bychom chtěli po přístroji extrémní detekci překážek a potom by se mohl vyhýbat i prachu. Každopádně podlaha byla po úklidu vždy čistá.

Příjemná je funkce Mopování ve tvaru Y. Pokud je podlaha více zašpiněná tak má průměrný robotický vysavač problém ji dokonale setřít, což je vzhledem k hmotnosti přístroje logické. Když budeme silně špinavou podlahu utírat ručně, tak prostě více přitlačíme, což robotický vysavač nemůže a sám po jednom přejetí nezjistí, že na místě nějaké nečistoty zůstaly. V Conceptu to vyřešili alespoň tak, že lze zapnout funkce, kdy vysavač přejede každé místo několikrát.

Při používání mobilní aplikace Concept Home je rovněž velmi snadná i údržba přístroje. Aplikace zaznamenává každý úklid, jak velkou plochu vysavač Concept visiOne 3D VR3550 uklízel, jakou dobu mu to trvalo a v jakém stavu jsou filtry či rotační kartáče a mop na mokrý úklid. Není potřeba ani kontrolovat stav naplnění prachového sáčku v nabíjecí stanici, protože v případě nutné výměny se na stanici rozsvítí výstražné světlo.

Občas je vhodné očistit na vysavači pohyblivé součástky, jako kolečka, boční rotační smetáček a rotační válec v sací hubici. K tomu napomáhá kartáček s ostrým břitem, který usnadní odstranění případných namotaných vlasů či jiných nečistot. Chválím umístění čistícího kartáčku pod vrchním víkem přímo na vysavači. Je to drobná věc, která by se lehce ztratila, ale takto je stále při ruce.

Video recenze vysavač Concept visiOne 3D VR3550

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář