Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Concept VR3210

15. 9. 2021 aktualizováno

Recenze a test robotického vysavače s mopem Concept VR3210 Náš tipTestado.cz

Concept VR3210 se předvedl jako skvělý robotický vysavač pro pečlivý úklid vaší domácnosti. Kromě vysávání zvládá dokonce vytírat podlahu. Výborně si rozumí také s mobilní aplikací, která je v češtině. Jak test dopadl se dozvíte v této recenzi!


Obsah balení

Balení u testovaného robotického vysavače Concept je opravdu bohaté. Po rozbalení krabice zjistíte, že hodně dlouho nebudete muset nic přikupovat. Jako první na vás vykoukne vysavač. Pod ním naleznete celkem 4 rotující boční kartáčky, dálkové ovládání a náhradní HEPA filtr.

Další důležité příslušenství se nachází ve dvou bočních krabicích. Je tam rotující válec pro vysávání na hladkých površích, k němu také náleží jiná plastová krytka, než která je nasazená s válcem na koberce. A pak tu máme ještě nádobku na vodu pro mokrý úklid, náhradní mopovací tkaninu, nabíjecí stanici a kartáček pro čištění rotujících válců.

Concept VR3210 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Robotický vysavač Concept VR3210 3v1 je kulatého tvaru a stejné velikosti jako všechny kusy, které prošly mým testováním. Na pohled vypadá moc hezky. Horní strana je vyrobená z lesklého plastu. Ten působí elegantně. Jinak se výrobce drží převážně černé barvy.

Na vrchní straně krom senzorů naleznete dvě pogumovaná tlačítka. Nejčastěji využijete zapínací, na poslání vysavače do nabíjecí stanice bude praktičtější sáhnout po dálkovém ovladači nebo mobilním telefonu.

Na spodní straně nalezneme stejné uspořádání uklízecích prvků jako u všech robotických vysavačů. Vepředu je otáčivé kolečko, díky kterému se vysavač může snadno pohybovat ve členitém terénu. A pak má testovaný model ještě dvojici odpružených kol, která ho pohání.

Odpružený nárazník na čelní straně mne v tomto případě opravdu potěšil. Při jakémkoliv doteku s nábytkem jsem ani neslyšel, že by ke kontaktu došlo. Takový jev není u jiných modelů úplně zvykem.

Video recenze Concept VR3205:

 

Výbava a výdrž  – 9/10

Ve výbavě toho testovaný model Concept VR3210 má hodně. Začněme s prachovým zásobníkem. Jeho objem činí 600 ml, takže se do něj vejde opravdu hodně nečistot. Do druhého zásobníku se vejde 350 ml nečistot, jelikož je ještě naplněn o nádobku na vodu. Ta využívá objem 300 ml. Byl jsem velmi potěšen, že robotický vysavač zvládne luxovat i vytírat zároveň. U jiných značek nebývá taková funkce většinou zvykem.

Odpružená kola vysavače zvládají zařízení dostat přes překážky o výšce 15 mm. Určitě každý ocení dva kartáče. Jeden je určen pro hladké povrchy a druhý na koberce. Jejich přehození je naprosto snadné a zabere pár sekund. Na rozdíl od většiny jiných konkurentů zde nalezneme dva rotující boční kartáčky, takže nečistoty nahání pod hlavní kartáč z obou stran najednou a je při úklidu efektivnější.

V poslední době je trendem robotické vysavače osadit UV lampou a ani tento kousek není výjimkou. UVC světlo z lampy totiž ničí roztoče a mikroorganismy z koberců. A věřte, že v každém koberci byste tyto potvůrky nalezli.

Baterie vlastní kapacitu 5 200 mAh. Dle parametrů recenzovaný robotický vysavač od Conceptu může na jedno nabití uklízet 4 hodiny. Mohu potvrdit, že jsem se k této hodnotě velmi blížil. Vše se odvíjí od členitosti uklízených povrchů.

V tomto ohledu je to ideální pomocník na velké plochy, jako jsou třeba kanceláře. Ale i v dvojpokojovém bytě se hodil. Nabíjení pak zabere zhruba 5 hodin. A po nabití naplno vysavač vždy pokračuje s úklidem tam, kde přestal.

Výbava a výdrž Concept VR3210

Závěrem v této sekci se ještě pověnuji orientaci v prostoru. O tu se stará laserová navigace a TOF senzor. Ten zajistí, že si robotický vysavač nechává od zdí a nábytku drobný odstup, aby se jich nedotknul a nepoškodil je. 

Manipulace a ovládání – 9/10

S Concept VR3210 3v1 se pracuje snadno. Základní obsluhu zvládnete přes dvě tlačítka na vrchní straně. Zapínací tlačítko budete používat určitě nejčastěji. Pro využití všech funkcí a módu úklidu je potřeba si stáhnout aplikaci Concept Robot. Tak je v češtině a je podporována jak Androidem, tak i telefony s iOS.

Concept VR3210 - hodnocení a recenze

Spárování vysavač s mobilem přes Wi-Fi je jednoduché a zabere chvilku. Poté už budete moci zařízení využívat naplno. Aplikace vám zobrazí mapu vašeho bydliště, kterou si vysavač začne zaznamenávat už od prvního úklidu. Díky tomu můžete robotický vysavač vyslat do jakékoliv části bytu, nebo mu úklid v určité zóně zakázat.

K těmto různým zónám úklidu můžete nastavit i režim úklidu. Na výběr je standartní úklid, double úklid a turbo úklid. Za mě je to super věc. Když se vám třeba na zem vysypou brambůrky, tak zapnete turbo úklid, vyznačíte zónu a je po starostech. Navíc to vše zvládnete z pohodlí gauče.

Recenze robotického vysavače s mopem Concept VR3210

Samozřejmě ani u této aplikace nechybí možnost plánování úklidu. Stačí si nastavit určité dny a hodinu a nemusíte se o nic starat. Pro hladké povrchy, na kterých bude testovaný vysavač mopovat, vám aplikace umožňuje nastavit dávkování průtoku vody.

Aplikace Concept Robot nabízí celou řadu dalších vychytávek. Za sebe chci zmínit už jen jednu důležitou věc. Tou je možnost vysavač nastavit tak, aby vysavač mluvil česky. Věřím, že lidé, kteří neholdují angličtině tuto možnost určitě ocení.

Hmotnost recenzovaného modelu jsem se sice na stránkách výrobce nedočetl, ale není vzhledem k ohromné kapacitě baterie nijak těžký. Ale i tak ho doporučuji přenášet oběma rukama, aby vám nevyklouznul.

Kvalita úklidu a údržba – 9/10

Concept VR3210 3v1 disponuje sací silou 3 300 Pa a tah má opravdu pořádný. Na hladkém povrchu vysál všechny nečistoty naprosto dokonale, a to i včetně okolí zdí a nábytku. Zvířecí chlupy vysaje také, jen se občas stane, že nějaký větší chomáč chlupů úplně nesebere. Testovaný model dobře vysává i na kobercích.

Pro dokonalý úklid doporučuji používat zmíněnou aplikaci, v jejímž rámci lze nastavit pravidelný úklid na dobu, kdy třeba nejste doma. Hlučnost se pohybuje mezi slušnou hodnotou 60 dB a 70 dB.

U mokrého úklidu nemám co vytknout. Samozřejmě není VR3210 stavěn na nějaké ohromné nánosy bláta, ale i šlápoty od bot nebo mého psiska vytřít v pohodě zvládnul. Ještě jednou musím zmínit, že dávám palec nahoru za to, že může vysávat a vytírat zároveň. To je prostě pecka!

Údržba je naprosto jednoduchá, vyjmutí nádobky a vysypání jde snadno. Hlavní kartáče také vyjmete a vyčistíte snadno. O nic víc se starat u tohoto vysavače nemusíte.

Test vysávání a mopování

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Concept VR3210 3v1 se předvedl jako kvalitní a efektivní robotický vysavač. Kromě běžného vysávání zvládá také vytírat. Úžasné je, že obě funkce je schopný vykonávat současně! Líbí se nám také po stránce designové, pochvalu si zaslouží mobilní aplikace s řadou užitečných funkcí.

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9
Kvalita úklidu a údržba
9
Klady
  • 2 rotující válce pro různé povrchy
  • Kvalitní úklid i vytírání
  • Možnost vysávání při mokrém úklidu
  • Vysoká výdrž baterie – až 4 hodiny
  • Dálkové ovládání
  • Skvělá aplikace v češtině
  • Snadná manipulace a údržba
Zápory
  • Větší chuchvalce chlupů na koberci nesebere

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.9 (7 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář