Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Concept VR3510

15. 12. 2022 aktualizováno

Recenze robotického vysavače s mopem Concept VR 3510Vítěz testuTestado.cz

Concept VR3510 je velmi dobře vybavený výkonný robotický vysavač, který podlahu uklidí nejen od běžného prachu a vlasů, ale dokáže ji při jednom úklidu ještě setřít vlhkým mopem. Díky třístupňové filtrační technologii s HEPA filtrem zachytí až 99,9 % částic prachu, což je příjemná zpráva pro domácnosti s alergiky. Kromě špičkového úklidu nás potěšilo jednoduché ovládání v českém jazyce pomocí dálkového ovladače nebo aplikace v mobilu.

Obsah balení

V krabici najdeme pečlivě zabalený robotický vysavač s mopovacím nástavcem Concept VR3510, nabíjecí stanici, dálkový ovladač, tři sady bočních smetáčků, rotační kartáč na vlasy nebo zvířecí chlupy, dva náhradní prachové filtry, náhradní textilii na vytírání a šest pytlíků na prach. Příjemným bonusem je čistící kartáček s ostrým břitem na čistění pohyblivých částí vysavače. Nechybí návod v českém jazyce.

Design a zpracování – 9/10

Testovaný robotický vysavač Concept VR3510 na první pohled zaujme. Bílému kruhovému tvaru vysavače o průměru 35 cm a hmotnosti 3,1 kg dominuje elegantně zdobený povrch s lesklou lištou.

Do středu vrchní desky je zabudovaný laserový radar LaserTec 2.0 a na kraji dvě multifunkční ovládací tlačítka základních funkcí. Jedno slouží jako hlavní vypínač pro spuštění či zastavení úklidu, druhým spustíme dobíjení nebo ovládáme lokální úklid. Obě ještě signalizují více funkcí pomocí různě barevného svitu.

Design a zpracování Concept VR3510

Čelo robotického vysavače chrání odpružený nárazník a vzadu je vkusně zabudovaná nádoba na vodu o objemu 200 ml a vysátý prach 300 ml.

Po otočení robota Concept VR3510 vidíme nabíjecí kontakty, senzory proti pádu ze schodů a dva boční smetáčky. V sací hubici je Carped, rotační kartáč na koberce a stranou od něj jsou dvě pogumovaná hnací kolečka, pomocí kterých vysavač překoná překážku vysokou až 1,8 cm.

V přední části podvozku najdeme ještě malé podpěrné kolečko a vzadu odepínací textilii na vytírání.

Výška Concept VR3510 je pouhých 10 cm a jeho celkově sympatický vzhled z něj vytváří příjemný doplněk do každé domácnosti.

Nabíjecí a zároveň čisticí stanice svým válcovým tvarem bílé barvy skvěle doplňuje hlavní tělo robotického vysavače Concept VR3510. Stačí ji pouze zapojit do sítě 230 V.

Postará se o nabíjení a vysátí prachu z robotického těla vysavače. Vysátí prachu provádí pomocí podtlaku a projeví se krátkodobým zvýšením hluku jako většina robotických vysavačů. Sama jej ukládá do odpadního pytle o objemu 3 l.

Hlavní technické parametry

Parametr
Informace
Hmotnost 3,1 kg
Průměr 35 cm
Výška 10 cm
Překoná překážky do výšky 1,8 cm
Objem nádoby na prach 300 ml
Objem nádoby na vodu 200 ml
Sací síla 3 300 Pa
Hlučnost 30–70 dB

Výbava a výdrž – 10/10

Výkon sání dosahuje až 3 300 Pa. Chytrý vysavač Concept VR3510 umí výkon nastavit sám podle typu vysávané podlahy. Výkon lze nastavit i ručně, ale při testování robota mi automatika plně vyhovovala a do práce vysavače nebylo třeba zasahovat.

Pomocí dvou bočních smetáčků a hlavního rotačního kartáče Carpet uklidí plochy pokryté kobercem nebo tvrdou podlahu. Kartáč Carpet je možné vyměnit za Pet kartáč, který je přiložený v balení el. vysavače Concept. S jeho pomocí se lépe udržují tvrdé podlahy od vlasů či zvířecích chlupů. Vysátý prach se ukládá do vnitřní nádoby o objemu 300 ml.

Je-li potřeba při vysávání i vytírat, stačí do vložené nádrže o objemu 200 ml napustit vodu a nasadit mopovací nástavec s textilií. Concept VR3510 vodu sám dávkuje na podlahu a tím se postará o kompletní úklid.

Hlučnost se pohybuje v rozmezí 60–70 dB podle stupně výkonu. Recenzovaný model VR3510 disponuje třemi režimy. Nejhlasitější je režim turbo a robot ho používá při najetí na koberec. Při úklidu tvrdé podlahy není vysavač téměř slyšet.

Jakoukoliv činnost vysavač ohlásí mluveným hlasem v českém jazyce. Hlasitost tohoto projevu se dá regulovat, případně nastavit mluvení v jiném jazyce.

Orientace v prostoru je díky navigační technologii LaserTec 2.0 spolehlivá. V mobilní aplikaci vysavač vytvoří jednoduchou mapu podlahové plochy včetně jeho trasy projetí. V mapě můžeme zakázat oblasti, kde nechceme uklízet, nebo naopak místo kam můžeme robota přímo vyslat.

Pokud Concept VR3510 přijede k překážce, která tam nebyla při prvotním mapování místnosti, lehce se jí dotkne pružným nárazníkem, objede ji a pokračuje v práci.

Pádu ze schodů zabraňují tři senzory na spodní části. Robot se zastaví a pomalu se posunuje podél hrany schodu nebo se otočí a jede jinam.

testy a hodnocení robota Concept VR3510

Baterie Concept VR3510 má kapacitu 5 200 mAh a 4 hodiny se nabíjí. Dle výrobce vystačí až na 250 min. úklidu. Při testování se robot staral o plochu přibližně 70 m² a kompletní úklid mu netrval déle než 80 min. Zhruba jednu třetinu plochy tvořil koberec, kdy vysavač pracoval na plný výkon a kapacita baterie neklesla pod 50 %.

Pro průměrnou domácnost je kapacita akumulátoru více než dostačující a doba nabíjení nebyla nijak omezující.

Manipulace a ovládání – 9/10

Úplně základní funkce jako zapnutí, pokyn k úklidu nebo ukončení lze ovládat pomocí tlačítek na horní straně robota Concept. Více komfortu potom zajistí dálkový ovladač přiložený v krabici, ovšem pro maximální ovládání funkcí vysavače použijeme aplikaci pro chytré telefony.

Aplikace Concept Robot funguje v operačním systému Android 5.0 a vyšší a iOS 9.0 a vyšší.

Ke zprovoznění je potřeba domácí Wi-Fi síť o frekvenci pouze 2,4 GHz, přičemž v návodu k použití je odkaz na QR kód a podrobný návod, kde aplikaci případně vyhledat a jak  robota spárovat.

Aplikace nabídne kompletní přehled stavu robotického vysavače a mapu uklízeného prostoru. Stroj vypisuje stopu kde uklidil a přesně je vidět kde se nachází. Velká výhoda aplikace je uložení až 5 map. Při vícepatrovém domu stačí přepnout mapu kam dáme robota uklízet a ten se během chvíle zorientuje.

Concept VR3510 si sám vytvoří různé místnosti, které se v aplikaci dají dále rozdělovat nebo spojovat. Užitečná funkce je možnost zakázat oblasti, kde například nechceme uklízet, nebo naopak zvýraznit lokální úklid.

Funkce lokálního úklidu při testování občas nefungovala úplně přesně, kdy robot nenašel danou místnost a vrátil se do stanice (věřím, že po aktualizaci softwaru bude v pořádku). Jednalo se spíše o komunikaci vysavače s aplikací, protože jinak navigační radar pracoval spolehlivě.

aplikace Concept VR3510

V aplikaci lze dále nastavit přesný čas úklidu, sílu sacího výkonu nebo dávkování vody při vytírání.

Je vidět stav baterie, plocha a doba úklidu. Aplikaci nelze nic vyčítat a pomyslná třešnička na dortu je vtipná funkce vyhledání robota, kdy vysavač zavolá “tady jsem”.

Kvalita vysávání, mopování a údržba – 9/10 

K dosažení nejlepšího výsledku práce VR3510 bylo ideální nechat vše na něm a zbytečně nezasahovat do jeho práce. Při kompletním úklidu vždy poctivě vysál celou podlahovou plochu.

Kvalita vysávání je výborná a filtrace spolehlivě zachytí až 99 % prachu. To ocení zejména alergici. Po vysávání skutečně nebyl ve vzduchu cítit žádný prach, jak to bývá u obyčejných vysavačů obvyklé.

Concept VR3510 test

Mopování neslouží k odstranění velkých hrubých nečistot, ale spíše k lehkému vlhkému setření vysávané plochy. Radarový systém  LaserTec 2.0 fungoval spolehlivě a robotický vysavač Concept VR3510 nevynechal žádný prostor bez úklidu.

Údržba Conceptu není nijak složitá. Zásobník na vodu a prach se lehce vysune po stisknutí pojistného tlačítka. Součástí zásobníku je filtrační mřížka, pěnový filtr a HEPA filtr.

Všechny tři filtrační části stačí občas opláchnout vodou. Po dlouhodobém používání je potřeba pěnový filtr a filtr HEPA vyměnit za nový. Dvě náhradní sady jsou součástí balení.

Dále je potřeba vyjmout boční kartáčky, hlavní kartáč a očistit je od případných nečistot nebo namotaných vlasů. Boční kartáčky je dobré po 3–6 měsících vyměnit. Opět další dvě sady jsou přibalené v krabici.

V nabíjecí stanici je třeba vyměnit papírový sáček o objemu 3 l až když je plný. Součástí balení je 6 nových pytlíků, což vystačí téměř na celý rok provozu Concept VR3510.

Tkaninu na mopování lze vyprat v pračce a dále stačí jen vlhkým hadrem otřít veškeré bezpečnostní senzory vysavače.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Celkově na mě udělal robotický vysavač Concept VR 3510 velmi dobrý dojem. Příjemná byla  jednoduchá aplikace v českém jazyce, vysoká kvalita vysávání prachu, ale i celkový elegantní vzhled výrobku.

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
10
Manipulace a ovládání
9
Kvalita vysávání, mopování a údržba
9
Klady
 • Pěkný design
 • Vysoký sací výkon
 • Funkce mopování
 • Třístupňová kvalitní filtrace
 • Automatické vyprazdňování do stanice
 • Nízká hlučnost při běžném režimu
 • Kvalitní laserová navigace
 • Velká výdrž akumulátoru (5 200 mAh)
 • Aplikace a hlas robota v českém jazyce
 • Více možností různého nastavení v aplikaci
Zápory
 • Vyšší hlučnost při vyprazdňování zásobníku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (19 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Josef Tichý (12. 8. 2023 17:08)

Kde se prosím dají objednat náhradní věci? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Bohumil Rosička (17. 8. 2023 07:08)

Dobrý den, náhradní kartáče, filtry a další příslušenství najdete: https://www.provysavace.cz/prislusenstvi-k-spotrebici-concept-vr-3510~12973, případně přímo u prodejce https://www.concept.cz/default.asp?cls=stoitems&fulltext=VR+3510.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář