Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Continental WinterContact TS 850 P

19. 9. 2020 aktualizováno

Continental WinterContact TS 850 P 215/55 R17 98V jsou spolehlivé a bezpečné zimní pneumatiky, které v našem testu hodnotíme velice dobře a řadíme je na třetí místo. Vynikají především ovladatelností na sněhu a zkrácenou brzdnou dráhou. Určitě vás na nich potěší i dlouhá životnost a ne příliš velká spotřeba paliva.

Hodnocení Continental WinterContact TS 850 P 215/55 R17 98V

8.9

Skvělé

Continental WinterContact TS 850 P 215/55 R17 98V jsou spolehlivé pneumatiky, jež si dobře poradí se zimním počasím. Jejich dobrá ovladatelnost na sněhu a kratší brzdná dráha jsou hlavní předpoklady pro bezpečnou jízdu. Hodí se pro výkonné vozy a můžeme je doporučit i náročnějším uživatelům.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
9
Chování na ledu
8.5
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8.5
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
10

Pro maximální výkon

Model WinterContact TS 850 P od známého a prestižního výrobce Continental patří všeobecně mezi velice dobře hodnocené pneumatiky, co se týká spolehlivosti i dlouhé životnosti. V našem testu získaly třetí místo a řadíme je mezi jedny z nejlepších modelů pro náročné terény. Zkratka „P“ v názvu znamená „performance“, tudíž pneumatiky určené pro výkonnější vozy, které mnohdy mají vyšší požadavky na zvládání různých rozmarů počasí a situací na vozovce.

Do sněhu a do každého počasí

Tato prémiová pneumatika se nezalekne žádného počasí. Boční zvýšený počet lamel se stará o zlepšení přilnavosti, a to zejména na sněhu a na jiném měkkém povrchu. Ovladatelnost tak zůstává velice dobrá i při prudším průjezdu zatáčkami. Continental WinterContact TS 850 P 215/55 R17 98V vás rovněž nezklamou ani na mokru. Samozřejmostí jsou bezchybné vlastnosti v období, kdy je na silnici sucho.

Zkrácení brzdné dráhy

Pro vyšší míru bezpečnosti se pneumatiky Continental WinterContact TS 850 P 215/55 R17 98V vedle dobré ovladatelnosti vozidla specializují také na výrazné zkrácení brzdné dráhy. Za tuto vlastnost vděčí především technologii ActiveBand. Při brzdění na suchém terénu vznikne takzvaný zámečkový efekt mezi vzorem pneumatiky a silnicí, jež zvětší kontaktní plochu a tak pomůže lépe zastavit. Na mokrém povrchu pak brzdění zlepšují především příčné hrany pneumatik, jež mají schopnost odvést vodu a proniknout přes ni do těsného kontaktu s vozovkou. Svou roli také hraje tuhost materiálu. Ta navíc snižuje rychlost opotřebovávání a prodlužuje životnost pneumatik.

Úspornost a dostatečné indexy rychlosti i nosnosti

Continental WinterContact TS 850 P s vnitřním průměrem R17 mají rozměry standardních 215 na šířku a profil 55. Jejich dalšími parametry, které stojí za pochvalu, jsou dostatečný index nosnosti 98 a velká maximální rychlost 240 km/h. Dále oceníte i nižší spotřebu paliva. Drobnějším nedostatkem je hlučnost 72 dB a také vyšší pořizovací cena. S tou je však nutné vždy počítat, pokud sháníte kvalitní zimní pneumatiky s dobrým výkonem.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 215
Profil 55
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 98
Index rychlosti 240 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB
Náš tip

Chcete vědět, kdo byl vítězem srovnání? Pak čtěte náš test zimních pneu.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář