Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze grafického programu Corel PaintShop Pro

Recenze Corel Paint Shop Pro 2021

Ve srovnání grafických programů vyniká Corel PaintShop Pro uživatelskou přívětivostí a příjemnou cenou. Grafické programy Corel neustále šlapou na paty společnosti Adobe a i tento software pro úpravu fotografií se nám v testu osvědčil. Paintshop si někteří uživatelé pamatují pod značkou Jasc, kterou před 16 lety Corel koupil. Za tu dobu ušel jednoduchý grafický program na úpravu fotek opravdu dlouhou cestu. Přidala se umělá inteligence, pokročilé retuše a chytré nástroje, které mohou klidně soupeřit s mnohem dražšími grafickými editory. 

Hledáte-li uživatelsky příjemné prostředí pro úpravy vašich fotografií, neměli byste při rozhodování vynechat právě PaintShop Pro.

Hodnocení Corel PaintShop Pro

8.3

Skvělý

PaintShop Pro je tu pro každého, kdo hledá maximum nástrojů pro úpravu fotografií, snadnou a intuitivní orientaci v programu a nízkou cenu. Dostupné nástroje jsou skvělé pro amatérské fotografy a grafiky a zároveň potěší i pokročilejší uživatele. 

Instalace a prostředí
9
Funkce a možnosti
8
Kompatibilita
8
Klady
  • Intuitivní ovládání
  • Chytré filtry a přednastavené úpravy
  • Náhled úprav pomocí vertikálního slideru
  • Trvalá licence
  • Cena
Zápory
  • Malé možnosti typografie
  • Menší výběr nástrojů

Hlavní výhodou je bezesporu cena grafického softwaru. Na tak rozsáhlý a komplexní program je více než příjemná. Při zakoupení grafického programu Corel PaingShop Pro navíc kupujete trvalou licenci, takže se koupě programu vyplatí i při nepravidelném využívání. 

Zakoupit program můžete také ve verzi Ultimate. Kromě atraktivní černé bookletky je hlavním rozdílem plugin GRFX Studio. Jde o sadu atraktivních efektů dostupných v mnoha programech Corel, které vám umožní provádět další typy úprav u vašich fotografií. Základní nástroje ale zůstávají zachovány a i bez vychytávek z GRFX Studia jsou vám k dispozici skvělé editace.

Instalace a prostředí – 9/10

Instalace programu je snadná. Po zakoupení licence si stáhnete jednoduchý instalační software, který se postará o vše potřebné. V posledním kroku jste požádáni o registraci  odkliknutí ověřovacího e-mailu. Celá instalace i s tímto krokem zabere jen pár minut. 

Uživatelům, zvyklým na složitější grafické editory, bude nejspíš trochu chybět možnost přizpůsobit si pracovní prostředí na míru. Grafický editor Corel PaintShop Pro nabízí několik přednastavených pracovních ploch pro podle množství dostupných funkcí. Je ale nutné říci, že i nejjednodušší pracovní prostor je pro úpravy fotografií, ořezávání a retuše opravdu vychytaný. 

Funkce a možnosti – 8/10

Na tak levný grafický software je PaintShop opravdu nadupaný. Pokročilá umělá inteligence si snadno poradí s retušemi, mazáním pozadí, automatickým odstraněním šumu, kontrastem i vyvážením barev a zároveň nabízí množství přednastavených filtrů. Pro vlastní projekty můžete přímo v programu vybírat z banky layoutů nejrůznějších přání, fotoknih, letáků a dalších tiskovin. Jde vlastně o přednastavené vrstvy, které jen doplníte vlastní grafikou. 

Poradí si i s editací vektorových objektů a překvapivě dobře zvládá i úpravy 360° fotografií. V tomto případě máte na výběr několik možností, jak fotografii editovat. Kromě úprav zachovávajících 360° pro VR a další platformy máte k dispozici efektní možnosti konverze do klasického JPEG pro další použití například na webu, sociálních sítích nebo v propagačních materiálech. 

Nevýhodou PaintShopu jsou nástroje pro editaci textu. Funkce Paste-to-fit umožňující deformovat text podle tvaru na obrázku vypadá na první pohled bezvadně, ale nemůže konkurovat programům Adobe, které vám umožní hrát si se skutečnými tvary a aplikovat 3D efekty. Pokud ale nevytváříte například náhledové obrázky reklamních předmětů, tohoto nedostatku si nejspíš ani nevšimnete.

Kompatibilita – 8/10

Grafický software PaintShop dobře spolupracuje s novějšími verzemi Windows, příznivci ostatních operačních systémů si ale musejí nechat zajít chuť. Zejména fanoušci MacOS budou zklamaní, protože na svých zařízeních PaintShop prostě nerozjedou. 

Program nemá problém s bitmapovými ani vektorovými obrázky a zvládne i formáty, které jste dřív ani neznali. Formát RAW je při úpravě fotografií samozřejmostí.

Závěrečné hodnocení

Chcete si upravit fotky z dovolené, nebo příležitostně vezmete přivýdělek jako svatební fotograf? PaintShop vás bude bavit. Za příznivou cenu získáte trvalou licenci na skutečně praktický nástroj, který vám dovolí rychle se zorientovat a začít pracovat okamžitě po instalaci. 

Náš tip

Pokud vás grafické programy zajímají a chcete se dozvědět více, přeskočte si přečíst naše celkové porovnání grafických programů.

Nejoblíbenější grafické programy podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář