Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis e-Atland 9.7-S

23. 3. 2022 aktualizováno

Hodnocení elektrokola Crussis e-Atland 9.7-S

Patříte mezi náročné cyklisty, kteří preferují pořádný terén? Pokud chcete to nejlepší, potom vám doporučujeme horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.7-S. Letošní model vám nabídne vysoký komfort, nadstandardní výbavu a silný motor Bafang. Podrobnosti čtěte v této recenzi.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Atland 9.7-S

9.4

Perfektní

Recenzovaný model Crussis e-Atland 9.7-S patří mezi nejlepší horská elektrická kola do terénu. Chválíme výkonný motor Bafang, pohodlnost, kvalitní rám, brzdy a slušný dojezd. Náročnější potěší bohatá funkční výbava, jako je například možnost nabíjet mobil.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
10
Dojezd a baterie
9
Výbava
9.5
Klady
  • Vysoká odolnost a kvalita
  • Vhodná i do náročného terénu
  • Výkonný motor + špičkové brzdy
  • Slušný dojezd
  • Velký barevný displej a USB port
Zápory
  • Nosnost "jen" 120 kg
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 9/10

Recenzované elektrokolo Crussis e-Atland 9.7-S představuje špičkový model roku 2022. Nosnost je doporučena do 120 kg. Jezdec ocení kvalitní pláště Maxxis Ardent (27,5“), účinné hydraulické brzdy a efektní odpružení Rockshox FS Judy Silver se vzduchovým tlumením a 100mm zdvihem.

Pro pohodlné ovládání je připraven čitelný LCD displej, který umožňuje nabíjení vašeho mobilu přes USB konektor. Technologie Sram Eagle dovolí plynulé řazení rychlostí. Kazeta PG-1210 SX byla speciálně navržena tak, aby vydržela vysoké nároky při stoupání.

Za pozornost stojí pěkné zpracování elektrokola Crussis. Modrá barva působí velmi hezky a modré prvky vypadají na sedánku a pláštích parádně.

O pohon se stará výkonný elektromotor Bafang M500, jenž se chlubí točivým momentem 95 Nm. O tom si řekneme v následující kapitolce.Konstrukce a zpracování pánského elektrokola Crussis e-Atland 9.7-S

Jízdní vlastnosti – 10/10

Jak jsme si řekli výše, testované pánské horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.7-S vlastní výkonný motor Bafang. Ten je schopen vyvinout obrovský výkon (95 Nm), rychlost je klasicky nastavena na maximálních 25 km/h. Motor Bafang je vybaven torzním snímačem šlapání, který vám pomáhá podle intenzity šlapání.

Crussis e-Atland 9.7-S je zároveň pohodlné, čemuž výrazně přispívají kvalitní tlumiče a komfortní sportovní sedánek. Do různorodého terénu je jako ulitá 12rychlostní kazeta PG-1210 SX.Dojezd a baterie - elektrokola Crussis e-Atland 9.7-S

Dojezd a baterie – 9/10

Hodnocené horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.7-S vlastní baterii Panasonic 36V/17 Ah (630 Wh). Akumulátor je integrovaný přímo do rámu, takže nikde nepřekáží. Kombinace s výkonným středový motorem přispívá k perfektnímu vyvážení celého elektrokola do terénu od Crussis.

Jak dlouho baterie vydrží? Samozřejmě záleží na spoustu proměnných, nicméně za ideálních podmínek je schopna dojezdu až 150 km! Před přehřátím a jiným poškozením baterii chrání BMS deska.

Horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.7-S - model 2022 - 20"

Výbava – 9,5/10

Testované horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.7-S je vybaveno opravdu bohatě. Nepostrádá užitečné a praktické prvky, které v náročnějším terénu skutečně využijete.

Za povšimnutí stojí čitelný LCD displej, na němž máte všechny informace zřetelně zobrazeny. Displej můžete zároveň využít pro nabíjení mobilu přes USB port. V terénu se vám budou hodit hydraulické brzdy Shimano SRAM Level. Kazeta s 12 převody vám dovolí si vybrat ideální rychlost, která vám bude právě vyhovovat.

Na celkovém komfortu přispívá odpružená vidlice Rockshox FS Judy Silver TK R SOLO Air.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2022
Baterie: 630 Wh / 17 Ah
Dojezd: 150 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: V rámu
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou hydraulickou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 12
Nosnost: 120 kg

TOP elektrokola na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (27 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář