Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bubnové sekačky Dakr Tekton 2

29. 3. 2022 aktualizováno

Recenze bubnové sekačky Dakr Tekton 2

Testovaná bubnová sekačka Dakr Tekton 2 spojila vysoký výkon s jednoduchým ovládáním a příjemnou cenou. Modulární design dovoluje využít několik pracovních nástavců včetně mulčovače nebo sněhové radlice. Také motor i konstrukci podrobně hodnotíme v naší recenzi. Srovnání s konkurencí nabízí velký test bubnových sekaček.

Hodnocení sekačky Dakr Tekton 2

9

Perfektní

Bubnová sekačka Dakr Tekton 2 překvapí pohodlným ovládáním a vysokým výkonem. Díky modulární konstrukci zvládne nejen posekat vysokou trávu, ale také mulčovat nebo odklízet sníh. Díky nízké hmotnosti ji snadno převezete i uskladníte.

Kvalita konstrukce
9
Motorizace a výkon
9
Záběr a výbava
9
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Zvládne mulčovat a odklidit sníh
  • Motor s výkonem 4 kW
  • Modulární konstrukce
  • Provozní hmotnost 52 kg
  • Jednoduché ovládání
  • Nastavitelná řídítka
  • Samosvorná dělená náprava
Zápory
  • Elektrické startování pouze u některých motorů

Kvalita konstrukce

Bubnová zahradí sekačka Dakr Tekton 2 využívá modulární konstrukci s možností změny pracovního nástavce. Základní rám tvoří roboticky svařovaná nerezová ocel. Výhodou je vysoká kvalita, přesnost a nižší hmotnost při zachování vysoké pevnosti.výkonná bubnová sekačka DAKR Tekton 2 recenze

Řada Tekton sdílí řadu společných vlastností a dílů s modely Triton. Tritony ovšem cílí především na profesionální uživatele. Bubnové sekačky Tekton jsou vhodnější pro běžné domácnosti s velkou zahradou. Důvodem je mimořádně výhodný poměr ceny, výkonu a výbavy.

Podvozek se chlubí samosvornou dělenou nápravou připojenou ke dvojici velkých pojezdových kol. Průměr 40 cm a kvalitní pneumatiky s hrubým šípovým vzorkem zajišťují výbornou průchodnost složitým terénem. Nechybí motorový pojezd se dvěma rychlostmi. Pomalejší jede rychlostí 2,3 km/h, rychlejší 3,0 km/h.

Prázdná sekačka Dakr bez pracovního nástavce váží pouze 35 kg. Provozní hmotnost se pohybuje kolem 52 kg. Tekton 2 patří mezi lehké zahradní stroje. Nízká hmotnost usnadňuje převážení. Pomáhají také řídítka, která lze zcela sklopit, aby nezabírala zbytečně mnoho místa.

Motorizace a výkon

Dakr Tekton 2 využívá motor Briggs&Stratton 675 EXi se zdvihovým objemem 163 cm³ a maximálním výkonem 4 kW. Startování ulehčuje systém Ready Start, který nevyžaduje použití sytiče. Celý proces nastartování motoru je proto jednodušší, spolehlivější a rychlejší.

univerzální bubnová sekačka DAKR Tekton 2 recenze

Bubnovou sekačku Tekton lze osadit také motory Briggs&Stratton 675 InStart nebo Honda GCVx 170. Výkony všech tří jednotek jsou schodné, podobný je také objem. Motory řady InStart navíc nabízí elektrické startování pomocí dobíjecí baterie.

Testado radí

Bubnové sekačky Tekton s motory Briggs&Stratton 675 InStart nesou označení Tekton InStart/InStart 2, modely s motory Honda pak Tekton GCV/GCV 2.

Záběr a výbava

Pracovní nástavce zahrnují jednoduchý a dvojitý sekací talíř, mulčovač a sněhovou radlici. Sekací talíře mají shodný záběr 60 cm. Výška strniště je 3,5 cm, případně 4 cm u dvojitého talíře. Pro běžné sekání stačí standardní jednoduchý talíř se dvěma noži. Dvojitý talíř se hodí do horšího terénu. Spodní část plní funkci krytu, který brání poškození sekacího mechanismu.

Využít můžete také mulčovací nástavec. Trávu při sekání jemně nadrtí. Nasekaná stébla slouží jako přírodní hnojivo, navíc se nemusíte obtěžovat se sběrem. Mulčovač disponuje záběrem 55 cm s výškou sečení od 4 do 10 cm. Výšku nastavujete centrálně. Mulčovač Dakr Tekton 2 za hodinu poseče plochu o rozloze až 1 650 m².

univerzáloní benzínová bubnová sekačka DAKR Tekton 2 recenze

Dělená náprava výrazně zjednodušuje ovládání stroje. Při zapnutém pojezdu zabírají současně obě kola. Pokud potřebujete objet překážku nebo změnit směr, stačí pojezd vypnout. Kola se začnou otáčet nezávisle a dovolí rychlou změnu směru bez použití větší síly. Systém funguje podobně jako diferenciál s uzávěrkou. Díky této vlastnosti mohou s bubnovou sekačkou Dakr Tekton 2 pohodlně pracovat i ženy nebo starší děti.

Ovládání a údržba

Tekton 2 disponuje silou a záběrem profesionálních zahradních strojů, ovládání i pohyb však připomínají práci s běžnou rotační sekačkou. Pojezd i sekací nástavce můžete ovládat nezávisle s pomocí dvojice ocelových hrazd připojených k rukojeti. Samotná rukojeť je pokrytá antivibračním návlekem. Oceníte také výškově nastavitelná řídítka. Vybrat si můžete ze čtyř poloh.

Údržba zahrnuje pravidelné výměny oleje, čištění filtrů a kontrolu mechanických částí stroje. Pokud bubnovou sekačku Dakr plánujete na zimu uskladnit a nebudete ji využívat pro odklízení sněhu, doporučuje výrobce doplnit do paliva kvalitní stabilizátor.

Hodnocená bubnová sekačka na benzín Dakr Tekton 2 je neocenitelná při údržbě velké zahrady či pozemku, kde nechcete nebo nemůžete pečovat o nízký trávník. Bez potíží si poradí s vysokými stébly i horším terénem. Široký záběr, kvalitní podvozek a nízká hmotnost zajišťují překvapivě snadnou ovladatelnost. Vyměnitelné pracovní nástavce dovolují variabilní použití, včetně zimního odklízení sněhu.  

Technické parametry

Dakr Tekton 2
Parametry
Typ Stavebnicová bubnová sekačka
Motor
Briggs&Stratton 675 EXi
Objem válců
163 cm³
Výkon
4,0 kW
Náprava
Samosvorná dělená
Záběr
60 cm
Strniště
3,5/4,0 cm
Nastavitelná řídítka
Pojezd
2,3 a 3,0 km/h
Hmotnost 52 kg
Doporučená plocha
Do 10 000 m²

Oblíbené bubnové sekačky na srovnávači cen

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář