Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze správce hesel Dashlane

4. 8. 2022 aktualizováno

Recenze správce hesel Dashlane

Dashlane není jen nadstandardní správce hesel. Obsahuje ve svých funkcích celý balíček pro bezpečný pohyb na internetu. Snadno se ovládá. Samozřejmostí je špičkové zabezpečení, aby se nikdo nepovolaný nedostal k vašim údajům. V našem testu správců hesel k němu nemáme žádné větší výhrady.

Dashlane a jeho funkce – 10/10

V nabídce funkcí Dashlane výrazně převyšuje svou konkurenci. Kromě spravování hesel totiž zvládne i další úkony, které vám pomohou zvýšit bezpečnost na internetu. Ale k nim se dostaneme později. Základem je, že dokáže uchovávat neomezený počet hesel (free verze jich podporuje 50).

Generátor hesel

Generátor nových bezpečných hesel je standardní funkce, která nesmí v žádném správci hesel chybět. Dashlane při jejich vytváření podporuje písmena, číslice i speciální znaky. Dokáže vytvořit hesla o délce 4 až 40 znaků. Generovanou délku si můžete upravovat; výchozí hodnota je 16 znaků.

Použité znaky jsou čistě náhodné a neskládají se z žádných frází nebo slov. Zajímavým doplňkem je také historie generátoru. Celkově je tato funkce zpracovaná poměrně jednoduše a zároveň spolehlivě.

Kontrolor bezpečnosti hesel

Zhodnocení bezpečnosti vašeho hesla nabízí celá řada konkurenčních služeb, avšak zde je velmi hezky a pokročile zpracované. Výsledek uvidíte v přehledném skóre. Tato kontrola bezpečnosti se nazývá Dashlane Password Health.

Dokáže vyhledat nejen slabá hesla, ale i ta, která používáte na více místech. Odhalené chyby navíc dokáže pomocí postranního tlačítka ihned napravit a vaše hesla změnit.

test Dashlane

Sdílení hesla

Funkce sdílení hesla vám umožní dát přístupová práva jiným uživatelům. Můžete si vybrat z omezeného formátu, kde druhá strana nemůže upravovat nastavení a ani samotné heslo nevidí, nebo z plných práv pro druhou stranu, jež umožňuje kompletní správu včetně úprav.

Bezpečné poznámky

Ve funkci zvané Secure Notes si můžete ukládat bezpečně soukromé informace. Hodí se například pro hesla od Wi-Fi, čísla pojistek, smluv a kupónů, ale také pro důležitější údaje, jako jsou PIN kódy či vámi používaná ID čísla. Zvlášť najdete i platební údaje kreditních karet.

Dashlane ukládání informací

Personalizovaná bezpečnostní upozornění

Pokud dojde k úniku dat v obchodě či na jiném webu, kde máte u Dashlane zavedené heslo, systém vás na tuto skutečnost upozorní.

Monitorování dark webu

Další nadstandardní bezpečností funkcí je notifikace v případě, že se údaje přiřazené k vaší e-mailové adrese objeví na dark webu (víte, co je dark web?). Sledovat lze  takto až 5 e-mailových adres. Díky neustálému skenování dostanete upozornění v případě problému prakticky okamžitě.

VPN

Poslední a mezi správci hesel velmi originální funkční výbavou je vlastní VPN, která na internetu skryje vaši skutečnou IP adresu. Tím zamezí vaší snadné sledovatelnosti, a také vám dá přístup přes určitá omezení, která jsou založená například na vaší geografické poloze.

VPN pro Dashlane zprostředkovává Hotspot Shield, což je populární a spolehlivý poskytovatel. Stejně jako samotný správce hesel používá 256bitové AES šifrování. Má servery ve více než 80 zemích a neuchovává o svých zákaznících žádné záznamy. Hlavní výhodou je zde především neomezené využívání dat.

Kompatibilita – 10/10

Správce hesel Dashlane bude kompatibilní s naprostou většinou vašich elektronických zařízení. Má vlastní aplikaci pro Android i iOS. Taktéž při používání na počítači nezáleží na tom, jaký máte operační systém. Provoz je možný na Windows, macOS, Linux a dokonce i na Chrome OS. Funguje s nejnovějšími verzemi operačních systémů i s jejich o něco staršími typy.

Přes PC a notebooky se správce hesel Dashlane používá jako doplněk webového prohlížeče. Spolupracuje se všemi, které jsou založené na otevřeném softwaru Chromium; to znamená Chrome, ale také například Microsoft Edge, Brave nebo Opera. Bez obtíží běží také na Firefoxu nebo na prohlížeči Safari.

Jako aplikaci pro počítače Dashlane neseženete, což je běžné i u konkurenčních správců hesel. Ostatně většina uživatelů pro tento formát používání ani nevidí důvod.

Správce hesel Dashlane lze využívat na neomezeném počtu zařízení – samozřejmostí je vzájemná synchronizace. Chválíme také spolehlivý import hesel. Ten je možné provést nejen z vašeho prohlížeče, ale také z ostatních správců hesel, jako je LastPass nebo 1Password.

používání správce hesel Dashlane

Uživatelská přívětivost – 9/10

Používání správce hesel Dashlane je velice jednoduché. Patří mezi nejintuitivnější služby svého druhu.

Konkurence má ale v některých případech o trošku jednodušší importování hesel. Zde si je musíte nejdříve stáhnout jako soubor .csv a poté nahrát do Dashlane. Avšak stále je import jednoduchý a rychlý. Navíc tuto práci budete provádět jen jednou při spuštění, takže se nejedná o velký prohřešek.

Během testování pracovaly všechny funkce výborně a bez jediného problému. Doplňování hesel na webech je spolehlivé a zcela bez problémů funguje jak přes mobil, tak ve webovém rozšíření. V tomto ohledu není Dashlane co vytknout.

Někomu ale může chybět čeština.

uživatelské prostředí Dashlane

Bezpečnost

Pro své zabezpečení používá správce hesel Dashlane 256bitové AES šifrování. Jedná se o typ šifrování, které nebylo nikdy prolomené a na které se spoléhají i banky nebo armáda.

Vaše osobní informace se ukládají lokálně, jen ve vašem zařízení, a na samotných serverech Dashlane nejsou viditelná. K uloženým údajům nemá přístup nikdo jiný kromě vás; ani samotná obsluha tohoto správce hesel.

Celou aplikaci správce hesel Dashlane lze zabezpečit dvoufázovým ověřením. Přihlášení je kromě hesla možné rovněž pomocí biometrických údajů. To se hodí i pro případ potřeby obnovení účtu, pokud zapomenete přístupové údaje.

Tuto možnost nenabízejí všichni správci hesel. U Dashlane naštěstí po zapomenutí hlavních přístupových údajů o všechny své přihlašovací údaje nepřijdete.

Zákaznická podpora

Na webu tohoto správce hesel najdete mnoho užitečných informací, které vám odpoví na většinu dotazů. Samozřejmě se lze obrátit i na živou zákaznickou podporu pomocí e-mailu nebo chatu. Pomoc také najdete na sociálních sítích, a to nejen přes Facebook, ale i přes Twitter nebo Reddit, kde vám aktivně odpovídají i vývojáři. Celkově uživatelská podpora funguje velmi dobře.

Placená vs. neplacená verze Dashlane

Stejně jako většina správců hesel, ani Dashlane nenabízí všechny své služby zdarma. Jeho cena je o něco vyšší, avšak odpovídá kvalitě a množství funkcí. Pokud byste si například platili samostatnou VPN bez omezení i správce hesel, dostali byste se na vyšší částku.

Celkově Dashlane nabízí několik cenových tarifů – Free, Premium a Family pro až pět členů vaší domácnosti za zvýhodněnou pořizovací cenu.

Bezplatná verze má mnoho omezení. Někteří nenároční uživatelé si s ní ale mohou vystačit. V porovnání s kompletním tarifem chybí funkce VPN, sledování dark webu, ukládání poznámek a rychlé měnění slabých nebo duplicitních hesel.

Free tarif je určený jen pro jedno zařízení a limit pro sdílení je 5 účtů. Hesel si v něm uložíte maximálně 50. Placené programy jsou naopak neomezené. Pro vyzkoušení se nabízí 30 denní trial verze.

programy Dashlane

Závěrečné hodnocení

9.7

Perfektní

V našem testu správce hesel Dashlane doporučujeme pro náročné uživatele, kterým nevadí si připlatit za špičkovou kvalitu. Free verze je hodně omezená, zato Premium nabízí vše, co si můžete od správce hesel přát – k tomu ještě mnoho dalších funkcí navíc, které u konkurence nenajdete. Dashlane má dokonce i svou VPN.

Funkce
10
Kompatibilita
10
Uživatelská přívětivost
9
Klady
  • Pokročilé funkce (VPN, monitoring dark webu)
  • Spolehlivé vyplňování
  • Vysoká míra bezpečnosti
  • Chytré možnosti sdílení hesla
  • Účet lze dobře obnovit při zapomenutí hesla
Zápory
  • Vyšší cena
  • Výrazně omezená free verze
  • Nepodporuje češtinu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (52 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář