Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Dětské chůvičky

Recenze dětské chůvičky Bayby BBM 7030

30. 9. 2017 aktualizováno

Bayby BBM 7030

Dětské chůvičky mohou váš rostoucí poklad hlídat nejen v teple domova, ale dokonce i na cestách. A právě tuto užitečnou alternativu splňuje model Bayby BBM 7030. Recenzovanou chůvičku si můžete pořídit za nemalou částku pohybující se kolem 3 700 Kč (09/2017). Pojďme se podívat, zdali se vyšší investice vyplatí.

Obsah balení

Uvnitř větší krabice najdete rodičovskou a dětskou jednotku včetně samostatného držáku pro každou z nich. Dále síťový adaptér a 12V nabíječku do automobilu. Uvnitř balení je i papírový průvodce, který vás provede všemi funkcemi a ovládáním. Za český jazyk a srozumitelný popis palec nahoru.

Bayby BBM 7030 - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Obě jednotky jsou vyrobeny z plastu modré barvy, jehož hebký povrch je na omak velmi příjemný. Zatímco rodičovská jednotka disponuje obdélníkovým tvarem a postrádá viditelnou anténu, dětská jednotka čtvercového tvaru viditelnou anténu naopak vlastní. Na čelní straně rodičovské jednotky je k vidění značka modelu a LED indikátor, přičemž zadní strana vlastní reproduktorový průduch a otvory pro upevnění držáku. Na levé straně je umístěna zdířka pro napájení, regulace hlasitosti a tlačítko pro zapínání.

Přední strana dětské jednotky je o něco vybavenější. Především disponuje kamerou a infračervenými světly. Na konstrukci se vešel i světelný senzor a miniaturní zdířka mikrofonu. Levá strana je osazena indikační LED diodou, pravá má zdířku pro energetické napájení. Zadní stranu výrobce popasoval kovovým závitem pro našroubování držáku. Na horní straně je ještě k vidění tlačítko pro zapínání.

Rodičovská jednotka váží kolem 105 gramů a je dlouhá 10 cm a vysoká 8 cm. Dětská jednotka o rozměru 6 × 6 cm váží asi 65 gramů. Šmoulová modrá barva působí hezky dětsky, ovšem ne každému může tato výrazná barva vyhovovat. Do některých dětských pokojíčků se zkrátka nemusí úplně hodit. To je ale věc názoru a každý musí vsadit na svůj osobitý styl.

Ovládání a displej – 6/10

Zatímco je ovládání některých chůviček poměrně složité a zdlouhavé, recenzovaný model představuje pravý opak. Ovládání je naprosto snadné. Rodičovskou jednotku totiž můžete vypnout nebo zapnout, případně kolečkovou regulací měnit reprodukovanou hlasitost. Žádné jiné ovládací prvky na ní nenajdete.

Mějte ovšem na paměti, že obrazovku nelze během provozu vypnout. Displej tedy během dne i noci neustále svítí, což je velmi otravné. Pohotovostní režim navíc značně vybíjí baterii, což znamená, že tato jednotka musí být neustále připojena do elektrické sítě. Pokud nebude, příliš nevydrží. Dalším negativem je nemožnost regulovat jas. Rodič se holt musí spokojit s nastavením výrobce. Ve dne to zase až takový problém není, horší je příchod noci. Nezbude vám nic jiného, než displej otočit.

Rodičovská jednotka vlastní LCD displej s úhlopříčkou 3,5 palců. Obrazovka během dne zobrazuje barevně, přičemž noční režim je černo-bílý. Obraz ale mohl být o krapet lepší. Zobrazované barvy jsou mírně rozmazané a takové neostré. Chválím ale rychlé reakce. Když se dítě vrtí a porůznu pohybuje, displej vše zobrazuje plynule a v reálném čase.

Bayby BBM 7030

Samostatnou kapitolou jsou pak držáky do automobilu. Každá z jednotek má svůj vlastní. Zatímco rodičovská chůva se připevňuje zasunutím plastových kolíčků (podobně jako klasické navigace a tablety), dětská kamera se na držák našroubuje. Instalace každé jednotky je nenáročná a snadná – bez tatínkovských rad ji zvládnou i maminky (vyzkoušeno). Držáky drží na skle velmi pevně a ještě se mi nestalo, že by svévolně upadly.

Pokud vás nenapadá šikovné využití dětské chůvičky v automobilu, nenechte se mýlit – příkladů je obrovské množství. Například po natankování pohonných hmot máte při placení dítě neustále pod dozorem (rodičovskou chůvičku držíte v ruce). Nebo když přijedete domů a chcete nechat dítě dospat…

Přísavky prokázaly velkou pevnost také v domácích podmínkách, kde drží na dřevěném povrchu kuchyňské linky nebo lesklém nábytku. Chůvičku tedy není vyloženě nutné využívat pouze na cestách, ale bez problémů i v domácích podmínkách. Mimo úchytů do vozidla by ale přišel vhod ještě univerzální domovní držák. Kamerku sice lze na rovný povrch položit, ovšem poté není již možné nastavovat směr natáčení. Směr natáčení je zcela rovný a pro rodičovské potřeby ve většině případů neupotřebitelný.

Zvuk a dosah – 7,5/10

Síla maximálního zvuku je plně dostačující. Určitě se nemusíte obávat, že byste své plačící dítě neuslyšeli. Dětská chůvička Bayby BBM 7030 probudí i opravdu velké spáče. Kvalita zvukové reprodukce je průměrná, čistého zvuku se v tomto případě dočkáte jenom stěží. Důležitější nicméně je, že je dítě za každých okolností dobře slyšet.

Bayby BBM 7030

Částečně jsme v předchozí kapitole nakousli, že rodičovská jednotka nejde vypnout do nějakého úsporného režimu. To je velký problém nejen energetický, ale i zvukový. Podstata je konkrétně v tom, že rodičovská jednotka přijímaný zvuk bez ustání reprodukuje. To znamená, že stále slyšíte, co se v pokoji děje – a vlastně i neděje. I když dítě spí, musíte poslouchat drobný šum. Některé chůvičky totiž dokáží aktivovat zvuk až poté, co se dítě ozve. Tuhle funkci ale tato chůvička postrádá.

Dosah recenzovaného kousku je garantován na 250 metrů. Metrické pásmo sice nemáme, ale v běžných rodinných podmínkách je signál stabilní. Máme na mysli pohyb v přízemí, prvním patře, dvorku a nedaleké zahrádce. O síle signálu je rodič informován v aktuálním čase pomocí čárkového ukazatele přímo na displeji. Pakliže dojde k výpadku, na obrazovce se ukáže varovný nápis.

Baterie a nabíjení – 3/10

Hned na úvod je nutné říct, že tato chůvička nevydrží celou noc bez napájení. Výdrž je závislá na mnoha faktorech – světelných podmínkách, délce přenosu, četnost přenášeného zvuku apod. Počítat ale můžete s asi několika hodinami bezproblémového chodu. Když nevydrží rodičovská chůva, tak nakonec podlehne jednotka dětská. Je to jednoduché: rodičovská jednotka nejde vypnout, tudíž musí neustále svítit. Kamera v dětském pokoji je zase natolik malá, že její malá vnitřní baterie logicky vydržet nemůže.

Bayby BBM 7030

Nutnost neustálého napájení je jedna věc, co mi ale vadí více je absence druhé síťové nabíječky. V balení jsou sice dvě – síťová a automobilová, ovšem pro pohodlné domácí používání je nutná ještě jedna. Během využívání jsem zkrátka musel neustále přehazovat nabíječku z jedné jednotky do druhé. Podobně je na tom i využívání chůviček v automobilu. Jediná 12V nabíječka na delší cestu nestačí a rodiče budou nuceni neustále řešit nabíjení.

Závěrečné hodnocení

5.9

Dobrá

Největší předností chůvičky Bayby BBM 7030 je možnost jejího použití na cestách. Výrobci ovšem doporučujeme, aby do balení přidal ještě jednu síťovou nabíječku, protože bez ní je komfort rázem pryč. I tak ale chválíme velký displej, jednoduché ovládání a vynikající signál. Absenci alespoň základních funkcí ale prominout nemůžeme.

Design a zpracování
7
Ovládání a displej
6
Zvuk a dosah
7.5
Baterie a nabíjení
3
Klady
  • Hezké šmoulové provedení
  • Velký a barevný displej
  • Jednoduché ovládání
  • Slušná hlasitost
  • Vynikající signál
  • Možnost využívat v automobilu
Zápory
  • Žádné funkce navíc
  • Nemožnost nastavení jasu
  • Neustálý zvukový přenos
  • Pouze jedna nabíječka

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář