Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze cestovní agentury Dovolená.cz

13. 5. 2021 aktualizováno

Recenze cestovní agentury Dovolená.cz

Cestovní agentura Dovolená.cz svým klientům nabízí řadu krásných zájezdů. Za skvělé ceny se můžete podívat do známých, ale i exotických destinací. K výběru jsou prověřené české a německé cestovky. Služby navíc v podobě pronájmu auta nejsou k zahození. A cesta do Chorvatska vlakem je rovněž lákavá.

Hodnocení Dovolená.cz

8.6

Skvělá

Cestovní agentura Dovolená.cz vám dokáže zprostředkovat řadu krásných dovolených do Chorvatska, Řecka, Egypta a dalších zemí včetně exotiky. Kromě českých cestovek nabízí také německé. Nabízené ceny jsou slušné, výběr termínů pestrý.

Kvalita služeb
8.5
Cena
9
Podpora
8.5
Uživatelské prostředí
8.5
Klady
 • Velké množství dovolených
 • Výborné ceny
 • Služby navíc
 • Kvalitní pojištění
 • Do Chorvatska vlakem
Zápory
 • Málo kamenných poboček
 • Bez online chatu
 • Stránka není místy přehledná

Kvalita služeb – 8,5/10

Cestovní agentura Dovolená.cz spadá do rodiny společnosti RegioJet a Student Agency. Spolupracuje s desítkami cestovních kanceláří z Česka a Německa. Patří k dobře zavedeným agenturám s dlouhou tradicí. Pokud hledáte kvalitu a spolehlivost, portál Dovolená.cz vám vše zajistí.

Na stránce si jednoduše vyberete typ zájezdu. K výběru jsou klasické letní dovolené v Řecku, Chorvatsku, Itálii, Španělsku a Egyptě. Náročnější mohou vycestovat do exotičtějších krajů v Mexiku, Thajsku, Maledivách, Dominikánské republice atd. Skvělé přitom je, že kromě klasických zájezdů vám Dovolená zajistí klidně pouze ubytování.

Mimo letních dovolených si můžete vybírat z nabídek last minute, eurovíkendy, poznávací zájezdy, plavby, wellness, hory, lyže, za sportem a spousty dalších. Zajímavá je cesta na míru, kde si vyberete typ pobytu, termín, počet cestujících a agentura se vám brzy ozve s nabídkou.

Co mne zaujalo je možnost vycestovat do Chorvatska vlakem. Snad každý se obává dlouhé a náročné cesty vlastním autem, placení mýta a policejních kontrol. Vlakem ale všechny strasti rázem odpadají. Stačí si vybrat hotel, zarezervovat zájezd a užít si dovolenou. To pohodlí a nízké ceny opravdu lákají.

Svoji dovolenou si můžete vybrat nejen online, ale také přímo v kamenné pobočce. Ty má agentura Dovolená.cz celkem 3: Brno, Ostrava, Praha. Je to výrazně menší počet, než má některá konkurence.

Cena – 9/10

Ceny pobytů jsou přímo spjaté s obdobím trávení vaší dovolené, kvalitou hotelu, místem atd. Níže jsme vypsali oblíbené destinace za nejnižší možné ceny:

 • Řecko: Do tříhvězdičkového hotelu Marilena na Krétě můžete letět již za 9 428 Kč za osobu. Týdenní pobyt zahrnuje služby all inclusive.
 • Chorvatsko: Do tříhvězdičkového hotelu Resort Pine Beach můžete vycestovat vlastním dopravním prostředkem již za 5 440 Kč za osobu. Týdenní pobyt zahrnuje služby all inclusive.
 • Egypt: Do pětihvězdičkového hotelu Royal Tulip Beach Resort můžete letět již za 7 860 Kč za osobu. Týdenní pobyt zahrnuje služby all inclusive.

*Ceny se samozřejmě průběžně mění.

Možnosti úhrady zájezdu

Dovolenou nebo pobyt lze zaplatit klasicky platební kartou, na pobočce nebo prostřednictvím různých benefitů. Těch přijímá Dovolená.cz spoustu.

Společnost svým klientům poskytuje také cestovní pojištění od Allianz. V případě zájmu vám dokáže vyřídit parkování na letišti, dopravu na letiště, seating, vyřízení odbavení nadměrných zavazadel a další služby. Pronájem aut může také někdo ocenit.

Možnosti úhrady zájezdu

Podpora – 8,5/10

Cestovní agenturu můžete kontaktovat přímo telefonicky na čísle 222 220 222 (pracovní doba není uvedena), případně napsat e-mail nebo vyplnit kontaktní formulář. Online chat na webu bohužel nenajdete, což některé agentury a cestovky nabízí. Agentura má také vlastní stránky na Facebooku.

Pamatujte na to, že mluvíme o cestovní agentuře, která zde funguje jako „prostředník“. V případě reklamace zájezdu nebo při  řešení problémů vzniklých během dovolené se musíte obrátit na cestovní kancelář, která vaši dovolenou pořádá. Společnost Dovolená.cz však spolupracuje pouze s kvalitními a ověřenými kancelářemi, proto se není třeba zbytečně strachovat.

Uživatelské prostředí – 8,5/10

Stránka Dovolená.cz pro mne není úplně přehledná. Myslím, že na méně zkušené uživatele internetu může působit až zmatečně. Výběr dovolené ale pohodlný je. Stačí zvolit cílovou destinaci, termín a délku pobytu, způsob dopravy, počet osob, úroveň hotelu a stravování a nabídky se jenom hrnou.

Nabídka dovolených je opravdu pestrá, a to jak cenově, tak množstvím termínů. Třeba do Egypta se mi ukázala řada termínů s odletem z Prahy, Brna a Ostravy. Detail hotelu zobrazí důležité informace o ubytování, počasí, zobrazí mapu a uživatelské recenze. Informací o hotelu ale mohlo být více.

Na stránkách si můžete pročíst často kladené dotazy, prostudovat oblíbené hotely, moc se mi líbí možnost vyhledání konkrétního hotelu a jeho hodnocení od uživatelů, kteří v něm strávili svoji dovolenou.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář