Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze celoročních pneumatik Dunlop Sport All Season

7. 4. 2022 aktualizováno

recenze Dunlop Sport All Season

Dunlop Sport All Season 205/55 R16 91V v našem žebříčku celoročních pneumatik oceňujeme pro dobré přizpůsobení se různým klimatickým podmínkám. Velkým plusem je také poměr jejich dobrých jízdních vlastností za překvapivě přijatelnou cenu. Podrobnosti se dozvíte v naší recenzi.

Hodnocení Dunlop Sport All Season

8.9

Skvělé

Na celoročních pneumatikách Dunlop Sport All Season 205/55 R16 91V chválíme dobré přizpůsobení se různým teplotám. Mají výbornou ovladatelnost na suché i mokré vozovce a poradí si také se sněhem. Rovněž vás potěší svým dobrým poměrem ceny a výkonu. Hlučností a spotřebou paliva se Dunlop Sport All Season řadí spíše k průměru.

Chování na mokru
10
Chování na sněhu
9
Chování na ledu
8
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
9.5

energetický štítek celoročních pneumatik Dunlop Sport All SeasonDo každého počasí

Testované univerzální pneumatiky Sport All Season jsou první celoroční pneumatiky od prémiového výrobce Dunlop. Dokáží se přizpůsobit celé řadě povětrnostních podmínek. Jejich dezén i použité materiály zajišťují výborné vlastnosti v létě i v zimě.

Jak již název „Sport“ napovídá, můžete očekávat perfektní ovladatelnost a sportovní konstrukci, což oceníte především v létě a na suché silnici. Nadprůměrně si Dunlop Sport All Season vedou také na mokru. Hustá síť příčných i podélných drážek vytlačuje vodu od kola hned několika směry. Tím předchází vzniku aquaplaningu a zkracuje brzdnou dráhu za deštivého počasí nebo v rozbředlém sněhu.

Použitá směs zvaná weather-flex s vysokým obsahem siliky zajišťuje pružnost pneumatiky v širokém rozmezí letních i zimních teplot od tuhých mrazů po rozpálený asfalt.

Výborná ovladatelnost

Jízda je celkově stabilní i v náročnějších podmínkách. Tvarování dezénu neztrácí pevnost ani při brždění nebo v prudších zatáčkách. V ovladatelnosti vozu si univerzální Dunlopy získávají v recenzích zákazníků jedno z nejlepších hodnocení mezi celoročními typy.

Často je chválené také perfektní zvládání mokré vozovky. Tomu také odpovídá přilnavost za mokra, která náleží do nadprůměrně dobré kategorie B.

test Dunlop Sport All Season, Recenze celoročních pneumatik Dunlop Sport All Season

Spotřeba paliva a hlučnost

Spotřebu paliva hodnocených pneumatik Dunlop Sport All Season 205/55 R16 91V najdete na energetickém štítku ve stále ještě dobré kategorii C. Úsporností tudíž patří mezi poměrně běžný průměr.

Ušetřit můžete na přijatelné pořizovací ceně. Ta není příliš vysoká, zvláště s ohledem na skvělé celoroční jízdní vlastnosti. Naopak hlučnost 71 dB je trošku vyšší, čímž se Dunlop Sport All Season 205/55 R16 91V řadí do třídy B.

Hlavní vlastnosti a parametry

Dunlop Sport All Season velikostního typu 205/55 R16 91V mají vnitřní průměr R16. Šířka dosahuje 205 milimetrů a profil je 55 %. Zkratka „91“ značí index nosnosti s maximálním zatížením 615 kg. Index rychlosti V pak říká, že nejvyšší povolená rychlost je zde 240 km/h. Jak jsme již výše zmínili, nejdůležitější parametry energetického štítku najdete v průměrných až nadprůměrných hodnotách; kategorie C pro spotřebu paliva a kategorie B pro přilnavost za mokra. Hlučnost je 71 dB.

Celoroční pneu Dunlop Sport All Season 205/55 R16 91V se vyrábí v různých velikostech. Dokonce jiné rozměrové typy mohou mít některé parametry vzhledem ke své konstrukci ještě o trošku lepší než námi recenzovaný 205/55 R16 91V. To se týká především nižší hlučnosti a menší spotřeby paliva.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 71 dB

Nejprodávanější univerzální pneumatiky dle hodnocení Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (27 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář