Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Dunlop Winter Sport 5

17. 9. 2020 aktualizováno

recenze Dunlop Winter Sport 5 20555 R16 91H

Zimní pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H se v našem testování umístily na druhém místě v kategorii R16 se ztrátou jediného bodu v porovnání s vítězným modelem. Vynikají výbornou ovladatelností vozu na jakémkoliv povrchu a skvělou kvalitou zpracování.

Hodnocení Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H

9

Perfektní

Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H jsou vysoce kvalitní zimní pneumatiky, které si skvěle poradí s každým terénem, tudíž je můžeme doporučit i velmi náročným řidičům. Jízdními vlastnostmi patří mezi špičku na trhu, stejně jako vysokou odolností a nízkou hlučností.

Chování na mokru
8.5
Chování na sněhu
9.5
Chování na ledu
9
Chování na suchu
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichost
9.5
Uživatelské hodnocení
9.5

Bezpečné za jakéhokoliv počasí

Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H jsou zimní pneumatiky, které můžete používat na upravených cestách i v těch nejnáročnějších podmínkách. Na mokré silnici jsou díky dlouhým lamelám mimořádně dobře přilnavé. Ty navíc spolu se směrovým dezénem zamezují vzniku obávaného aquaplaningu. Vyšší počet jednotlivých bloků ve vzoru pneumatiky zase pomáhá zvýšit ovladatelnost na sněhu. Rozhodně se nemusíte bát špatné stability v zatáčkách, nebo že byste měli problém se kvůli kluzkému povrchu rozjet.

Dlouhá životnost

Další velkým kladem zimních pneumatik Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H je jejich dlouhá životnost. V dobrém stavu vydrží dle testů i zkušeností uživatelů déle, než většina pokročilých modelů v dané kategorii. Za svou odolnost vděčí především tomu, že jejich materiál obsahuje silica-plus, jež se požívá i u závodních automobilů vystavovaným velké zátěži. Svou roli také hraje hlubší drážkování. Vzor tak zůstane i při větším ojetí zachován a s ním jízdní vlastnosti těchto pneumatik. Zároveň se Dunlop Winter Sport 5 díky technologii Hybrid Overlay opotřebovávají rovnoměrně, aby nedocházelo k proměnění tvaru a k deformacím.

Tiché a úsporné

Tvarový design Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H dokáže dobře rozložit tlak na celou plochu pneumatiky. To napomáhá lepšímu ovládání vozu a zároveň snižuje valivý odpor a s tím i spotřebu paliva. Úsporností se Dunlop Winter Sport 5 řadí do kategorie C, která je u zimních pneumatik považována za velice dobrou. Příjemnou zprávou pro všechny řidiče je také nízká hlučnost 69 dB. Maximální rychlost 210 km/h je u zimního typu více než dostačující. Pokud hledáte prvotřídní pneumatiku 205/55 R16, Dunlop Winter Sport 5 určitě splní všechna vaše očekávání.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91
Index rychlosti 210 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 69 dB
Náš tip

Pokud chcete vědět kdo zvítězil, přečtěte si náš test zimních pneumatik 2020.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář