Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test Eleglide D1

7. 11. 2021 aktualizováno

Eleglide D1 - recenze elektrické koloběžkyNáš tipTestado.cz

Otestovali jsme terénní skládací elektrokoloběžku Eleglide D1, která nás ohromila obřím dojezdem, vysokým výkonem, pohodlím a skvělými jízdními vlastnostmi. Díky nastavitelné výšce řídítek je vhodná pro všechny. Naše dojmy čtěte v recenzi.

Eleglide D1 Master – slevový kupon
Eleglide D1 Master – slevový kupon

Využijte jedinečnou nabídku slevy pro Testado.cz! Odkryjte slevový kupon, který vložíte během vaší objednávky.

Odkrytí kóduOdkrýt kód kupónuPlatnost do: 31.12.2022

9.3

Perfektní

Eleglide D1 dopadla v našem testu excelentně. Až na pár drobností chválíme obří dojezd, vysoký výkon, bytelné provedení a skvělé jízdní vlastnosti. Nepotřebujete mobil a můžete si dokonce sednout!

Konstrukce a design
9
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
9
Výdrž baterie a nabíjení
10
Klady
  • Robustní konstrukce + rychlé složení
  • Výkonný 500W motor
  • Obří dojezd
  • Nosnost 120 kg + sedátko
  • Pohodlná a bezpečná jízda
  • Bezpečnostní prvky + blinkry
  • Velmi dobrý poměr cena/výkon
Zápory
  • Vysoká hmotnost (logicky)
  • Přední pružení je občas hlučnější

Obsah balení

Uvnitř velké krabice se nachází elektrická koloběžka Eleglide D1, která je pečlivě zabalena a chráněna. Po vybalení najdete šroubky a jednoduché nářadí. Eleglide byla vlastně již sestavena, stačilo zašroubovat několik šroubků. Pro lepší orientaci vám pomůže přibalený manuál. Instalace zabere max. 15 minut. Balení obsahuje také dva klíče.

Eleglide D1 E-scooter - test elektrokoloběžky

Konstrukce a design

Eleglide D1 je skládací model, který během okamžiku složíte nebo rozložíte. Pomocí páčky sklopíte osu řídítek směrem k základně za kterou elektrokoloběžku uchopíte a přenesete. Sklopná jsou také řídítka. Nabízí se i možnost namontování sedátka, což funguje přes jednoduchý adaptér. Jak můžete vidět na fotografii výše, sedátko není problém zcela odstranit. V zadní části koloběžky zůstane pouze kovový výstupek. Působí sice trošku nevzhledně, ale během jízdy nijak nepřekáží.

Eleglide D1 E-scooter - test elektrokoloběžky

Berte v potaz, že testovaný model váží 27,5 kg, což je oproti většině elektrokoloběžek výrazně vyšší hodnota. Například nedávno testovaný skládací model Ninebot Kickscooter F40E váží kolem 17 kg. Vyšší hmotnost se nicméně pozitivně projevila do spousty vlastností. Jaké to jsou?

Konstrukce z hliníkové slitiny je skutečně bytelná. Při každé projížďce máte “pevnou půdu pod nohama”, která je robustní a nikde nevrže. El. koloběžce Eleglide nevadí ani stříkající voda (certifikace IPX4), přičemž max. nosnost činí vysokých 120 kg. Celá sestava sedí na 10″ gumových pneumatikách s výrazným dezénem. Ostatně už podle toho jde jasně poznat, že mluvíme o terénní elektrokoloběžce.

Recenzovaný model má výšku podvozku 13 cm. Díky tomuto parametru snadno překonáte terénní nerovnosti a obrubníky. A ani hlubší výmol netropí vážnější problém. O bezpečnost se starají přední i zadní kotoučové brzdy, které ovládáme pomocí klasické páčky (jako na běžném kole). Reakce brzd jsou pohotové a okamžité. Při brzdění se je nutné opravdu pořádně držet.

Mimo brzd samozřejmě chod stroje zpomaluje přítomný 500W motor. Jakmile pustíte plyn, Eleglide D1 začne kontinuálně zpomalovat. Jakmile elektrokoloběžku Eleglide lépe poznáte, na brzdy sáhnete sporadicky.

Eleglide D1 E-scooter - test elektrokoloběžky

Velkou výhodou Eleglide D1 jsou teleskopická řídítka široká cca 63 cm, jejichž maximální výšku můžete nastavit až na 119 cm (minimální výška 96 cm). Jednoduchý mechanismus upevnění vám dovolí měnit výšku přímo v terénu bez nutnosti použití nářadí. Možnost nastavení výšky řidítek tento model zpřístupňuje vlastně všem – tedy malým i velkým řidičům. Všechny jistě potěší přítomný kovový stojánek, který je šikovně schovaný pod platformou.

Velkou roli zde sehrává celoodpružená konstrukce. Odpružení je tužší, nicméně efektivní. Vadou na kráse je ale přední pružení, které při překonávání výmolů vydává nepříjemné klepavé zvuky “kov na kov”. Zadní tlumiče jsou však tiché. Pozornost si zaslouží také nášlapná deska, jejíž povrch je pogumovaný a samotná nášlapná plocha rozměrná. Chodidla si můžete položit podle potřeby kamkoliv si budete přát.

Vraťme se ještě k řídítkům s pogumovanými madly na každé straně. Vpravo se nachází 1,38palcový LCD displej, který se ovládá pomocí dvou tlačítek. Jedním se zapíná a vypíná, druhým si měníte jízdní režimy (celkem 3). Na displeji vidíte aktuální rychlost, ujetou vzdálenost v kilometrech a stav baterie.

Panel je pěkně graficky rozložen a podsvícen. Rychlost si během jízdy regulujete pomocí mechanické páčky. Ovládání si lze pomocí imbusu snadno nastavit do libovolné polohy tak, aby vám bylo maximálně pohodlné. Elektrickou koloběžku Eleglide D1 je před jízdou nutné “nastartovat” pomocí klíče (v balení jsou dva, tj. jeden náhradní).

Také při levé straně je několik ovládacích prvků. Pomocí zeleného tlačítka troubíte, červeným zapnete osvětlení. Posuvným voličem potom dáváte ostatním znamení o změně směru jízdy skrze směrová světla (blikají oranžově). Blinkry však nejsou během dne téměř vidět. Při změně směru jízdy je tedy vhodné dbát zvýšené pozornosti, ideálně ukázat znamení jako během jízdy na kole.

Testovanému stroji nechybí ani klasické osvětlení pro večerní jízdu. Na přední straně se nachází bíle svítící světlomet, zadní část byla svěřena brzdovému světlu typické červené barvy. Osvětlena je také nášlapná platforma. Testovaný model má celkem 6 bezpečnostních světel.

Myslím, že jsme si elektrokoloběžku Eleglide popsali dostatečně podrobně. Abych shrnul mé zkušenosti. Musím uznat, že je tento model opravdu bytelný. Výborně prostupuje terénem a při každé projížďce jsem měl pocit vysoké míry stability. Jelikož je stroj těžký a osazení zajišťují masivní 10palcová kola, jízda je také bezpečná. Vysoká nosnost a široká řídítka umožňují používat testovaný modelu většině lidí. Výborně!

Eleglide D1 E-scooter - recenze elektrokoloběžky

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Eleglide D1 je schopna vyvinout rychlost až 45 km/h. O takový výkon se stará silný 500W motor (napětí 48 V), který je zabudován v zadním kole. El. koloběžka Eleglide je tak schopna efektivně akcelerovat (kolo nepodkluzuje), přičemž max. stoupání zvládá až v úhlu 25 %. Výrobce potom slibuje dojezd až 70 km.

Eleglide D1 E-scooter - recenze elektrokoloběžky

Nutno podotknout, že si během testování elektrokoloběžka Eleglide vedla výborně. Musím ještě jednou pochválit vysokou míru komfortu a stability celé sestavy. Akcelerace je na špičkové úrovni. Při zmáčknutí plynu motor okamžitě zareaguje a kinetická síla s vámi příjemně zacloumá směrem vzad. Při testování jsem nejčastěji využíval třetí režim – tedy nejvýkonnější. Konkrétně jsou k mání:

Rychlostní režim Výkon
Režim Eco 15 km/h
Standardní režim 25 km/h
Sportovní režim 45 km/h

Pochopitelně vás bude zajímat také maximální dojezd. Výrobce hovoří o 70 km. Takové hodnoty v reálných podmínkách nedosáhnete. Počítejte s dojezdem kolem 50 km. I takový výsledek je nicméně vynikající a patří k nadprůměrným. Nemusíte pamatovat na nabíjení. Výdrž má tedy Eleglide D1 perfektní!

  • Vzhledem k tomu, že má testovaný model vlastní displej, není nutné stahovat aplikaci.

Také jízdní vlastnosti jsou vynikající. A mohou za to především výškově nastavitelná řídítka (96–119 cm) a jejich dostatečná šířka cca 63 cm. Také nášlapná plošina je se svými 21 cm dostatečně široká. Během jízdy se neustále vyplácí celoodpružená konstrukce a 10palcová kola s výrazným vzorkem.

Eleglide D1 E-scooter - recenze elektrokoloběžky

Pozor

Aby byla elektrokoloběžka způsobilá k provozu na pozemních komunikacích v ČR, bez registrace a bez nutnosti držení řidičského oprávnění, její max. rychlost musí být do 25 km/h a výkon nesmí překročit 250 W. V opačném případě koloběžka podlá registraci a je brána jako motocykl. To se týká také Eleglide D1, jejíž výkon činí 500W a max. rychlost 45 km/h. Jezdit s ní samozřejmě můžete i bez řidičáku, ovšem nikoliv po pozemních komunikacích s platnými právními předpisy.

Výdrž baterie a nabíjení

Eleglide patří mezi elektrokoloběžky s obří výdrží. Její dojezd se pohybuje kolem 50 km. Pod nášlapnou platformou se nachází baterie s kapacitou 864 Wh / 48 V / 18 Ah. Tady zmíním, že je akumulátor dokonale chráněn před nárazy a jinými neduhy.

Dobíjení trvá kolem 9 hodin. Probíhá pomocí masivní nabíječky, kterou naleznete v základním balení společně s elektrokoloběžkou D1. Její výstupní výkon dosahuje hodnoty 54,6 V (2 A).

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 45 km/h
Výkon 500 W
Dojezd cca 50 km
Kapacita baterie 18 Ah
Rychlost dobíjení cca 9 hod.
Hmotnost 27,5 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 10″

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář