Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis e-Fionna 7.7

Test elektrokola Crussis e-Fionna 7.7, Recenze elektrokola Crussis e-Fionna 7.7

V testu elektrokol Crussis jsme zmínili sice levný, ale přesto výkonný dámský model Crussis e-Fionna 7.7. Jak toto horské elektrické kolo značky Crussis obstálo v těch nejdůležitějších oblastech? Pojďme se na něj podívat trochu blíže.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Fionna 7.7

9.1

Perfektní

Dámské horské elektrokolo Crussis e-Fionna 7.7 oslní dojezdovou vzdáleností 130 km, čemuž vděčí využitím baterie značky Samsung. Konstrukce z hliníku je navržena pro ženy a má výborné těžiště. Tento MTB e-bike nadchne i náročnější cyklistky, které hledají kvalitní el. kolo za dobrou cenu.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9
Výbava
9
Klady
  • Kvalitní konstrukce ze slitiny hliníku
  • Odpružení přední vidlice + uzamknutí
  • Efektivní středový motor
  • Kotoučové hydraulické brzdy
  • Baterie Samsung s možností vyjmutí
  • Přehledný ovládací panel + USB port
  • Torzní snímač námahy
Zápory
  • Žádné zásadní nedostatky

Konstrukce a zpracování – 9/10

Crussis e-Fionna 7.7 je modelem elektrokola roku 2022. Zaujme líbivým designem, robustní konstrukcí se sníženou středovou trubkou a kvalitním zpracováním ze slitiny hliníku tvrzené křemíkem a hořčíkem pro výbornou pevnost.

Baterie je integrovaná do rámu, což umocňuje jeho čistý vzhled. Na výběr je ve velikostech rámu 17 a 19 palců, a ten je kombinován s koly o 29 palcích. Ta jsou doplněna o pláště Maxxis Ardent mající výbornou přilnavost k náročnému terénu.

Přední vidlice Suntour XCM HLO DS nabízí zdvih 100 mm, čímž krásně pohlcuje nedokonalosti v trase. Zatíženo může být celkovou hmotností 120 kg.

Hodnocení elektrokola Crussis e-Fionna 7.7

 

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Testované dámské elektrokolo Crussis e-Fionna 7.7 je horský model, takže skvěle pohlcuje nerovnosti. Masivní kola dopřávají delší setrvačnost a váha konstrukce je rovnoměrně rozložena pro lepší stabilitu. Pružinové tlumení lze pootočením jednoduše upravit na míru podmínkám a lze jej taktéž uzamknout. 

Bezpečí a preciznost zajistí hydraulické kotoučové brzdy SRAM Level. Kromě toho, že zvládne horské a kopcovité stezky, lze jej zajisté využít k jízdě na cyklostezce nebo silnici. Na výběr máte 9 rychlostních převodů, jimiž si uzpůsobíte styl jízdy momentálním podmínkám.

Řídítka Crussis Al o šířce 700 mm jsou dobrou volbou pro kontrolu nad jízdou a dopřávají dobrou koordinaci. 

Dojezd a baterie – 9/10

Baterie Samsung o kapacitě 14,5 Ah ve spolupráci se středovým motorem Bafang MAX Drive s točivým momentem 80 Nm a maximálním výkonem 500 W dokáží vyprodukovat sílu pro ujetí kolem 130 km. To výborně vystačí na delší cyklovýlety. Motor je navíc vybaven torzním snímačem šlapání. Tím dochází k optimálnímu využití výkonu motoru při namáhavějším šlapání.

Test elektrokola Crussis e-Fionna 7.7.

Akumulátor Crussis je uložen v rámu el. kola a lze jej vyjmout a samostatně nabíjet bez závislosti na kole. Nabíjecí cyklus plného nabití trvá asi 7 hodin. Ve výbavě baterie je BMS deska, která ji chrání před přebíjením, přehřátím a zkratem.

Výbava – 9/10

Recenzované Crussis e-Fionna 7.7 je po všech stránkách vybaveno pro pohodlné výlety do hor i na zpevněné stezky. Kromě dobré baterie, kvalitního motoru a hydraulických brzd si ještě zmíníme i konstrukční výbavu. Na řídítkách naleznete silikonové gripy, na sedlovce sedlo Selle Royal nebo hliníkové pedály Wellgo s odrazkami. 

Ovládací panel s barevným LCD displejem zobrazuje informace o stavu nabití baterie, stupni zvolené asistence motorem, rychlost a ujeté kilometry. Nechybí ani USB port, kterým si nabijete svůj telefon nebo jinou elektroniku.

Test elektrokola Crussis e-Fionna 7.7.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Dámské horské elektrokolo
Modelový rok: 2022
Baterie: 522 Wh / 14,5 Ah
Dojezd: 130 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Nejprodávanější elektrokola Crussis

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (38 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář