Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis ONE-Guera 7.7-M

3. 4. 2022 aktualizováno

nejlepší dámské horské elektrokolo Crussis ONE-Guera model 2022 recenze

Testované dámské horské elektrokolo Crussis ONE-Guera 7.7-M láká velkou baterií, výkonným motorem a bohatou výbavou. Opravdu zvládne těžký terén? Jak funguje pokročilý systém odpružení? Vše se dočtete v naší recenzi na portálu Testado.cz.

Hodnocení elektrokola Crussis ONE-Guera 7.7-M

9.3

Perfektní

Recenzované horské elektrokolo Crussis ONE-Guera 7.7-M pro dámy potěší bohatou výbavou i velkou baterií. Kvalitní odpružení, spolu s pečlivým vyvážením a silným motorem zaručují pohodlnou jízdu v libovolném terénu. Nechybí spolehlivé brzdy ani dobíjecí port pro mobilní telefon. Dle našeho testu nejlepší volba pro náročné cyklistky.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9
Klady
  • Baterie s kapacitou 20 Ah
  • Kotoučové brzdy
  • Odpružená přední vidlice
  • Kvalitní rám z hliníkové slitiny
  • Výkonný motor
  • Torzní snímač zátěže
  • Dobíjecí USB port
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 9/10

Hodnocené elektrokolo Crussis ONE-Guera vyniká jednoduchým designem. Snížený rám s esovitě prohnutou centrální vzpěrou doplňuje odpružené přední kolo. Motor s baterií se ukrývají v rámu. Na první pohled si jich vůbec nevšimnete.recenze dámského horského elektrokola Crussis ONE-Guera model 2022

Decentní tmavě šedé zbarvení neláká nežádoucí pozornost. Vhodně doplňuje nenápadný, ale současně elegantní vzhled elektrokola pro ženy. Rám je svařený z materiálu Alu 6061. Hliníkové slitiny tvrzené hořčíkem a křemíkem. Zaručuje pevnost a odolnost při zachování nízké hmotnost. Nosnost se zastavila na 120 kg.

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Dámské elektrokolo Crussis ONE-Guera 7.7-M spadá mezi horské typy, čemuž odpovídá také konstrukce. Kola s průměrem 27,5″ oceníte pro jejich univerzálnost. Díky velké styčné ploše a větší setrvačnosti dovolují v terénu plynulejší a pohodlnější jízdu než kola o menším průměru. Současně umožňují rychle a jednoduše měnit směr i rychlost jízdy, což je typickou slabinou kol s průměrem 29″, případně větších.

Podrobné hodnocení horského elektrokola Crussis One-Guera 7

Nerovnosti tlumí odpružená vidlice Suntour XCM HLO DS se zdvihem 100 mm. Předpětí pružiny můžete individuálně přizpůsobit hmotnosti jezdce. Zajistíte tím optimální tvrdost tlumícího mechanismu. Zjemní nárazy v terénu, současně však nebude zbytečně houpat při jízdě na rovné silnici.

Výborným jízdním vlastnostem pomáhá pečlivé vyvážení. Motor se nachází uprostřed rámu, blízko těžiště. Omezovat vás nebude ani integrovaná baterie. V terénu oceníte hydraulické kotoučové brzdy. Spolehlivě fungují na mokrém i zabláceném povrchu.

Dojezd a baterie – 9,5/10

Motor Bafang Max Drive disponuje točivým momentem 80 Nm a maximálním výkonem 250 W. Díky torznímu snímači se automaticky přizpůsobí aktuálnímu profilu trasy či zvolenému převodu. Intenzivně pomáhá při stoupání do kopce nebo rychlé jízdě na těžký převod, ale minimálně zasahuje do lehkého šlapání na rovné cestě. Jízda je proto přirozená a plynulá.

Podrobná recenze elektrokola Crusis ONE Guera 7

 

Baterie Samsung s kapacitou 20 Ah se nachází v centrálním rámu. Za ideálních podmínek vám vystačí na 170 km dlouhou cestu. Baterii můžete vyjmout z rámu a nabíjet samostatně. Nechybí BMS systém pro správu pracovních režimů. Brání přebití, přehřátí i zkratu.

Testado radí

Udávaná výdrž baterie je pouze orientační. Ovlivňuje ji profil trasy, teplota vzduchu, zátěž kola, plynulost jízdy i hmotnost a fyzická kondice jezdce.

Výbava – 9/10

Recenzované horské elektrokolo Crussis ONE-Guera 7.7-M zahrnuje bohatou výbavu. Navazuje tím na oblíbenou předchozí generaci Crussis 7.6-L. Řazení zajišťuje převodovka s devíti převodovými stupni, nechybí kvalitní pláště Maxxis Ardent ani spolehlivé kotoučové brzdy.

Testado radí

Crussis dodává elektrokola vybavená převodovkou a brzdami od značek Shimano nebo Sram. Kvalita je v obou případech zcela srovnatelná.

Sílu motoru, tedy míru pomoci při šlapání, si nastavíte na moderním barevném LCD displeji. Zvolit můžete pět úrovní. Obrazovka informuje také o stavu baterie, aktuální rychlosti nebo ujeté vzdálenosti. Užitečnou drobnost představuje dobíjecí USB port pro mobilní telefon.

Recenze kvalitního dámského horského elektrokola Crussis

Hledáte elektrokolo pro ženy schopné jízdy v těžkém terénu, vybavené velkou baterií a silným motorem? Horské elektrokolo Crussis ONE-Guera 7.7-M vaše požadavky bezezbytku splní. Výborné jízdní vlastnosti, přehledný informační displej i spolehlivé kotoučové brzdy zajistí pohodlí a maximální bezpečí bez ohledu na terén.

Technické parametry

Crussis ONE-Guera 7.7-M
Parametry
Typ Dámské horské elektrokolo
Motor
Bafang Max Drive
Výkon motoru
250 W (80 Nm)
Kapacita baterie
20 Ah
Výdrž
Do 170 km
Materiál rámu
Alu 6061
Průměr kol
27,5″
Převodovka
1 × 9 (9 rychlostí)
Odpružení
Přední vidlice
Brzdy Kotoučové
Nosnost
120 kg

Nejoblíbenější horská elektrokola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář