Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Fitbit Charge 5

28. 1. 2022 aktualizováno

test fitness náramku Fitbit Charge 5

Recenzovaný fitness náramek Fitbit Charge 5 se může pochlubit špičkovou kvalitou zpracování, jasným AMOLED panelem, bohatými funkcemi a solidní týdenní výdrží baterie. Podrobnosti se dočtete v aktuálním testu.

Obsah balení

Na nového majitele čeká uvnitř krabičky fitness náramek Fitbit Charge 5, nabíjecí kolébku se zakončením USB-A (standardní do PC a notebooku) a manuál.

Fitbit Charge 5 - obsah základního balení

Design a zpracování – 9/10

Fitbit Charge 5 je k dostání v několika barvách, mezi nimiž najdete černou, bílou, zlatou či platinovou. Konstrukce sportovního náramku je vyrobena z kombinace hliníku a skla, samotný řemínek pak z odolné gumy.

Společnost Fitbit nahradila dřívější tvrdší pryskyřicové pásky silikonovými, které jsou měkčí a tudíž pohodlnější. Zájemci si dokonce mohou obstarat luxusnější kožený řemínek.

Fitbit Charge 5 se pohodlně nosí 24/7 a je celkově příjemný.

Testovaný chytrý náramek Fitbit Charge 5 disponuje snímačem srdečního tepu a měřením saturace krve kyslíkem (SpO2). Fitness náramek Fitbit má integrovaný čip GPS, díky němuž dokáže přesně zaznamenávat vaši trasu. Sledování pohybových aktivit si vzal na starosti přesný tříosý snímač. Rozhodně potěší integrovaná technologie NFC pro služby Fitbit Pay.

Fitbit Charge 5 váží lehce pod 23 gramů, přičemž pryžový řemínek si můžete nastavit od 14 do 22 cm. Odolnost IPX8 znamená, že s náramkem od Fitbit můžete plavat, ovšem nikoliv potápět.

Takovou zajímavostí je, že recenzovaný náramek nemá žádné tlačítko. Ovládá se pouze gesty.

fitness náramek Fitbit Charge 5 kvalita konstrukce

Funkce – 9/10

Hodnocený fitness náramek Fitbit Charge 5 disponuje řadou skvělých funkcí, které opravdu využijeme. Hodně se nám líbí možnost zapnutí upozornění na vysokou a nízkou srdeční frekvenci, vestavěný GPS a EKG. Také sledování spánku je přesné.

Nechybí ani senzor SpO2, něčím navíc je sledování stresu. Fitbit dokáží sledovat až 20 druhů sportovních aktivit. Lze si nastavit různé cíle, čímž vás bude aplikace motivovat. Někomu může chybět výškoměr (např. při zdolávání schodů), který částečně zastoupil GPS.

Fitbit Charge 5 fungují na Androidu a iOS. Zvládnou vás upozornit na příchozí SMS, hovor a další notifikace. Náramek však nemá vlastní uložiště pro hudbu, reproduktor ani mikrofon. Rovněž nepočítejte s podporou aplikací třecích stran.

Displej a ovládání – 9/10

Fitness náramek Fitbit Charge 5 lze ovládat pouze pomocí gest a dotyků. Na konstrukci tedy nenajdete ani jedno tlačítko. Design je tudíž uhlazený a praktický. Každý si musí rozmyslet, jestli je chybějící tlačítko výhoda nebo nevýhoda.

Displej je veliký (nebo spíše malý) 1,04 palců. Mluvíme o AMOLED panelu, tedy skvělé technologii, která se u sportovních náramků jen tak nevidí.

Displej je jasný a čitelný za všech okolností, což potvrzují kladné novinářské recenze a uživatelské zkušenosti.

Praktickou funkcí je Always-on, která nám dává možnost mít neustále zapnutý displej. Tím pádem se samozřejmě sníží výdrž baterie (asi na dva dny, což popisujeme níže v příslušné kategorii).

Fitbit Charge 5 - hodnocení displeje

Odolnost a výdrž – 9/10

Fitbit Charge 5 je odolný do 5ATM, tudíž se s ním můžete sprchovat nebo plavat. Potápění je ale zakázáno.

Jak si vede výdrž baterie? Fitness náramky mívají celkově slušné hodnoty, přičemž nejinak tomu je také u Fitbit Charge 5. Počítat můžete s výdrží kolem 7 dní.

Výdrž však letí rapidně dolů poté, co zapnete funkci GPS. V takovém případě se smrkne na maximálně několik hodin. Po dvou 30minutových bězích se zapnutou GPS se výdrž smrkne na 2 dny. Taktéž kolem zhruba dvou dní pak nový Fitbit Charge 5 vydrží s permanentně zapnutým displejem.

Pro nabíjení je připravena speciální kolébka. Ta dokáže baterii dobít za přibližně jednu hodinu. Je nicméně nutné myslet na to, že ji musíte mít při sobě. Pokud vyrazíte na dovolenou a nabíječku zapomenete doma, chytrý náramek Fitbit nenabijete.

výdrž Fitbit Charge 5

Recenze a zkušenosti zákazníků

Fitbit Charge 5 patří na domácí Heurece k nejprodávanějším (aktuálně TOP20) chytrým náramkům. Uživatelských recenzí však stránka zatím příliš neposkytuje.

Pěknou informativní recenzi si můžete přečíst na webu Cnet.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Fitbit Charge 5 považujeme za jeden z nejlepších fitness náramků letošního roku. Kromě luxusního designu a kvalitní konstrukce vychválíme jasný AMOLED panel, bohaté funkce (včetně EKG) a solidní výdrž na baterii. Doporučujeme náročným uživatelům.

Design a zpracování
9
Funkce
9
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
9
Klady
  • Luxusní kovová konstrukce
  • Jasný a čitelný AMOLED
  • Týdenní výdrž baterie
  • Bohaté funkce včetně EKG a GPS
  • Podrobné sledování spánku
  • Nízká hmotnost
Zápory
  • Displej mohl být o něco větší
  • Max. 5 sportovních režimů v náramku
  • Bez výškoměru
  • Neumí ovládat hudbu

Oblíbené fitness náramky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář