Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze satelitní televize freeSAT

satelitní televize freeSAT logo

FreeSAT začínal pod značkou UPC Direct, od roku 2019 však stejně jako satelitní televize Skylink spadá pod lucemburskou společnost M7 Group. Jedná se tak o nejnovější značku satelitní televize v Česku, přestože na našem trhu de facto funguje nejdéle. Se Skylink má několik společných prvků, ale také odlišností. Na oboje se podíváme v podrobné recenzi.

Náš tip

Pokud se o satelitních TV chcete dozvědět víc, přečtěte si náš článek nejlepší satelitní televize.

Balíčky a jejich cena – 10/10

U satelitní televize freeSAT budete volit mezi 2 balíčky. Může se to zdát málo, skladbou jsou ale oba balíčky zcela dostatečné. Navíc není třeba nic dlouho porovnávat a výběrem nestrávíte celý den.

Medium HD Plus HD
Počet programů
111 129
Počet HD programů
33 35
Cena za měsíc
249 Kč 299 Kč / 349 Kč

Nabídkou programů se od sebe oba balíčky liší jen minimálně, podobné si jsou také cenou. Vzhledem k vysokému počtu programů je cenovka velice příznivá, a to v obou případech. Skladba programů je příjemně rozmanitá, vyhovovat tak bude téměř každému. Pozor si dejte u programového balíčku Plus HD, který má na hlavní stránce uvedenou cenu 299 Kč. Když ale budete číst pozorně, zjistíte, že od 7. měsíce se daná částka zvyšuje na 349 Kč.

Náš tip

K základnímu balíčku můžete přidat ještě některý z doplňkových. Balíček HBO začíná na 249 Kč/měsíc, za FilmBox Pak pak dáte 50 Kč/měsíc.

Doplňky – 10/10

Samozřejmostí je možnost nahrávání na externí pevný disk, který připojíte k set-top boxu. FreeSAT TV patří do rodiny Skylink, díky tomu bezplatně získáte přístup k internetové televizi Skylink Live TV. To znamená jediné – pořady můžete sledovat nejen živě, ale také až 7 dní zpětně. K vašemu oblíbenému seriálu se tak ještě po celý týden můžete vrátit.

Stejně jako satelitní televize Skylink, také freeSAT má svůj vlastní magazín. V něm vám však nepředstaví aktuální TV program, ale poslouží spíše jako jakýsi průvodce. Najdete v něm přehledně shrnuté informace o nabídce programů, instalaci i ladění.

Možnosti sledování – 9/10

Jak už jsme psali výše, kromě satelitu bezplatně získáte přístup i k internetové televizi Skylink Live TV. Tu si můžete pustit až na 4 zařízeních najednou. Odpadnou tak hádky o to, co dnes večer budete sledovat. Na jakých zařízeních lze Skylink Live TV využít?

 • Aplikaci Skylink Live TV spustíte na vybraných chytrých televizích.
 • Ke klasickým televizorům si případně musíte pořídit set-top box Tesla s předinstalovanou aplikací.
 • V případě notebooku či stolního PC televizi spustíte přímo v prohlížeči.
 • V případě tabletu a smartphonu si stáhnete aplikaci pro iOs či Android. Aplikace má bohužel svoje mouchy, některé věci jsou řešené poměrně nelogicky, ovládání je proto trochu chaotické.

Podmínky – 7/10

Společnost freeSAT vám při uzavření smlouvy na 24 měsíců zajistí základní instalaci satelitního kompletu zdarma. Zcela bezplatné to být nemusí, připlácet můžete například za instalaci na střechu (bezplatná je pouze montáž na balkon). Po 2 roky pak budete mít garantovanou cenu, na druhou stranu musíte počítat se závazkem, který není tak jednoduché vypovědět. Zvolit si můžete frekvenci i způsob plateb. Po uplynutí 2 let smlouva přechází na dobu neučitou.

Podpora – 9/10

Když si s něčím nebudete vědět rady, jako první dost možná zamíříte do sekce s Nejčastějšími otázkami. Ty jsou přehledně a logicky uspořádané, odpovědi na základní otázky tak nebudete mít problém najít. S těmi složitějšími se musíte obrátit na podporu.

freeSAT klientský servis

Využít můžete chat či kontaktní formulář. Zprávu společnosti můžete poslat i přes Facebook. Může se stát, že na odpověď si chvíli počkáte, poskytovaný servis je ale kvalitní. Pokud budete potřebovat rychlou pomoc, podporu je možné kontaktovat i telefonicky, a to v týdnu i o víkendu.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Satelitní televize freeSAT nabízí pouze 2 programové balíčky, ty jsou ale velice dobře vyvážené a zaujmou každého. Potěšila nás i kvalita obrazu a stabilita signálu. Stopkou se tak může stát pouze závazek na 24 měsíců.

Balíčky a jejich cena
10
Doplňky
10
Možnosti sledování
9
Podmínky
7
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Spadá pod silnou společnost
 • Příznivá cena balíčků
 • Velký počet programů
 • Mnoho sportovních kanálů
 • Vysoká kvalita obrazu
 • V ceně Skylink Live TV
 • Sledování až na 4 zařízeních
Zápory
 • Závazek na 24 měsíců

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 1.9 (10 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář