Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

celoroční pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 jsme do našeho testování celoročních pneumatik vybrali jako zástupce vyšší třídy v kombinaci se stále přijatelnou cenou. Kromě dobrých jízdních vlastností po celý rok vynikají i dlouhou životností.

Hodnocení Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

9

Perfektní

Celoroční pneumatiky mají překvapivě dobré jízdní vlastnosti na sněhu, o čem také vypovídá dokonce označení sněhovou vločkou. Spolehlivě tak zastoupí zimní obutí. Výborné vlastnosti mají také na mokré vozovce. Jedná se tudíž o doopravdy celoroční model, kterému nevadí díky tuhosti ani vyšší teploty. Dalším značným plusem je dlouhá životnost a příjemně nízká hlučnost.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
10
Chování na ledu
8.5
Chování na suchu
9.5
Úspora paliva
8
Tichost
9
Uživatelské hodnocení
9

vlastnosti Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 205/55 R16 94V Kvalitní pneu na zimu i na léto

Goodyear se řadí mezi největší výrobce pneumatik na světě a patří pod něj i značky jako Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Konkrétně model Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 spadá do vyšší třídy. O jeho kvalitě svědčí nejen vesměs pozitivní recenze spokojených uživatelů, ale také opakované první místo v testech Autobild. Arbo a TyreReviews.com jej hodnotí jako TOP celoroční pneumatiky s ovladatelností na suchu i na mokru. A jako správný univerzální model má první místo od TyreReviews.com a Autobild také v trakci na sněhu.

Oproti předchozí generaci mají Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 vylepšenou ovladatelnost a brzdnou dráhu na sněhu o 5 %. Zkrátila se i brzdná dráha na suchu až o 3 metry. Mezi silné stránky patří rovněž ochrana proti aquaplaningu, což v typickém českém podnebí poslední let patří mezi nejdůležitější vlastnosti. Jedná se zkrátka o ideální kompromis mezi letní a zimní pneumatikou, která sice vždy bude slabší než specializované sezónní typy stejné třídy, avšak ani v létě a ani v zimě nemá žádné zásadní nedostatky a umožní vám bezpečnou jízdu. Dokonce splňuje podmínky pro označení symbolem sněhové vločky ve skalním masivu (3PMSF), který je běžně vyhrazený pro čistě zimní gumy.

Chytré tvarování pro dobré vlastnosti

Celý povrch pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3  je tvořený z 2,5 tisíců lamel s ostrými záběrovými hranami. Hluboké žlábky a sklon drážek snadno odvádějí vodu od kol a tím snižují riziko aquaplaningu. Po stranách je plášť zesílený, tudíž je dezén tužší, při brždění netrpí na deformace a nabídne lepší stabilitu. V chování na mokru spadá námi recenzovaný typ Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 205/55 R16 94V do kategorie B, což je u celoročních pneumatik výborný výsledek.

jízdní vlastnosti Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 205/55 R16 94V

Dlouhá životnost

Dalším plusem pneumatik je dlouhá životnost. Díky již zmíněné pevnosti vám budou dobře sloužit po dlouhou dobu. Vzorek se opotřebovává rovnoměrně a má stabilní vlastnosti i při zátěži nebo v rozmanitých podmínkách.

Díky dlouhé životnosti nebudete muset brzy kupovat nové gumy a tak ušetříte čas i peníze. Co se týká úspory paliva, řadí se Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 205/55 R16 94V do kategorie C, což je u celoročních pneumatik běžný průměr. S hlučností 70 dB spadají tyto gumy do kategorie A, tudíž patří mezi velmi tiché.

Hlavní vlastnosti a parametry

Z označení 205/55 R16 94V můžeme vyčíst hlavní parametry recenzovaného modelu Goodyear Vector 4Seasons Gen-3.

Šířka 205 a profil 55 jsou klasické a běžné hodnoty v kategorii vnitřního průměru R16, které sedí na celou řadu osobních vozů. Nosnostní index 94 označuje maximálním možné zatížení 670 kg. Index rychlosti V zase znamená nejvyšší povolenou rychlost 240 km/h. Pokud se podíváme na souhrn již zmíněných dalších hodnot štítku pneumatik, hlučnost 70 dB najdeme v nejlepší kategorii A. Ovladatelnost na mokru spadá do třídy B a úspornost paliva do třídy C.

Celoroční pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 se samozřejmě vyrábějí i v dalších parametrech, než je 205/55 R16 94V. Ostatní rozměry se mohou mírně lišit v hodnotách spotřeby nebo hlučnosti. Základní dobré jízdní vlastnosti si však zachovávají všechny.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 94 (do 670 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 70 dB

Nejprodávanější pneumatiky pro celý rok

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář