Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze celoročních pneumatik Hankook H750 Kinergy 4S 2

6. 4. 2022 aktualizováno

Recenze celoročních pneumatik Hankook H750 Kinergy 4S 2

Hankook H750 Kinergy 4S 2 205/50 R17 93W v aktuálním výběru celoročních pneumatik hodnotíme jako model s perfektním výkonem na mokré silnici i v dešti. Další jeho skvělou vlastností je pak dlouhá životnost a odolnost.

Hodnocení Hankook H750 Kinergy 4S 2

8.9

Skvělé

Hankook H750 Kinergy 4S 2 205/50 R17 93W jsou kvalitní pneumatiky, které se vyznačují dobrým zvládáním celoročních podmínek od mokré silnice až po nánosy sněhu. Chválíme na nich také dlouhou životnost a zvýšenou odolnost proti opotřebení i proti poškození. Hlučnost a spotřeba paliva dosahují spíše průměrných hodnot.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
9
Chování na ledu
9
Chování na suchu
9.5
Úspora paliva
8
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9.5

celoroční pneu Hankook H750 Kinergy 4S 2Chytře tvarovaný dezén

Hankook H750 Kinergy 4S 2 jsou celoroční pneumatiky, které se hodí i do náročnějších podmínek. Za své dobré jízdní vlastnosti vděčí především zajímavému dezénu. Drážky jsou dostatečně široké, aby rychle odváděly vodu i při vyšší rychlosti jízdy. V ramenní části každé z drážek se pak nacházejí drobné zoubky, jež mají na starost zvýšení ovladatelnosti na sněhu. Pomáhají při rozjezdu a samozřejmě i při brždění, čím přispívají vyšší míře bezpečnosti.

Také si jistě na první pohled všimnete prořezání lamel a jejich směrové poskládání ve střední části do tvaru nepravidelného písmene V. Tato konstrukce má za úkol zajistit stabilitu při jízdě a zvládání různých rozmarů počasí v létě i v zimě.

Materiál a jeho vysoká odolnost

Přilnavostí za mokra se u celoročních pneu Hankook H750 Kinergy 4S 2 205/50 R17 93W řadí do nadprůměrně dobré třídy B. Směs, ze které je pneumatika Hankook vyrobena, obsahuje velký podíl přírodních surovin, které zvýšení přilnavosti pomáhají. Použitý materiál má také výrazný vliv na celkovou odolnost proti poškození i proti opotřebení.

Životnost a kilometrový nájezd jsou u tohoto modelu opravdu na špičkové úrovni. Polyesterová vlákna, tuhé bočnice a nárazníkové ocelové pásy s velkou šířkou zpevňují celkovou konstrukci a pomáhají předcházet defektům, jako je proražení. Hankook H750 Kinergy 4S 2 se proto hodí i do náročných podmínek, kde kola vašeho vozu přicházejí do kontaktu například s ostrými kameny nebo s kusy ledu.

Hankook H750 Kinergy 4S 2 205/50 R17 93W recenze

Spotřeba a hlučnost

Testované celoroční pneumatiky Hankook H750 Kinergy 4S 2 205/50 R17 93W dosahují průměrné spotřeby paliva, se kterou spadají na evropském energetickém štítkování do kategorie C. Tato hodnota je u univerzálních gum na léto i na zimu poměrně běžná. Hlučnost 72 dB také není neobvyklá, ale již se řadí mezi vyšší.

Hlavní vlastnosti a parametry

Pneu na celý rok Hankook H750 Kinergy 4S 2 s námi recenzovaných rozměrech 205/50 R17 93W má průměr R17, šířku 205 a profil 50. Rychlostní index W udává maximální možnou rychlost dostatečných 270 km/hod. Nosnostní index 93 zase určuje nejvyšší povolenou zátěž do 650 kg. Jak již bylo výše zmíněno, základní hodnoty jízdních vlastností na energetickém štítku jsou dobré až průměrné. Přilnavost za mokra spadá do kategorie B a spotřeba paliva do kategorie C.

Hankook H750 Kinergy 4S 2 seženete i v dalších velikostech určených pro běžné i sportovnější vozy. Všechny shodně dosahují výborných jízdních vlastností na suchu i na sněhu nebo na ledu.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 50
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 93 (do 650 kg)
Index rychlosti W (do 270 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 72 dB

Nejoblíbenější celoroční pneumatiky podle uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář