Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Hankook W330 Winter i*cept evo3

8. 11. 2021 aktualizováno

recenze Hankook W330 Winter i cept evo3

Hankook W330 Winter i*cept evo3 215/60 R17 96 H jsou opravdu unikátní zimní pneumatiky. Ačkoliv si v některých parametrech, jako je třeba hlučnost nebo spotřeba, vedou hůře než velká část konkurence, v rámci jízdních vlastností patří ke špičce.

Hodnocení Hankook W330 Winter i*cept evo3 215/60 R17 96 H

8.6

Skvělé

Zimní pneumatiky Hankook W330 Winter i*cept evo3 215/60 R17 96 H doporučujeme pro řidiče, kteří chtějí především skvělé jízdní vlastnosti, a to i na úkor parametrům, jako je tichý chod nebo úspora paliva. Můžete se spolehnout, že zvládnou mokro, sníh i ledovku. Tyto speciální schopnosti jim dává unikátní tvar i tuhý materiál, ze kterého jsou zhotovené.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
9.5
Chování na ledu
8.5
Chování na suchu
9
Úspora paliva
7
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9

Unikátní dezén

Když se podíváte na zimní pneu Hankook W330 Winter i*cept evo3, ihned poznáte, že jejich hlavní předností a odlišností od konkurence je specifický nepravidelný dezén. Ten dodává gumám vlastnosti, které jsou u mnoha řidičů oblíbené.

Záběrové drážky dokáží ve spolupráci s vodními kanálky na vnitřní straně ramenních bloků vytlačovat ze vzorku nejen vodu, ale také sníh. Tím pádem zlepšují ovladatelnost vozu a zároveň mají samočistící vlastnosti. 3D lamely s vyšší tuhostí pak přispívají k celkové stabilitě jízdy.

Vedle tvarování také stojí za zmínku použitá směs Aqua Pine, která má výbornou přilnavost i na mokré vozovce. V tomto ohledu se Hankook W330 Winter i*cept evo3 215/60 R17 96 H řadí do nadstandardní kategorie B.

Pro vozy s velkým výkonem

Pro vozy s velkým výkonem

Zimní pneumatiky Hankook W330 Winter i*cept evo3 215/60 R17 96 H se hodí pro rodinné vozy i větší SUV. Oblíbené jsou především u majitelů silnějších vozů, kteří tolik neřeší hlučnost ani spotřebu. Těmito parametry totiž byly vykoupené skvělé jízdní vlastnosti, které recenzované zimní gumy přinášejí.

Spotřeba paliva v kategorii E je horší v porovnání se stejně drahou konkurencí. Taktéž hlučnost 72 dB náležící do třídy 2 patří spíše k průměrným až podprůměrným hodnotám. Pokud vás ale tyto údaje netrápí a hledáte především maximální spolehlivost v náročných zimních podmínkách, zajisté se vám budou Hankook W330 Winter i*cept evo3 zamlouvat.

Další vlastnosti

Testované pneumatiky na zimu značky Hankook H mají poměrně unikátní jízdní vlastnosti, ale svými rozměry 215 šířky a 60 profilu patří mezi klasiku ve velikostní kategorii R17 vnitřního průměru. Z jejich označení také vyplývají maximální povolené limity: 96 znamená nejvyšší možné zatížení 710 kg, a písmeno H pak říká, že nejvyšší možná rychlost s těmito zimními gumami je 210 km/hod.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 215
Profil 60
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 96 (710 kg)
Index rychlosti 210 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 69 dB

Populární pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář