Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického mopu Hobot Legee 7

9. 12. 2021 aktualizováno

test robotického mopu Hobot Legee 7Náš tipTestado.cz

Hobot Legee 7 je robotický mop s vysáváním, který doporučujeme náročným uživatelům. Po dobu 14 dní neudělal ostudu a právem patří mezi nejlepší svého druhu. Mimo vysoké kvality úklidu nám vyrazil dech i jeho nadčasový design. Jak ale brzy zjistíte, významných kladů je tady mnohem víc…

Obsah balení

Základní balení obsahuje vše potřebné. Kromě Hobot Legee 7 spatříte nabíjecí stanici, plastovou podložku, která chrání podlahu před vlhkem, čistící prostředek, láhev pro snadnější doplňování tekutiny, 2× náhradní postranní štětiny a filtr. Nechybí také podrobný návod v českém jazyce.

Hobot Legee 7 recenze a test

Design a zpracování – 10/10

Testovaný robotický mop Hobot Legee 7 patří svým zpracováním mezi luxusní zařízení. Kombinace černé a modré vypadá opravdu nádherně. Samotný robot je rozměrově větší (340 × 339 × 100 mm), nicméně hmotností 3,2 kg nijak nevybočuje ze zažitých standardů robotických vysavačů. V případě potřeby přenese zařízení i malé dítě.

Hobot Legee 7 test

Na horní straně se nachází ovládací panel s LED indikací, který mění barvu podle zvolené funkce. Kruhový modul uvnitř skrývá navigační systém LDS Lidar, díky němuž se zařízení orientuje v prostoru. Po odklopení víka spatříme vypínač, prachovou nádobku a nádržku na vodu.

Čelní strana je opatřena “pohyblivým nárazníkem”, protější zadní část s konektory slouží pro nabíjení. Po otočení Legee 7 uvidíme senzory proti pádu (4×), sací hlavu, trysky, hnací pásy a přední a zadní mop. Pro sbírání nečistot slouží boční kartáček.

Při práci není recenzovaný model Hobot Legee 7 nijak výrazně hlučný (63 dB). Vše se odvíjí od zvoleného výkonu a funkce.

Hobot Legee 7 jednoznačně patří mezi nejhezčí robotické stroje, jaké jsme kdy testovali. A jak se brzy přesvědčíme, také po stránce výbavy má co nabídnout.

Výbava a výdrž – 9/10

Hobot Legee 7 disponuje silným BLDC sacím motorem o výkonu 2 700 Pa, který je schopen zajistit rychlost až 900 kmitů za minutu. Pyšní se patentovaným FastBrush 4v1 čistícím systémem, jenž zvládne komplexní a efektivní úklid. Ten zahrnuje vysávání, suché mopování, automatické dávkování vody a mokré mopování. Vysavač tedy nejprve vysaje nečistoty, suchý mop setře jemný prach, čtveřice trysek nadávkuje vodu a druhý kmitající mop setře a vyleští podlahu.

Hobot Legee 7 test

Výsadou robotického vysavače Legee 7 je nepochybně laserová navigace Legee Slam. Robot si prostor kolem sebe neustále měří a vyhodnocuje, načež optimalizuje cestu úklidu. K tomu využívá technologie LDS LiDAR, Encoder, Gyro a E-kompas.

V aplikaci Legee se můžete v reálném čase podívat, jak si robot prostor kolem sebe snímá. Aplikace zároveň slouží jako výborná kontrola úklidu (klidně i v době, kdy nejste doma). Pokud nějaké místo vynechal, můžete učinit nápravu. Mohu vám však garantovat, že takový nešvar řešit nebudete. Za to vám ručím 14denním testováním.

Hobot Legee 7 si hravě poradí s běžnými nástrahami každé domácnosti. Vlasy, chlupy, prach, různé drobky, kamínky a jiné nečistoty vždy ochotně vysaje. A jelikož je zadní mop pohyblivý, také mopování začíná mít velký smysl. Ostatně funkce mopu se mi líbí nejvíce, protože prach je náš věčný nepřítel. Díky Legee 7 se vám ale může dýchat o něco lépe.

Jistou nevýhodou je skutečnost, že recenzovaný model překoná překážku max. do 0,4 cm. Vyšší prahy jsou tedy problém.

Určitě vás bude zajímat také objem nádobek. Větší zásobník na nečistoty disponuje objemem 500 ml, menší nádržka na vodu 340 ml. U robotických vysavačů je také zásadní filtrace. Legee 7 má kvalitní HEPA filtr, který spolupracuje se síťovým filtrem a mikro filtrem. Tato kombinace zajistí, aby se prach zbytečně nevířil. Hobot Legee 7 je tedy vhodný i pro alergiky.

Nový Legee vlastní Li-ion baterii s kapacitou 4 500 mAh. Výdrž se objektivně velmi těžko hodnotí, nicméně limitujícím prvkem v tomto případě není. Pakliže zapřemýšlím, výdrž jsem vlastně nikdy neřešil. Po úklidu plochy zhruba 41 m2 se kapacita snížila o přibližně 30 %. Úklid přitom trval 42 minut. Výdrž tudíž hodnotím známkou jedna plus.

Vše nicméně závisí logicky na tom, jaké funkce robot během úklidu využívá, na množství překážek atd. V případě, kdy se blíží vybití baterie, se Legee 7 automaticky dojede nabít a poté pokračuje v úklidu na místě, kde původně přestal. Senzory proti pádu má samozřejmě také.

Legee 7 výdrž baterie

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Robota doporučuji ovládat pomocí aplikace Legee 7 (kompatibilní s 2.4G a 5G Wi-Fi), která je ke stažení pro systém Android a iOS. Musím pochválit její přehlednost, rychlost a spolehlivost. Dokonce jsem se během testování dočkal nové verze firmwaru, což svědčí o tom, že je o zákazníky dobře postaráno.

Aplikace je kompletně v češtině a podporuje Siri a Ok Google. Díky ní můžete sledovat úklid v reálném čase. Zároveň lze úklid časově naplánovat, případně uložit několik map a mezi nimi vybírat. Vybírat můžete také z oblastí, které Legee automaticky vytváří během úklidu. V každé oblasti si pak zvolíte režim úklidu: například v předsíni zvolíte nejsilnější, v pracovně necháte standardní. Líbí se mi také historie úklidu a hlasová upozornění. Ta vám prozradí, co se právě s robotem děje. Pro hravé doporučuji si hlasové připomínky individuálně nahrát.

Aplikace dovoluje vytvářet virtuální bariéry a zakázané oblasti. Snadno si také zjistíte stav baterie, nádržky na vodu a zásobníku na nečistoty. Na robotický vysavač tedy nemusíte ani sáhnout. Nejdůležitější jsou však režimy úklidu. Těch Hobot Legee 7 nabízí celkem 8. Jaké to přesně jsou si můžete prohlédnout níže.

Hobot Legee 7 úklid

Aplikaci k testovanému modelu Hobot Legee 7 považuji za nejlepší svého druhu. Množství funkcí a individuálních možností je až dechberoucí. Zároveň smekám nad propracovanou nápovědou. Velký palec nahoru!

Kvalita vysávání, mopování a údržba – 10/10

Kvalita úklidu je na špičkové úrovni. Pokud bych měl začít vysáváním, Hobot Legee 7 vysaje veškeré nečistoty, na které narazí. Problémy mu netropí vlasy ani větší drobky. Čtvercový tvar na přední straně potom umožní úklid v rozích.

Podobně výborné jsou oba mopy, jež pracují pod přítlakem 1 800 gramů proti podlaze. Pokud byla žádoucí vyšší intenzita úklidu, jednoduše jsem v aplikaci navýšil výkon a množství vody.

Hobot Legee 7 testování mopů a vysávání

Veškeré nečistoty se shromažďují do nádobky o objemu 500 ml. Tu lze pohodlně vyjmout pomocí praktického madla. Nic potom nebrání ve vysypání nečistot a otření. Nádržka na vodu (340 ml) se doplňuje nebo vyprazdňuje pomocí lahvičky, která je součástí základního balení. Daný objem by měl vystačit na přibližně 240 m2 .Tady upozorním, že je třeba do zařízení používat destilovanou vodu nebo speciální přípravky.

Samotná údržba Legee 7 není náročná. Čas od času stačí povrch otřít hadříkem, případně očistit trysky. Péči potřebují samozřejmě také mopy z mikrovlákna. Ty můžete vyprat v pračce.

Test úklidu

Závěrečné hodnocení

9.6

Perfektní

Hobot Legee 7 představuje špičkový robotický mop s vysáváním, který můžeme doporučit náročnějším uživatelům. Kromě luxusního designu chválíme kvalitu úklidu, velké množství funkcí a přívětivou aplikaci v češtině. TIP redakce!

Design a zpracování
10
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9.5
Kvalita vysávání, mopování a údržba
10
Klady
  • Nadčasový design
  • Špičkově mopuje a vysává
  • Vysoký výkon
  • Efektivní orientace v prostoru
  • Kvalitní filtrace (HEPA)
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Dokonalá aplikace v češtině
  • Snadná údržba
Zápory
  • Bez dálkového ovládání
  • Překoná překážky do 0,4 cm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (91 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Petr (3. 12. 2022 12:12)

Dobrý den, Za prvé, díky moc za moc pěknou recenzi. Rád bych se jen zeptal, jestli bude mít problém i s přechodovými lištami, které jsou mezi pokoji. Jsou cca 0,6-0,7cm vysoké, ale je to oblouk, což, není překážka jako hranatý práh který je třeba 1cm vysoký. Myslíte, že by to dokázat Legee 7 překonat, nebo s tím opravdu bude mít problém, ikdyž se jedná o pozvolnější nástup tvaru jako položená závorka (. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (6. 12. 2022 10:12)

Dobrý den, děkujeme za pochvalu a nyní k vašemu dotazu. Výrobce uvádí, jak ostatně píšeme v recenzi, že výška prahu/lišty musí být max. do 0,4 cm. Vámi uváděnou výšku tedy oficiálně nepřekoná. Je samozřejmě ale možné, že ano, ale to vám takhle na dálku garantovat nemohu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář