Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Honor 7S 2GB/16GB Dual SIM

12. 9. 2018 aktualizováno

Ne každý chce za svůj telefony utratit velké tisíce. Není tedy ani divu, že se i nejnižší třídy smartphonů těší mezi zákazníky velké oblibě. Do nejlevnější kategorie spadá i námi testovaný model Honor 7S 2GB/16GB Dual SIM, jehož technické služby si můžete obstarat za přívětivých 2 590 Kč (9/2018). K výběru se nabízí zlatá, černá nebo naše modrá varianta.

Nutno říci, že jsme byli skutečně moc zvědaví, jak si přístroj vlastně povede. Běží totiž na nejnovějším Androidu a parametrově zrovna příliš nadupaný není. Zanechme ale nic neříkajícího předbíhání a pusťme se rovnou do obsahu balení.

Obsah balení

Útroby krabičky obsahovaly dle našich předpokladů minimalistickou nabídku. Aby také ne, cílovka je tady jasná a něco navíc by konečnou cenu zbytečně navyšovalo.

Kromě Honoru 7S tedy dohledáte datový kabel typu microUSB, nabíječku s výstupem 1A, sponku pro vyjmutí šuplíku a drobnou příručku v papírovém vydání.

Honor 7S 2GB/16GB Dual SIM - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Mezi milé přednosti Honoru 7S patří nepochybně rozměry. Minimalistické provedení 146 × 70 × 8,3 mm je v kombinaci se 142 gramy velmi sympatické.

Konstrukční titěrnost se bezvadně podepsala i na užívání. Přístroj téměř po všech stránkách obsloužíte jedinou rukou a po vykonání telefonické potřeby jej s klidem schováte do kapsy nebo malé kabelky, kterým naše dámy říkají psaníčka.

Ačkoliv s odolnostní certifikací počítat nemůžeme, zařízení je zpracováno v pevném duchu. Všechny části sedí jako přišpendlené a nikde nic nevrže. Plastové provedení je dokonce příjemné na omak, a na dotyk nepůsobí kupodivu ani lacině.

Na modrých zádech je sice menší upatlanost viditelná, ale nejde o zásadní prohřešek. Hrany jsou dobře zaobleny a žádná z přítomných do náchylných redaktorských rukou neřezala.

Obecně ale nepatří designová podoba mezi silné stránky telefonu. Působí obyčejně a levnota je znát už z dálky. Čelní stranu zdobí selfie kamerka, notifikační LED dioda a dokonce blesk.

Pod reproduktorem (na místě obvyklém pro telefonní reproduktor) si hoví dotykový panel a stříbrné logo značky. To působí na černém podkladě hodně dominantně a jeho přítomnost se nám vůbec nelíbí.

Na horní straně je k mání 3,5 mm jack pro připojení sluchátek, přičemž spodní protějšek slouží zdířce mikrofonu a nabíjecímu portu microUSB.

Pravá hrana se využívá pro ladění hlasitosti a zapínání obrazovky, kdežto nedaleká levice posluhuje vysunovacímu šuplíčku. Nejde však o hybrid, nýbrž plnohodnotný duální slot.

Zadní strana pak některé asi zklame. Kromě hlavního objektivu a přisvětlovací diody je totiž zcela holá. Čtečka otisků prstů tady prostě chybí a na její nepřítomnost jsme si ani po měsíci nezvykli. Náš nervózní prstoklad zkrátka čtečku automaticky vyhledával, ovšem vždy s nepořízenou.

Honor 7S 2GB/16GB Dual SIM

A jelikož chybí i některé alternativní odemykací funkce, jako třeba odemykání obličejem, museli jsme přístroj otevírat gestem nebo zadáním PINu. Člověk se až diví, jak jej současná doba zhýčkala. Takový způsob odemykání je totiž skutečně dosti nepraktický.

Displej – 7,5/10

Mezi silné stránky Honoru 7S patří displej. Panel o velikosti 5,45“ s rozlišením 1 440 × 720 pixelů totiž zobrazuje moc pěkně. Slušně čitelný je nejen text, ale také spuštěná videa a hry.

A kupodivu také jemnost 295 ppi se ukázala v tom lepším světle. Text je zkrátka pěkně uhlazený a za takovou cenu se jedná o výborný zobrazovač.

Honor 7S 2GB/16GB Dual SIM

Na čelní straně sice nějaké to nevyužité místo přece jenom k vidění je, ale i tak se plocha rozkládá na stále slušných 74 procentech. Jednoznačným plusem je dále poměr stran 18:9, který je příjemně vytáhlý.

Mimo pěkného zobrazení si displej rozumí s komfortním čtením, automatickou regulací jasu nebo regulací teploty barev. Všechna softwarová technika fungovala vždy bez potíží. Jako perfektní hodnotíme i přítomnost plánovače nočního režimu. Oranžové zabarvení obrazovky si tedy můžete nastavit přesně tak, jak potřebujete.

Hardware a výkon – 5/10

Po nejsilnější přichází na řadu jedna z nejslabších stránek. Hardwarová výbava je totiž zjevně nedostačující, tedy pokud mluvíme o svižné práci. Čtyřjádrový procesor Mediatek MT6739 a 2 GB RAM jsou zkrátka málo, tudíž se Honor zasekává a spuštěné aplikace sužuje zdlouhavé načítání.

O plynulém užívání zkrátka nemůže být ani řeč. Hraní her s Honorem 7S sice možné je, ovšem musíte počítat s velkým omezením. To ve výsledku znamená hraní méně náročných titulů. AnTuTu test hardwaru ukázal slabých 45 755 bodů. Na hraní náročných hříček tedy testovaný model není.

Honor 7S 2GB/16GB Dual SIM - AnTuTu hardware

Ani velikost uživatelského uložiště není závratná: k využitá máte po prvním spuštění pouhých 11 GB. V případě potřeby ale máte možnost prostor rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 256 GB. Znovu opěvujme plnohodnotný duální slot, díky kterému budete moci i nadále používat dvě nanoSIM karty.

Za povedený považujeme reproduktor. V prvé řadě je vynikající jeho usazení na čelní straně. Zvuk tak míří přímo na vás, což na slyšitelnosti výrazně přidává. A ona i celková hlasitost je skutečně vysoká, takže nebudete mít problém hudebně pobavit ani přísedící u táboráku.

Náš tip

Hledáte levný telefon s dobrým poměrem ceny a výkonu? Další inspiraci načerpáte ve výběru nejlepších telefonů do 3 000 Kč.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 7,5/10

Kapacita 3 020 mAh se na celkové výdrži odrazila kupodivu dobře. Honor 7S vydrží při troše snahy celé dva dny. Hraním her a častějším fotografováním se ale průměrná doba poníží asi na den a půl. I tak se ovšem jedná o slušnou dobu, která telefon nezostudila.

Malá nabíječka s výstupem 1A ale žádné zázraky nevykonala. Z úplného vybití se na maximální kapacitu dostanete za minimálně 2 hodiny a 30 minut – někdy i déle. Z vybití na nějakých 53 % trvá nabíjecí procedura 1,5 hodiny.

Fotoaparát a kamera – 6,5/10

Své životní dění můžete zaznamenávat hlavní kamerkou o síle 13 Mpx a sekundatem o menším parametru 5 megapixelů. Ve výsledku se – dle očekávání – dočkáte průměrnějších obrázků. Za ideálních světelných podmínek jsou sice některé fotky docela slušné, už lehce ubývající světlo se ale na výsledku rapidně projeví.

Více originálních fotografií najdete na této stránce

Kvalitu můžete ostatně posoudit sami dle přiložených výtvorů. Nejvíce jsme ale nenadávali nad samotnými fotografiemi, ale nad šnečí rychlostí. Snímky se ukládají pomalu a přechod mezi fotografovacím a natáčením režimem je skutečně zdlouhavý. Slabší hardware zkrátka přístroj sužuje snad po všech stránkách a nejinak tomu bylo u systému (viz. níže).

Full HD videa se 30 snímky za sekundu patří mezi slabší průměr. Při zoomování jde však kvalita na samé dno. Alespoň že jsou videa docela stabilizovaná a ani se moc nesekají.

Během focení máte po ruce režim HDR, panorama nebo funkci pro zkrášlení obličeje. Záběry mají totožný servis včetně značky GPS. Ničeho dalšího se ale nedočkáte. Tohle prostě není telefon pro brilantní focení a natáčení.

Systém a konektivita – 7/10

Honor 7S poněkud překvapivě běží na novém Androidu verze 8.1.0 Oreo a nadstavbě EMUI. Spolehnout se můžete na přítomnost technologií LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, hotspotu, GPS, GLONASS a FM rádia. Výsuvná lišta nabízí svítilnu, režim letadlo, nerušit a jiné.

Po prvotních instalacích se dočkáte snůšky programů od Googlu, kde nechybí Mapy, Gmail, Disk, Duo, Fotky či kanál YouTube. Očekávat můžete i kalendář, hodiny, kalkulačku a aplikaci Počasí.

Mezi předinstalovanými programy jsme našli několik demoverzí her a ikonku Ebay a Netflixu. Všechno nechtěné jde ale snáze odinstalovat. Méně zkušení budou nadšeni z aplikace Tipy, která dává užitečné rady do začátku.

Líbí se nám možnost zachytit snímek obrazovky přetažením třech prstů nebo probuzení displeje poklepáním. Nic dalšího ale systém nenabízí – čili NFC je pasé stejně jako infraport.

I tady se však budete neustále potýkat s horší odezvou, delším načítáním a celkově pomalejší reakční dobou. Hardwarová skladba mohla být zkrátka lepší, zejména velikost operačních paměti.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Heureka dosud přijala devítku uživatelských názorů, které se ustálily na hodnocení 93 %. A nakoukněme ještě do zahraničí. Na serveru TrustedReviews.com se objevila recenze s pozitivními ohlasy na nízkou cenu, pěkný displej a štíhlou konstrukci. Stránka TechRadar.com pak chválí při troše cviku třeba fotografie (s ohledem na cenu).

Alternativy k Huawei 7S

Za pár stovek navíc můžete uvážit populární model Huawei Y6 2017 Dual SIM, v jehož případě na vás čeká 5″ displej s rozlišením 1 280 × 720 pixelů, nízká hmotnost a 13megapixelový fotoaparát. 

Za obdobnou cenu doporučujeme také chytrý telefon Nokia 5 Dual SIM (recenze), kde vývojáři zapracovali nad pevným kovovým tělem, slušným výkonem, poctivou výdrží baterie a solidními fotoaparáty.

  • Další zajímavé tipy najdete v našem článku s nejlepšími telefony do 3 000 Kč. Pro další rady neváhejte využít diskuzi pod článkem, kde vám rádi odpovíme na vše možné a nemožné…

Závěrečné hodnocení

6.8

Dobrý

Honor 7S doporučujeme především nenáročným zákazníkům, kteří si potrpí na kompaktní rozměry, slušné rozlišení a dobrou výdrž baterie. Zejména slabý hardware ale telefon sužuje téměř ve všech partiích, s čímž je nutné dopředu počítat.

Design a zpracování
7
Displej
7.5
Hardware a výkon
5
Výdrž baterie
7.5
Fotoaparát a kamera
6.5
Systém a konektivita
7
Klady
  • Vysoce kompaktní rozměry
  • Pěkný displej
  • Plnohodnotný duální slot
  • Slušná dvoudenní výdrž
  • Android 8 Oreo
  • Nízká cena
Zápory
  • Absence čtečky otisků prstů
  • Slabý hardware
  • Malé interní uložiště
  • Dlouhá doba nabíjení
  • Systém není plynulý

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář