Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Honor Band 6

25. 5. 2021 aktualizováno

Honor Band 6 recenze

Honor Band 6 je zatím posledním přírůstkem do populární řady chytrých náramků Honor. Cenovka se proti předchozí generaci mírně zvedla, přesto stále patří mezi levnější náramky. Proč je tak populární a vyplatí se jej koupit? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

Obsah balení

Nejprve se krátce zastavme u balení. To je poměrně jednoduché a nečekejte žádné překvapení. Kromě náramku Honor Band 6 v něm naleznete ještě nabíječku s USB-A koncovkou a návod k obsluze v několika jazycích.

test fitness náramku Honor Band 6 - obsah balení

Design a zpracování – 8/10

Většina fitness náramků má elegantní design se štíhlým a vysokým displejem, který plynule navazuje na řemínek. Honor Band 6 se vydal trochu jinou cestou. Displej je širší a vyvolává spíše dojem chytrých hodinek než sportovního náramku, přestože má stále výrazně protáhlý tvar.

test fitness náramku Honor Band 6

Celkový vzhled bude asi každý hodnotit jinak. Za mě jde o zajímavou a celkově povedenou snahu spojit eleganci štíhlého náramku s praktickým širokým displejem chytrých hodinek. Proč ne.

Náramky se standardně prodávají s řemínky ve třech barevných variantách. Černé, světle šedé a světle růžové. Řemínky lze ovšem vyměnit, takže pokud si ze tří základních barev nevyberete, není to žádný velký problém.

Řemínek je silikonový a jeho používání je naprosto bezproblémové. Ruka se pod ním zbytečně nepotí, je lehký, měkký a snadno se zapíná. Přitom na ruce drží pevně. Nemá žádnou snahu sklouzávat nebo se povolovat.

Samotné tělo s displejem má vždy černou barvu. Na boku naleznete jediné ovládací tlačítko s výraznou červenou čárkou. Druhý bok nese hrdý nápis HONOR. Výška displeje je 10,5 mm. Díky zaobleným a navazujícím hranám se nemusíte bát, že s náramkem Honor budete zadrhávat o rukávy. V tomto ohledu Honor odvedl vynikající práci. Konkrétní rozměry jsou 43 × 25,4 × 10,5 mm, hmotnost činí 18 gramů.

Displeji se budu věnovat v další části recenze, takže na úvod jen pár krátkých informací. Má úhlopříčku 1,47 s jemným zakřivením a rozlišením 194 × 368 pixelů. Na zadní straně najdete detektory pro měření tepu a hladiny kyslíku v krvi a také dva nabíjecí piny. Nabíječka má jednom konci USB-A koncovku, na druhém pak speciální magnetický konektor, který stačí přiložit k hodinkám. Díky magnetům si konektor sám najde správnou polohu. Magnety mají dostatečnou sílu. Náhodné odpojení opravdu nehrozí.

Jedinou výtku bych směřoval k nejednoznačnému označení stran. Pokud konektor omylem otočíte, nepřipojí se magnetické piny správně.  Bohužel si toho na první pohled nemusíte vždy všimnout.

Funkce – 7/10

Honor Band 6 měří všechny dnes běžně sledované veličiny jako srdeční tep, fáze spánku, stres nebo okysličení krve. Přirozeně nechybí krokoměr či orientační hodnota spálených kalorií. Samozřejmostí jsou sportovní aktivity s vlastními tréninkovými režimy. Testovaný Honor Band je dokonce umí sám rozpoznat a automaticky se do nich přepnout.

Od senzorů v žádném případě nečekejte přesnost srovnatelnou s certifikovanými lékařskými přístroji. Pro získání orientačních hodnot ale fungují poměrně dobře. Občas dojde k chybě, například když náramek nerozpozná jasnou stresovou situaci nebo se automaticky nepřepne do režimu probíhající sportovní aktivity. Nejde ovšem o nic zásadního a v kategorii fitness náramků a hodinek ani mimořádného. Obecně vše funguje dobře a pro hrubou představu jsou data dostatečně kvalitní.

Na testovaném modelu jsem zatím neměl k dispozici češtinu, nicméně české znaky jsou podporovány a kompletní lokalizace by měla brzy přijít v podobě aktualizace.

Honor Band 6 má i další standardní aplikace v podobě předpovědi počasí, ovládání multimédií, zobrazení notifikací, stopek, budíku nebo jednoduché svítilny, kdy se celý displej jasně rozzáří.

Vzhled můžete měnit pomocí rozsáhlé knihovny s desítkami možností. Celkově je ovládání příjemné a rychle si na něj zvyknete.

Předem upozorňuj na fakt, že náramek lze poprvé spustit pouze pomocí chytrého telefonu s nainstalovanou aplikací Zdraví. Obecně je Honor Band 6 na propojení s mobilním telefonem silně závislý. S tím souvisí fakt, že GPS nebo NFC v něm nenajdete. Náramek nemá ani mikrofon, takže příchozí hovory přes něj také nepřijmete. Vzhledem k ceně to ovšem lze odpustit, od toho tu jsou chytré hodinky, ne náramky…

Mnohem více překvapí trochu zvláštní operační systém a nečekaně malé možnosti individuálního nastavení. Nepřidáte si ani vlastní vzhled. Prostředí je navíc trochu zvláštně rozděleno na dvě části.

Hmotnost (včetně řemínku) 28 g
Displej a rozlišení AMOLED 1,47″, 194 × 368 px
Baterie 180 mAh
Odolnost 5 ATM

V první máte hlavní plochu displeje. Přejetím prstu do boku si můžete listovat mezi náhledy několika oblíbených funkcí, které si vyberete z nabídky. Nabídka má ovšem pouze šest položek. Z úvodní obrazovky dosáhnete ještě na notifikace nebo nabídku nastavení. Na hlavní plochu se vrátíte stisknutím bočního tlačítka. Pokud stisknete tlačítko znovu, zamíříte do druhé části ovládacího prostřední, tedy do seznamu všech funkcí.

Mimochodem, je rozdíl, zda se k funkci dostanete listováním z hlavní obrazovky nebo ji vyberete a spustíte přes seznam funkcí. Jen spuštěním přes seznam získáte kompletní nabídku všech možností. Přiznám se, že jsem si na ovládání poměrně rychle zvykl a neměl jsem s ním žádné zásadní potíže. Přesto se musím ptát, proč Honor vyřešil ovládání zrovna takto.

Notifikace fungují spolehlivě u volání a SMS. Upozornění na e-maily nebo jiné události už tak spolehlivé není. Honor sám upozorňuje, že tyto funkce budou nejlépe fungovat s telefony Honor nebo Huawei. U vybraných telefonů umí Honor Band 6 také ovládat spoušť fotoaparátu. Přesto mě náramek podporou jedné funkce překvapil.

Mám svůj telefon spárován s počítačem tak, abych mohl snadno přenášet soubory, ovládat multimédia nebo počítač vypnout. Náramek si překvapivě s ovládacím softwarem částečně rozumí, takže s ním mohu ovládat i multimediální přehrávač spuštěný na počítači nebo v internetovém okně. Sice jde o drobnost, ale potěší.

Displej a ovládání – 9/10

Hlavním lákadlem fitness náramku je bezesporu 1,47″ AMOLED displej. Ten zasluhuje pouze slova chvály. Rozlišení 194 × 368 pixelů dává jemnost přes 280 bodů na palec. Tedy srovnatelnou s rozlišovací schopností lidského oka. Barvy jsou navíc živé a jasné.

test Honor Band 6

Displej je dobře čitelný ze stran i na přímém slunci. Ani si nevšimnete, že Honor postrádá automatickou regulaci jasu. Také reakce na dotyk je bezproblémová. Poradí si i s vlhkými prsty. Tady se opravdu těžko hledají nedostatky. Poměrně velká šířka displeje navíc lépe zobrazuje informace. Často extrémně úzké displeje klasických chytrých náramků mají v tomto velkou nevýhodu. Škoda, že Honor Band 6 nepodporuje vlastní pozadí.

Displej netrpí ani na otisky prstů a nezdá se, že by šel lehce poškrábat. Bohužel Honor neuvádí, jak přesně je displej chráněn.

Odolnost a výdrž – 9/10

Nový Honor Band slibuje výdrž kolem deseti dnů při vyšší zátěži a 14 dnů při méně intenzivním používání. To zcela odpovídá realitě. Výrobce nijak nepřehání. Pokud máte zapnuté monitorování tělesných funkcí, notifikace, pravidelně sportujete a aktivně využíváte budík, budete mít velké potíže dostat se s výdrží na méně než týden. Výjimkou je pouze častější využívání svítilny. Ta baterku vybíjí poměrně intenzivně. Není to však žádným překvapením.

Recenze Honor Band 6 - výdrž baterie

Svižné je i nabíjení. Pokud nemáte čas, stačí pár minut a náramek má dost energie na celý den. Kompletní nabití trvá necelých 90 minut, což je velmi pěkná hodnota.

Mechanická odolnost zasluhuje také výbornou známku. Ani po delší době se neobjevují oděrky či vůle v náramku. Voděodolnost je standardních 5 ATM. Můžete se s Honorem Band 6 koupat nebo plavat, ale není dobré se s ním potápět.

Aplikace

Aplikace je poměrně jednoduchá a přehledná. Navíc je v češtině. Pokud jste měli jiné chytré hodinky nebo náramky od Honoru nebo Huawei, nečeká vás nic nového. Najdete v ní výstup ze všech senzorů, tedy monitor spánku, srdeční tep, stres, okysličení krve, počet kroků a záznamy o cvičení. Přidat si můžete ještě poznámky o vaší váze. Zajímavým bonusem jsou jednoduché tréninkové plány, které ocení především začátečníci.

Aplikace současně slouží pro stahování nových vzhledů nebo nahrávání aktualizací. Jak jsem zmínil v úvodu, bez ní náramek ani nespustíte.

Celkově působí oficiální aplikace příjemným minimalistickým dojmem. Nenabízí sice žádné extra funkce, ale nenarazil jsem ani na žádnou zásadní chybu. Opět by se dalo namítnout pouze to, že máte jen omezenou možnost si aplikaci přizpůsobit dle svých představ. Nečekejte ani možnost doinstalování dalších rozšíření. Honor si prostě vše nastavil a odladil dle svého a zjevně nemá zájem, aby mu do toho někdo přespříliš zasahoval. Je ovšem nutno uznat, že to docela funguje.

Vynikající je spojení mobilního telefonu s náramkem. Využívá Bluetooth 5.0 a během testování jsem nezaznamenal ani jeden výpadek spojení. Synchronizace bez problémů funguje i na vzdálenost několika metrů. Jediný problém se objevil hned po instalaci, kdy opakovaně selhalo stažení aktualizace. Jako téměř vždy stačilo vše vypnout a zapnout. Od té doby žádné potíže nenastaly.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Honor Band 6 po zásluze patří k nejoblíbenějším fitness náramkům na našem trhu. Na srovnávači cen Heureka má vynikající hodnocení 93 % a patří mezi TOP 5 nejprodávanějších chytrých náramků. Ze zahraničních recenzí doporučuji Androidauthority.com, kde chválí pěknou obrazovku, výdrž na baterii a cenovou dostupnost.

Alternativy k Honor Band 6

Úvodem bych zmínil, že náramek Honor Band 6 nenabízí pouze Honor, ale také (dříve) mateřská značka Huawei. Rozdíly jsou jen symbolické. Kromě nápisu Honor postrádá Huawei verze třeba červenou značku na bočním tlačítku.

Hlavní konkurencí je bezpochyby Xiaomi se svým Mi Band 6. Oba náramky jsou si funkčně velmi podobné a stojí podobnou částku. Možná je Xiaomi v průměru trochu levnější, ale rozdíl se pohybuje maximálně v několika desetikorunách. Oba náramky nabízí kvalitní displej s úhlopříčkou kolem 1,5″. Honor má však displej širší, což se mi zdá jako praktičtější řešení. Současně má Honor o něco lepší výdrž. Oba náramky jsou však velmi kvalitní a jejich nákupem určitě neuděláte chybu.

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Honor Band 6 je výborný chytrý náramek s vynikajícím displejem a slušnou výdrží. Absenci GPS a NFC lze s ohledem na cenu prominout. Především méně zkušeným uživatelům bude možná chybět čeština, brzy by se však měla objevit.

Design a zpracování
8
Funkce
7
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Pěkný a velký displej
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Příjemné nošení
  • Vyměnitelné náramky
  • Nízká cena
Zápory
  • Nemá GPS ani NFC
  • Chybí automatická regulace jasu
  • Omezené možnosti přizpůsobení vzhledu

Nejoblíbenější chytré náramky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář