Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Sport

Recenze veslovacího trenažéru inSPORTline RowAir

26. 2. 2024 aktualizováno

Recenze trenažéru inSPORTline RowAir

Veslovací trenažér inSPORTline RowAir je profesionální a kvalitně zpracovaný simulátor veslování. Základní odpor při veslování tvoří setrvačník se vzduchovým odporem a maximální zátěž doplňuje magnetická brzda. Díky kvalitnímu a bytelnému zpracování zajistí tréning nejen pro profesionální veslaře při přípravě na závod, ale dokonale protáhne celé tělo i amatérovi doma v obýváku.

Obsah balení a sestavení trenažéru

Při objednání veslovacího trenažéru inSPORTline RowAir počítejte s tím, že se lehce zapotíte již při převzetí objemné krabice od přepravní společnosti. Celková hmotnost stroje je 47.60 kg a v pevné kartonové krabici je stroj rozložený na několik součástí, které je potřeba smontovat.

Při prvním pohledu do otevřené krabice jsem trochu litoval, že jsem si veslovací trenažér nenechal sestavit od techniků společnosti inSPORTline. Tuto službu inSPORTline nabízí a kdo se necítí být aspoň trochu manuálně zručný, tak mu doporučuji si ji objednat. Technici vše sestaví, vyzkouší, a rovnou vysvětlí základní ovládání stroje.

Nicméně, kdo se hodlá pustit do sestavení trenažéru jako já, tak nemusí nijak zoufat. V krabici je naprosto vše, co je k montáži stroje potřeba. V přehledném návodu v několika jazycích, včetně českého, je bod po bodu zobrazený postup montáže a pečlivě přibalený je i veškerý spojovací materiál s nářadím.

Před začátkem montáže doporučuji dobře promyslet, kde bude veslovací trenažér inSPORTline RowAir umístěn. Celkové rozměry stroje jsou v123 cm × š62 cm × d242 cm. Při manipulaci jde jednoduše odpojit pojezdová lavice se sedačkou, čímž se délka stroje zhruba o polovinu zkrátí a po naklopení trenažéru se stroj postaví na pojezdová kolečka. V prostorné posilovně to takový problém není, ale v bytě zaplněném nábytkem je potřeba dávat více pozor.

Při montáži je dobré přesně dodržovat postup popsaný v návodu. Celá kompletace veslovacího trenažéru mi zabrala přibližně 2 hodiny. Všechny díly na sebe přesně pasovaly a celé sestavení stroje nakonec nebylo tak složité, jak to na první pohled vypadalo.

Design a zpracování – 10/10

Veslovací trenažér inSPORTline RowAir je vyrobený z kvalitních materiálů a při pohledu na jeho bytelnou konstrukci lze očekávat, že bude dobře fungovat nejen v domácím prostředí, ale i při komerčním využití ve veřejné posilovně. Dobré je, že výrobce myslel i na úsporu místa při uskladnění.

Trenažér je možné přemístit nebo postavit pomocí malých koleček pod ventilátorem. Pojezdovou lavici se sedačkou lze jednoduše odpojit vytažením pojistného čepu a tím se rozměry stroje také podstatně zmenší. Vzhledem k manipulaci a rozměrům trenažéru bych pro použití v domácím prostředí volil spíše model se sklopnou lavicí, například inSPORTline inCondi RW600, který jsem testoval minulý rok. Kdo má však dostatek prostoru a vybavenou domácí posilovnu, tak toto řešit nemusí. Při cvičení je však potřeba, aby byl veslovací trenažér inSPORTline RowAir umístěný na rovné podlaze, protože nemá žádný systém vyrovnání nerovností.

Kvalitní pohyb sedačky po extra dlouhé dráze 145 cm, zajišťují ocelová ložiska. Cvičení na stroji se nemusí obávat ani člověk objemnější postavy. Nosnost trenažéru je až 160 kg, při veslování stojí pevně na svém místě a nijak se nekroutí ani nevrže.

Odpor při veslování je tvořen pomocí ventilátoru. Líbí se mi jednoduché navyšování či snižování zátěže. Posunem malého madla na ventilátoru se odpor při veslování postupně mění a stupeň zátěže se okamžitě zobrazí na displeji trenažéru. Pomocí ventilátoru lze nastavit 10 stupňů zátěže a dalších 6 přidá magnetická brzda. Celkem tedy veslovací trenažér inSPORTline RowAir poskytuje 16 stupňů zátěže, což je dost na to, aby se každý uživatel dostal na hranici svých možností.

Při veslování se veškeré potřebné informace zobrazují na displeji, který je umístěný na sklopném rameni nad ventilátorem. Displej je napájený bateriemi, které jsou součástí balení. V případě potřeby lze stroj napájet také adaptérem do elektrické sítě 230V. Displej je dobře viditelný a čitelný pouze z pozice uživatele na pojezdové lavici. Pokud se bude chtít někdo jiný dívat jak cvičíte, tak ze strany toho moc neuvidí. Kdo vesluje na trenažéru, tak vše vidí velmi přehledně a zároveň má k dispozici všechna ovládací tlačítka pro nastavení cvičebního programu. Ta jsou dostatečně velká a přehledná, aby je mohl každý ovládat i během cvičení.

Výhoda veslovacího trenažéru inSPORTline RowAir je možnost propojení s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Trenažér umí spolupracovat s aplikací Kinomap (Android / iOS) a aplikací D-Fit (Android / iOS). Obě aplikace lze jednoduše nainstalovat do telefonu a cvičení na trenažéru si lze různě ukládat, nebo lze závodit na některé s předinstalovaných tratí.

Mobilní telefon lze jednoduše připevnit nad displej a cvičení na veslovacím trenažéru se rázem stane zábavnější. Instalace zmíněných aplikací však není nutná a trenažér i bez nich poskytuje vše, co se od něj očekává.

Stejně důležitá, jako je pohodlné a dobře jezdící sedlo, je také veslovací rukojeť. Ta je vyrobena z příjemného materiálu, je ideálně široká a dobře padne do rukou. S ventilátorem je rukojeť propojená pomocí ocelového řetězu. V návodu k obsluze je sice v rubrice údržby popsán postup nastavení tažné gumy, testovaný stroj má však řetěz, u kterého nějaké velké nastavování nebude potřeba.

Poslední nezbytná část veslovacího trenažéru jsou pedály pro nohy. Ty jsou ve spodní části stroje mezi tažnou rukojetí a sedačkou. Na pevnou ocelovou plochu jsou připevněny plastové držáky nohou a jejich velikost je možné měnit v rozmezí 7 poloh. Pomocí pevných řemenů noha dobře drží na pedálu v přirozené poloze a volná pata usnadňuje pohyb při cvičení.

Funkce – 9/10

Výhoda veslovacího trenažéru inSPORTline RowAir je využití nejen pro profesionální sportovce, ale i pro amatéry, kteří si chtějí jen zachovat dobrou kondici, nebo zhubnout nějaké to kilo.

K zapnutí trenažéru stačí zatáhnout za madlo, nebo stisknout libovolné tlačítko na displeji. Ten se okamžitě rozsvítí a pípnutím signalizuje, že je stroj připravený pracovat. Tímto zapnutím se také aktivuje základní cvičící program Quick start (rychlý start). Displej zobrazuje čas cvičení, počet přítahů za minutu, průměrný čas za jak dlouho veslař ujede 500m, počet přítahů během cvičení, nastavení zátěže ventilátoru a výkon – kolik wattů veslař během cvičení vydal.

V případě potřeby lze dokoupit hrudní pás a displej potom zobrazuje i srdeční puls. Na displeji samozřejmě nechybí informace o spálených kaloriích a celková odveslovaná vzdálenost.

Tento základní program cvičení nelze ukládat do paměti, ale pro amatéra, který si chce jen protáhnout tělo, je plně dostačující. Na ventilátoru lze jednoduše nastavit velikost zátěže. Malá zátěž je vhodná spíše pro hubnutí, velká pro posilování.

Profesionálním sportovcům se bude hodit možnost využít některý z přednastavených programů. V návodu k obsluze je zmíněno 8 přednastavených programů včetně paměti. Kromě rychlého startu je možné nastavit odpočet vzdálenosti, odpočet času, odpočet kalorií, interval času, interval vzdálenosti a interval kalorií. Veškeré tyto programy jsou přehledně vysvětleny v návodu k obsluze. Komu by nestačil základní programový výběr, může si nahrát do paměti až 35 programů vlastních, které si sám vyladí do detailu podle vlastních potřeb.

Vítaným zpestřením je možnost propojit veslovací trenažér inSPORTline RowAir s mobilním telefonem pomocí technologie Bluetooth. Trenažér umí spolupracovat a aplikacemi Kinomap a D-Fit.

Zkušenosti z používání – 8/10

Veslovací trenažér inSPORTline RowAir jsem měl možnost testovat po dobu jednoho měsíce a během této doby se na něm střídala celá rodina. Sedačka po kolejnici jezdí plynule, bez jakýchkoliv rušivých zvuků. Prakticky jediné, co je při cvičení trochu slyšet, je ventilátor. Není to však nijak zvlášť hlučný zvuk. Vzhledem k menšímu prostoru doma, jsem trenažér umístil před televizi a při cvičení ji mohl zbytek rodiny bez problémů sledovat.

Stroj se zapne okamžitě po zatáhnutí za tažné madlo, nebo při stisku libovolného tlačítka na displeji. Při veslování se spustí základní program cvičení. Ten nám stačil pro počáteční seznámení s veslovacím trenažérem, ale postupně jsme začali používat přednastavené programy v displeji. Po nastavení zvoleného cíle, například určité ujeté vzdálenosti, nebo času veslování, je trénink na stroji více motivující.

Ventilátor má přehledně viditelnou stupnici pro nastavení odporu při veslování a ovládací páka je dobře přístupná i z pozice veslaře. Stačí se trochu předklonit a páku na ventilátoru bez velké námahy posunout do zvolené polohy. Jakmile se opět zatáhne za táhlo, tak se na displeji zobrazí velikost nastaveného odporu. Stupeň zátěže někdy neukazuje úplně přesně, například na ventilátoru jsem měl posuvník mezi číslem 6 a 5, na displeji se ukazoval stupeň 7. Nastavení odporu je tedy spíše orientační. Původně jsem očekával, že změna odporu bude více výrazná, ale nakonec jsme uznali, že je odpor odstupňovaný velmi dobře. Nejvíce se to projeví při delší době veslování.

Veslování na trenažéru inSPORTline RowAir se však dostane na úplně jiný level při použití mobilní aplikace Kinomap a D-Fit. Zpočátku jsem měl trochu problémy při spárování telefonu s trenažérem. Velmi mě potěšila podpora společnosti inSPORTline, která to okamžitě začala řešit  aniž by jejich technici věděli, že připravuji na jejich trenažér recenzi. Následující den po sdělení mých problémů s aplikací mě kontaktovali s řešením, které pomohlo a bylo po problému.

Mobilní telefon se spojí s trenažérem okamžitě po spuštění aplikace. Displej veslovacího trenažéru se v tu chvíli vypne a veškeré potřebné informace se zobrazují na telefonu.

Opěra pro nohy má ideální sklon potřebný při veslování. Její velikost se dá jednoduše měnit podle potřeby a po utažení pomocí řemenu, drží nohy pevně na svých místech.

Drobné nejasnosti jsem zjistil při studování návodu k použití. V rubrice o údržbě je popsáno jak postupovat v případě úpravy délky tažné gumy, ale testovaný trenažér má ocelový řetěz. Dále v popisu ohledně napájení displeje jsou zmíněné baterie, které jsou skutečně součástí balení. V krabici však byl ještě adaptér do sítě 230V. Při testování jsem trenažér zkoušel na baterie i s pomocí zmíněného adaptéru a vše vždy fungovalo bez problémů.

Závěrečné hodnocení

9

Skvělý

Veslovací trenažér inSPORTline RowAir je skvělý posilovací stroj. Cvičení na něm se brzy stane návykové a díky svému kvalitnímu provedení ho mohu doporučit nejen do domácí posilovny, ale i pro komerční využití v posilovně veřejné. Během testování vše perfektně fungovalo, trenažér nevydával žádné rušivé zvuky a uživateli nabízí velké množství nastavení tréninkových programů.

Design a zpracování
10
Funkce
9
Zkušenosti z používání
8
Celková hmotnost:47,6 kg
Maximální nosnost:160 kg
Ovládání zátěže:manuální
Brzdný systém:vzduchový, magnetický
Max. výška cvičence:Bez omezení
Počet stupňů zátěže:16
Klady
  • Robustní a kvalitní provedení
  • Pohodlné sedlo pohyblivé pomocí ložisek
  • Tichý a plynulý chod trenažéru při cvičení
  • Možnost připojení tabletu či telefonu přes Bluetooth
  • Velká nosnost (160 kg)
  • Napájení na baterie, nebo el. síť 230V
  • Jednoduché nastavení zátěže
Zápory
  • Horší manipulace při uskladnění (lze odpojit kolejnici na sedlo)
  • Méně přesný ukazatel odporu ventilátoru
  • Nemá systém vyrovnání nerovností

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář