Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Kärcher RCV 5

Robotický vysavač Kärcher RCV5 recenze vysavačeNáš tipTestado.cz

Kärcher RCV 5 je velmi kvalitní kvalitní robotický vysavač, který zcela samostatně vytírá a vysává podlahu. K tomu mu napomáhá naváděcí kamera, duální laserový systém a navigace LIDAR. Za pomoci umělé inteligence spolehlivě rozpozná druh povrchu a vyhne se každé překážce. Jednoduchému ovládání přispívá skvěle připravená aplikace v mobilním telefonu která je v českém jazyce.

Obsah balení

V krabici najdeme kvalitně zabalený robotický vysavač Kärcher RCV 5, mopovací nástavec, nabíjecí stanici s kabelem pro připojení do elektrické sítě a návod k použití v několika jazycích včetně českého. Součástí balení je jeden náhradní boční smetáček, jeden náhradní filtr, jedna náhradní mopovací textilie a čistící kartáček s ostrým břitem, který pomáhá snadněji odstranit vlasy namotané na rotačním kartáči v sací hubici.

Design a zpracování – 9/10

Testovaný robotický vysavač Kärcher RCV 5 má sympatický kruhový tvar o průměru 35 cm. Díky celkové výšce pouhých 9,7 cm lehce zajede i do míst, kam se s obyčejným vysavačem nedostaneme.

Hladkou vrchní stranu bílé barvy narušuje pouze navigační systém LIDAR a dvě ovládací tlačítka vysavače. Přední část Kärcheru chrání pružný nárazník, ve kterém je zabudovaný dvojitý laserový systém s kamerou.

Kärcher vysavač, čelní kamera, recenze vysavače

V zadní části Kärcher RCV 5 sídlí vyjímatelná nádoba na vodu o objemu 240 ml. Po odklopení krycího panelu na vrchní straně se dostaneme k odpadní nádobce na smetí a prachovému filtru (330 ml). Spodní straně automatického vysavače Kärcher RCV 5 dominuje rotační kartáč zapuštěný v sací hubici a dvě velká pogumovaná hnací kola.

Nelze přehlédnout jeden boční rotační smetáček. Ochranu proti pádu ze schodů zajišťuje šest senzorů měřících výšku nad podlahou. Po obou stranách podpůrného kolečka v přední části podvozku se blýskají čtvercové plochy nabíjecích kontaktů.

Vysavač Karcher odklopení krytu odpadní nádoby- recenze

Nabíjecí stanice Kärcheru RCV 5 nezabere téměř žádné místo. Pod bílým víkem se nachází lesklý černý panel, kde je zabudovaná komunikační technologie s vysavačem, a dole pouze vystupuje nízká nájezdová plocha s nabíjecími kontakty.

Na hodnoceném modelu Kärcher RCV 5 je na první pohled vidět kvalitní zpracování. Na to jsme ostatně zvyklí také u jiných výrobků firmy Kärcher. Díky svému sympatickému vzhledu bude pěkným doplňkem každé domácnosti.

Hlavní technické parametry Kärcher RCV 5

Parametr
Informace
Hmotnost 3,9 kg
Průměr 35 cm
Výška 9,7 cm
Překoná překážky do výšky 2 cm
Objem nádoby na prach 330 ml
Objem nádoby na vodu 240 ml
Sací síla až 5 000 Pa
Hlučnost až 66 dB

Výbava a výdrž – 8,5/10

Recenzovaný robotický vysavač Kärcher RCV 5 disponuje výkonem sání až 5 000 Pa. Výkon můžeme měnit pomocí aplikace v mobilním telefonu (více za chvíli v textu níže) v rozmezí čtyř stupňů. Pokud však el. vysavač pomocí senzorů detekuje změnu vysávané plochy, například z plovoucí podlahy na koberec, tak výkon zvýší automaticky sám. Vysátý prach se ukládá do 330ml objemné nádoby.

Součástí odpadního kontejneru je prachový filtr. Pro mokré stírání vysávané plochy je robotický vysavač Kärcher RCV 5 vybaven nádobou na vodu o objemu 240 ml. Testovaný robotický model sám rozpozná, zda má nasazen vytírací nástavec s textilií a automaticky se přepne do potřebného režimu úklidu.

Robotický vysavač Kärcher RCV 5 nádoba na vodu recenze vysavače

Při plném nabití Lithium-iontového akumulátoru vydrží Kärcher RCV 5 pracovat až 120 minut, což stačí na úklid plochy přibližně 170 m². Takový parametr je pro průměrnou domácnost naprosto dostačující a v případě potřeby se vysavač RCV 5 sám nabije ve stanici a potom pokračuje v úklidu.

V přední části je robot vybaven bočním rotačním smetáčkem, který v rozích místnosti napomáhá posunout smetí směrem do sací hubice. V rozměrné sací komoře je rotační kartáč. Ten lze jednoduše vyndat a pomocí přiloženého čistícího kartáčku s ostrým břitem očistit od namotaných vlasů a jiných nečistot.

Skvěle vytvořena je aplikace do mobilního telefonu. Je v českém jazyce a kromě běžného ovládání vysavače nabízí velké množství nastavení robota Kärcher RCV 5 a mnoho doplňujících informací.

Výbornou orientaci v prostoru umožňuje navigace LIDAR a duální laserový systém s naváděcí kamerou. Ultrazvukové senzory hlídají druh vysávaného povrchu a hlídají stroj proti pádu ze schodů. Kärcher RCV 5 umí pomocí umělé inteligence rozpoznat překážky při úklidu, jako například různé kabely, boty nebo ponožky. Překážce se spolehlivě vyhne a zobrazí ji na mapě aplikace.

 • Stahujte aplikaci Kärcher Home Robots pro Android
 • Stahujte aplikaci Kärcher Home Robots pro iOS

Manipulace a ovládání – 10/10

Základní povely k zapnutí nebo ukončení úklidu lze zadávat pomocí dvou tlačítek na vrchní straně robota Kärcher RCV 5. Veškerý komfort ovládání a nastavení funkcí umožňuje aplikace Kärcher Home Robots v chytrém mobilu nebo tabletu. V přiloženém návodu k použití je přesně popsán návod k instalaci a spárování robotického vysavače s Wi-Fi sítí o frekvenci 2,4 GHz.

Instalace je jednoduchá a robot i aplikace funguje v českém jazyce. Uložit do paměti lze v aplikaci více map. Dále není problém nastavit různé funkce typu zakázané zóny; tedy místa, kde se nesmí mopovat, nebo naopak přímo určit potřebnou zónu úklidu. Mapy můžeme upravit či přejmenovat podle potřeby.

V aplikaci si snadno vyhledáme historii úklidů nebo servisní intervaly údržby. Není potřeba si pamatovat kdy byl měněn rotační kartáč, prachový filtr nebo textilie mokrého úklidu. Aplikace vše hlídá sama a poctivě načítá každou minutu, kdy Kärcher RCV 5 pracoval.

 

Díky aplikaci Kärcher Home Robots, která patří mezi nejlepší, se kterými jsem se u robotických vysavačů setkal, je ovládání robotického vysavače Kärcher RCV 5 velmi jednoduché. Nabíjecí stanici vysavače stačí zapojit do elektrické sítě 230 V a kruhové tělo robota položit na nabíjecí kontakty. Od této chvíle vše probíhá plně automaticky. Jediný manuální kontakt s robotickým vysavačem je při vysypávání nádoby na smetí nebo při čištění rotačního kartáče.

Kvalita vysávání, mopování a údržba – 9,5/10 

Při prvním spuštění Kärcher RCV 5 je důležité odstranit zbytečné překážky a nechat robota ať si prostor v klidu zmapuje. Já nechal při testování pobíhat okolo vysavače zvědavou kočku, a to se následně projevilo na nepřesném úklidu. Jelikož se zvíře stále pohybovalo, tak robot vytvořil v mapě spoustu fixních překážek a choval se trochu zmateně. (Tohle je samozřejmě moje chyba a s kvalitou modelu nemá nic společného. Pouze uvádím jako zkušenost z reálného používání.)

Při následném resetu mapy a novém načtení, kdy byl domácí mazlíček mimo dosah stroje, již vše proběhlo přesně. Při úklidu si robot se všemi překážkami poradil.

Robotický vysavač Kärcher RCV 5 uklízí

Do práce robotického vysavače Kärcher RCV 5 není potřeba nijak zasahovat. Při běžném vysávání stačí nechat nastavení výkonu na druhý stupeň a robot bez problému nasaje veškeré nečistoty. Při nastavení na první stupeň je vysavač velmi tichý a neruší ani při sledování televize. Senzory, které hlídají stroj proti pádu ze schodu nebo nabourání do překážky, fungují výborně. Kärcher RCV 5 bezpečně rozpozná změnu vysávaného povrchu a podle toho mění výkon sání. Po skončení úklidu se automaticky vrátí do nabíjecí stanice.

Při použití mopovacího nástavce na mokré setření vysáté plochy je vhodné textilii nejdříve navlhčit. Textilie pomocí suchých zipů pevně drží. Nádobku na vodu lze lehce vyndat a naplnit vodou. Po nasazení nástavce s textilií elektronický vysavač hlasem v českém jazyce oznámí, že je připravený k mokrému čištění.

Plocha mopovacího nástavce při úklidu dobře dosedá na podlahu a za vysavačem po úklidu zůstává lehce vlhká čistá stopa.

Údržba robotického vysavače Kärcher RCV 5 je jednoduchá. Po úklidu stačí vyprázdnit nádoba na smetí a občas je dobré vyčistit rotační kartáč od případných namotaných vlasů. K tomu je vhodný přibalený kartáček s ostrým břitem. Dále stačí zkontrolovat čistotu spodních senzorů a čelní kamery. Filtr v odpadní nádobě lze vyčistit nebo vyměnit za nový. Hodně pomáhá mobilní aplikace, která odpočítává čas potřebný k údržbě jednotlivých částí vysavače. Skvělé řešení.

Závěrečné hodnocení Kärcher RCV 5

9.3

Perfektní

Kärcher RCV 5 je robotický vysavač vysoké kvality, který exceluje v suchém i mokrém úklidu. Jeho mobilní aplikace nabízí spoustu funkcí a užitečných informací. Jedinou nevýhodou je chybějící stanice pro vyprazdňování nádoby na odpad, kterou je třeba občas vyprázdnit. Jasný TIP redakce Testado.cz!

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
8.5
Manipulace a ovládání
10
Kvalita vysávání, mopování a údržba
9.5
Klady
 • Pěkný design
 • Funkce mopování
 • Nízká hlučnost
 • Jednoduchá obsluha
 • Skvělá mobilní aplikace
 • Vysoká kvalita úklidu
 • Špičková navigace
 • Dlouhá výdrž akumulátoru
Zápory
 • Absence vyprazdňovací stanice
 • Bez dálkového ovladače (nahradí aplikace)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (36 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář