Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze kloubní výživy Alavis Maxima Triple Blend

21. 9. 2021 aktualizováno

Recenze kloubní výživy Alavis Maxima Triple Blend Extra SilnýNáš tipTestado.cz

Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný patří mezi silné, účinné a prověřené kloubní přípravky nejen pro sportovce. Jedná se dokonce o jednu z nejprodávanějších kloubních výživ na trhu. Obsahuje celé spektrum složek pečujících o klouby a je bez zbytečných chemických přísad.

Nevíte, podle čeho přípravky na klouby vybírat? Doporučujeme náš test kloubní výživy.

9.2

Perfektní

Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný hodnotíme jako kvalitní kloubní přípravek. Je vhodný zejména při zvýšené zátěži při sportu či při práci, ale také jako doplněk pro léčbu již vzniklých problémů či čistě jen pro preventivní užívání. Největší plus od nás získává za svou dlouholetou spolehlivost, silnou koncentraci a množství použitých látek pro zdraví a výživu kloubů.

Účinné látky
9
Koncentrace
10
Komfort užívání
8
Poměr ceny a složení
9
Uživatelské hodnocení a zkušenosti
10
Klady
 • Spolehlivá a prověřená značka
 • Silná koncentrace
 • Mnoho účinných látek
 • Bez přidané chemie
 • Doporučujeme také sportovcům
Zápory
 • Nemusí každému chutnat

O značce Alavis

Kanadská značka Alavis patří mezi jedny z nejznámějších kvalitních doplňků pro klouby. Do podvědomí většiny lidí se dostala jako veterinární kloubní přípravek pro koně a pro psy. Jeho účinky byly natolik dobré, že jej lidé začali používat namísto lidské kloubní výživy. Firma proto zareagovala na poptávku a vytvořila Alavis i pro lidi.kloubní výživa Alavis

Složení účinných látek je stejné jako u oblíbených koňských produktů, jen je produkt certifikovaný pro lidské užívání, má dávkování převedené na naše potřeby a navíc i lépe chutná. Produkty označené jako Alavis Maxima jsou vhodné pro lidi a výrobky Alavis (bez přízviska „Maxima“) pro zvířata.

Všechny koňské i lidské kloubní výživy Alavis se vyznačují vysokým obsahem a širokým spektrem účinných látek. Na trhu najdete několik produktů od Alavisu a jeho sesterské firmy Barny´s. Mají vysokou kvalitu použitých surovin. Od sebe se jednotlivé výrobky odlišují složením, poměrem látek či koncentrací.

Recenzovaný Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný patří k nejúčinnějším z nich.

alavis na klouby recenze

Forma, užívání a dávkování

Alavis Maxima Triple Blend je ve formě prášku, což je vzhledem k jeho koncentraci a počtu účinných látek logické. Všechny složky pečující o klouby musí mít zákonitě určitý objem, tudíž by se nevešly do snadno polykatelných kapslí.

Kloubní výživu Alavis Maxima Triple Blend si můžete dát na lžíci a zapít vodou. Také ji lze rozmíchat ve vodě, popřípadě třeba ve šťávě nebo v džusu, pokud by vám její chuť vadila. Ačkoliv je tento přípravek doslazování přírodními složkami, nelze počítat s úplně sladkou a lahodnou chutí. Většina uživatelů Alavisu ji sice v oblibě nemá, ale polknutí prášku jim nečinní problém.

Pro přesné dávkování najdete v balení odměrku. Do ní se vejde přibližně 4,5 gramů prášku. Jedná se o jednu denní dávku. Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný můžete užívat kdykoliv v průběhu dne, jak vám to bude vyhovovat. Přípravek se hodí k dlouhodobé péči o kloubu i pravidelným kůrám. Jedno balení má objem 700 gramů.

Složení a koncentrace

Hodnocená kloubní výživa Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný obsahuje ty nejdůležitější látky pro zdraví kloubů. Jak již bylo zmíněno, složení má vysokou koncentraci. V jedné denní dávce najdete:

 • Glukosamin sulfát (1 565 mg)
 • Chondroitin sulfát (652 mg)
 • Methylsulfonylmethan – MSM (1 958 mg)
 • Kolagen typu I (15 mg)
 • Kolagen typu II (22,5 mg)
 • Vitamín C (19,3 mg)

Glukosamin a chondroitin jsou látky, ze kterých se přirozeně skládá chrupavka. Podporují její dobrý stav a váží na sebe vodu, čímž jí dodávají pružnost. Taktéž tlumí zánět – tuto vlastnost má ve velké míře také MSM, které je pro tělo zdroje síry, podporuje hojení, zmírňuje bolest a otoky. Kolageny prvního a druhého typu jsou pak hlavním pojivovým materiálem těla pro chrupavku kloubů i vazy a šlachy. Vitamín C podporuje jeho přirozenou tvorbu v těle.

Mezi přidanými látkami nenajdete žádné zbytečné chemické přídavky. Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný v sobě má jen běžné přírodní složky, jako je kyselina citronová jakožto regulátor kyselosti. Chuť je pak vylepšená steviolglykosidy z rostliny stévie. Ty jsou v porovnání s běžným cukrem daleko zdravější, nezpůsobují kažení zubů ani přibírání na váze. Preparáty pro zvířata bývají zcela neochucené. V lidském Alavisu Maxima je přebytí původní chuti stévií většinou uživatelů vítané.

Složení hodnotíme jako velmi dobré. Ačkoliv konkurenční přípravky někdy obsahují více vitamínů a minerálů nebo některé další přídavky určené pro zdraví kloubů, v Alavis Maxima Triple Blend najdete ten nejdůležitější základ a ověřené účinné látky. Pro mnoho zákazníků je jednodušší složení vítané, protože nemusejí zkoumat méně známé přísady a spoléhají se na to, co již znají.

Zaměření a využití

Kloubní výživa Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný se díky vysoké koncentraci hodí téměř pro jakékoliv využití. Oblíbená je jako prevence. Celá řada lidí na ni nedá dopustit při probíhajících problémech s klouby a chválí si její schopnost ulevovat od bolesti. Pro tyto účely je jednoznačně vhodná.

My Alavis zařadili jako nejlepší kloubní výživu pro sportovce, protože neobsahuje tak vysoké dávky kolagenu, jako některé jiné produkty. U mladších a aktivních lidí jej není kvůli přirozené produkci nutné dodávat ve zvýšeném množství. Ve složení však nechybí vitamín C, který vlastní tvorbu kolagenu v těle podporuje.

nejlepší kloubní výživa pro sportovce

Sportovci či lidé s fyzicky namáhavou prací získají s kloubní výživou Alavis Maxima Triple Blend silnou ochranu kloubních chrupavek díky glukosaminu a chondroitinu. MSM pak pomáhá zmírňovat otoky, které mohou během zátěže při sportu vznikat. V přípravku najdete rovněž vyšší poměr bílkovin. Tím trošku Alavis Maxima Triple Blend přispívá k rozvoji svalové hmoty.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (186 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář