Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze kloubní výživy Avenobo Collagen Luxury Complex

Avenobo Collagen Luxury Complex - kloubní výživa testado

Luxusní kolagenový komplex Avenobo Collagen bude přínosem pro celé vaše tělo – pokožku, vlasy, nehty, cévy, kosti, šlachy a v neposlední řadě také klouby. Obsah čtyř typů kolagenu společně s ostružinovou příchutí dělá z této kloubní výživy nejen účinný, ale také chutný doplněk stravy. Jak obstál v porovnání se svou konkurencí, jak jej užívat a jaké jsou další přínosy?

9.4

Perfektní

Avenobo Collagen Luxury Complex představuje ucelenou péči o vaše tělo. Tento doplněk stravy obsahuje čtyři typy hydrolyzovaného hovězího kolagenu v kombinaci s kolagenem z vaječných skořápek. Kromě toho využívá také vitamínu C a biotinu. Tato kombinace má za výsledek nejen zdravější kosti a klouby, ale také pružnější pokožku či pevnější vlasy a nehty. V porovnání s konkurencí ale obsahuje méně aktivních složek. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Účinné látky
9
Koncentrace
10
Komfort užívání
10
Poměr ceny a složení
8
Uživatelské hodnocení a zkušenosti
10
Klady
 • Čtyři typy kolagenu
 • Ostružinová příchuť
 • Komplexní výživa
 • Přírodní složení
Zápory
 • Méně účinných látek

O značce Avenobo

Produkty Avenobo si kladou za cíl využívat biologicky dostupných a efektivních složek. Často odkazují na prémiovou kvalitu, na kterou je při výrobě kladen velký důraz. Logo Avenobo nejčastěji nosí doplňky stravy s obsahem přírodních látek, minerálů, vitamínů a podobně.

Výrobky jsou úzce spjaty se společností Sensilab, která má v oblasti doplňků stravy více než 15 let zkušeností. V současné době chodí po světě více než 3 000 000 zákazníků, kteří produkty této společnosti vyzkoušeli a souzní s jejími idejemi a procesem vývoje a výroby doplňků stravy.

Logo Sensilab - recenze kloubní výživy avenobo collagen luxury complex

Forma, užívání a dávkování

Kloubní výživa je dostupná v různých formách, jednou z nejčastějších je ale prášek. To je případ i doplňku stravy Avenobo Collagen Luxury Complex. Zakoupíte jej v uzavíratelné dóze, kterou zdobí zejména praktické informace o produktu. Kromě loga se z ní dozvíte i použité typy kolagenu, gramáž, počet porcí a pochopitelně také složení.

Prášková forma doplňku stravy znamená, že se míchá s vodou. V tomto případě představuje jednu denní dávku jedna odměrka, která obsahuje 8 g prášku. Do shakeru nebo sklenice nalijete 250 ml vody, nasypete odměřené množství prášku a mícháte po dobu 40 vteřin. Jedna odměrka (tedy jedna denní dávka) obsahuje 5,1 g kolagenu.

Čisté množství klouby výživy se v jedné dóze rovná 240 g. S ohledem na osmigramovou denní dávku to znamená, že by vám jedno balení mělo vystačit na celý měsíc. Sensilab přitom nabízí zajímavou variantu koupě tohoto kolagenu – buď jej zakoupíte jednorázově v tomto měsíčním balení, nebo si zajistíte třicetidenní zásoby každý měsíc díky cenově výhodnějšímu předplatnému.

Avenobo Collagen Luxury Complex - forma, užívání a dávkování recenze

Složení a koncentrace

Avenobo Collagen Luxury Complex využívá síly několika účinných látek. Tou nejpodstatnější jsou v tomto případě čtyři typy hydrolyzovaného kolagenu hovězího a vaječného původu. Rozdělení je následující:

 • kolagen typu I – nejrozšířenější kolagen v těle, který se nachází v kostech, orgánech i kůži
 • kolagen typu III – po předchozím typu druhý nejrozšířenější, hraje roli v kůži a cévách
 • kolagen typu V – jeho zastoupení je nižší, ale je důležitý pro podporu předchozích typů
 • kolagen typu X – je zásadní pro zdraví kloubů a chrupavek

Hydrolyzovaná forma hovězího kolagenu účinně prostupuje do nejhlubších vrstev pokožky. Zde následně podporuje tvorbu a produkci kolagenu i kyseliny hyaluronové. Výsledkem je hydratovaná pokožka i snížení tvorby nových vrásek. Kolagen z membrány vaječné skořápky přispívá k podpoře nejrůznějších tkání v našem těle. Významně se na ní podílí díky vysokému obsahu kolagenů typu I, V a X.

Avenobo Collagen Luxury Complex dále obsahuje biotin, který má význam pro udržení normálního stavu pokožky, vlasů a sliznic. Důležitou složkou je rovněž vitamín C. Jeho přítomnost je zcela zásadní pro podporu tvorby a vstřebávání kolagenů.

Co se týče koncentrace látek, pak jsou hodnoty v jedné dávce následující:

 • 5 000 mg hydrolyzovaného hovězího kolagenu
 • 300 mg ESM® (kolagenu vaječného původu)
 • 140 mg vitamínu C
 • 50 μg biotinu

To by bylo z aktivních látek vše. Tato kloubní výživa dále obsahuje extrakt z růže šípkové, kyselinu citronovou či rýžovou vlákninu. Zastáncům zdravé výživy by možná nemusela být sympatická přítomnost umělého sladidla, konkrétně sukralózy.

Kromě výše zmíněných složek obsahuje kolagenový drink Avenobo Collagen Luxury Complex ještě přírodní ostružinové aroma a prášek z ostružinové ovocné šťávy. Při pití nápoje se proto můžete těšit na příjemnou ostružinovou příchuť.

Avenobo Collagen Luxury Complex - složení a koncentrace recenze

Zaměření a využití

Přítomnost tohoto kolagenového drinku v našem článku zaměřeném na kloubní výživu o jeho využití mnohé napoví. Nejvíce si ale na tomto produktu ceníme jeho komplexnosti – benefitů, které přináší pro celé tělo. Nejen, že podporuje zdraví kloubů, ale má pozitivní vliv na produkci kolagenu. Z toho pramení celá řada zdravotních přínosů.

Avenobo Collagen Luxury Complex slibuje zlepšení stavu pokožky, posílení cév a vlasů, zmírnění vrásek, zvýšení pružnosti pokožky, zpevnění nehtů či podporu normálního stavu vazů a šlach. Troufáme si tvrdit, že s tím jde ruku v ruce i vaše lepší duševní rozpoložení.

Tato komplexní výživa pro vaše tělo a klouby pomáhá zmírňovat projevy stárnutí, které mohou být spojené právě s úbytkem kolagenu. Jeho produkce začíná v těle klesat zhruba od 25. věku život, od 60. roku jde pak jeho tvorba strmě dolů. Právě tyto věkové skupiny tedy mohou z tohoto doplňku stravy nejvíce těžit. Ale pozor – přípravek se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (40 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář