Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze kloubní výživy Flextor

21. 9. 2021 aktualizováno

Recenze a test kloubní výživy FlextorNáš tipTestado.cz

Flextor je česká kloubní výživa ve formě tablet s ideálním poměrem přijatelné ceny a síly koncentrace. Hodí se především pro preventivní užívání a pro lidi se zvýšenou zátěží na pohybovou soustavu, ale může také ulevit od bolesti při již existujících problémech. Velkým plusem je absence zbytečných látek, přídavků a chemie.

9

Perfektní

Flextor ADVANCE nutraceutics hodnotíme jako nejlepší preventivní kloubní výživu díky skvělému poměru ceny a účinnosti. Ve složení najdete všechny nejdůležitější látky pro zdraví kloubů. Jejich koncentrace je ale o něco nižší než v případě silnějších a dražších výrobků. Plusem jsou také další bylinky pro zdraví kloubů a celkově přírodní složení bez přidané chemie. Při užívání většina zákazníků ocení praktickou formu tablet a možnost si přizpůsobit dávkování.

Účinné látky
10
Koncentrace
7
Komfort užívání
9
Poměr ceny a složení
10
Uživatelské hodnocení a zkušenosti
9
Klady
 • Více účinných složek
 • Bez umělých přidaných látek
 • Nízká cena
 • S formou tablet nemusíte řešit chuť
 • Velké balení
 • Ideální preventivní kloubní výživa
Zápory
 • Slabší koncentrace

O značce Flextor (ADVANCE nutraceutics)

Výrobcem kloubní výživy Flextor je česká firma ADVANCE nutraceutics. Ta vyrábí kromě Flextoru celou řadu přírodních doplňků stravy, vitamínů a směsí bylinek. Většina z nich má pestré složení z kombinace několika účinných látek.flextor recenze

Svou koncentrací se hodí především jako prevence a pro dlouhodobé užívání. U kloubní výživy tomu není nijak. Flextor i další produkty od ADVANCE nutraceutics se vyznačují příznivou cenou v porovnání s většinou konkurenčních výrobků na trhu.

Doplňky stravy od ADVANCE nutraceutics obsahují kvalitní a certifikované složky. Suroviny procházejí vstupní kontrolou a každá vyrobená šarže také výstupní kontrolou S nezávislým testováním v externí laboratoři. Příznivcům zdravého životního stylu udělá radost, že si ADVANCE nutraceutics zakládá na přírodním složení svých preparátů.

kloubní výživa Flextor - zkušenosti

Forma, užívání a dávkování

Na rozdíl od většiny kloubních přípravků, které obsahují více účinných látek, má kloubní výživa Flextor formu tabletek, nikoliv ve vodě rozpustného prášku. Vyhnete se tak jakékoliv zdlouhavější přípravě – tobolky jednoduše spolknete a zapijete vodou. Výhodou tablet v porovnání s nápoji také je, že není nutné používat žádná dochucovadla. Pokud by vám dělalo polykání Flextoru problém, lze jednotlivé prášky půlit na menší části.

Denně byste měli užívat dvě až tři tablety, děti jen jednu. Denní dávka udávaná výrobcem je počítána pro dvě tablety. V balení jich najdete 120, tudíž vám jedna krabička vystačí až na dva měsíce (při užívání více tobolek samozřejmě méně). Ideální je Flextor brát spolu s jídlem nebo po něm a dostatečně jej zapít vodou. Pro správný efekt užívejte tento doplněk minimálně 2 měsíce. Hodí se i jako trvalá péče o klouby bez přerušování dávkování.

Složení a koncentrace

Jak již bylo zmíněno, koncentrace kloubní výživy Flextor není tak vysoká v porovnání s ostatními vícesložkovými přípravky pro podporu pohybové soustavy. Zároveň ale tento doplněk stravy obsahuje některé přírodní látky, které u konkurence tak často nenajdete. V denní dávce (dvou tabletách) se nachází:

 • Glukosamin sulfát (700 mg)
 • Chondroitin sulfát (300 mg)
 • MSM (200 mg)
 • Boswellia serrata extrakt 5:1 (100 mg; odpovídá 500 mg boswellie)
 • Bromelain 1200 GDU/g (100 mg)
 • Kolagen hydrolyzát (40 mg)
 • Kolagen typ II, nativní (2 000 μg)
 • Vitamin C (40 mg)

Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát jsou základní složky kloubní výživy, které mají vliv na stav kloubů, posilují jejich pohyblivost a tlumí bolest. Zmírňování bolestivosti podporuje také MSM, která je navíc zdrojem minerálu síry. Vitamín C pak podporuje tvorbu kolagenu, který je důležitým pojivem v těle a je důležitý nejen pro kloubní hlavice, ale také pro šlachy nebo vazy.

Méně známými složkami jsou pak boswellia serrata a bromelain. Boswellia serrata je bylina, která přímo přispívá k dobrému stavu kloubů. Dokáže zvýšit jejich pohyblivost a pomáhá při přirozené produkci kolagenu. Látka bromelain je pak součástí některých rostlin a jejich plodů, například ananasu. Umí tlumit bolest a zmírňovat zánět. Mimo jiné také pozitivně působí na hubnutí a na imunitu.

Testovaná kloubní výživa Flextor neobsahuje žádné zbytečné přidané látky a chemii, stejně jako další produkty od tohoto výrobce. V tabletách také nenajdete lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu. Hodí se tudíž i pro lidi, kteří trpí alergiemi a intolerancemi na tyto látky. Přírodní složení udělá radost všem zastáncům zdravého životního stylu. Všechny použité suroviny mají certifikovaný původ.

Zaměření a využití

U kloubní výživy byste vždy měli brát v úvahu její složení. Flextor je v tomto ohledu poměrně raritou na trhu. Na jednu stranu obsahuje celé spektrum látek, čímž je srovnatelný s nejúčinnějšími a výrazně dražšími přípravky. Na druhou stranu je koncentrace těchto složek menší, než bývá běžné.

Z tohoto důvodu se skvěle hodí pro preventivní používání. Do těla dokáže doplnit všechny potřebné látky. Tím účinně snižuje riziko degradace kloubů. Na druhou stranu, pokud vás aktuálně nic nebolí a netrpíte žádnými potížemi, není nutné brát vždy maximální koncentrace.nejlepší preventivní kloubní výživa

Nižší koncentrace se promítnou i na ceně. Ta je pro mnoho lidí u preventivního doplňku stravy na klouby důležitá, protože ne každý chce nebo může utrácet za poměrně drahé přípravky. Kloubní výživa Flextor v tomto ohledu nabídne skvělý poměr ceny a výkonu. Hodí se při vyšší sportovní zátěži, náročné práci, pro lidi trpící tloušťkou i pro každého, kdo chce předcházet zdravotním problémům na stáří. V našem testu jej proto hodnotíme jako nejlepší preventivní kloubní výživu.

Ve složení mají převahu glukosamin, chondroitin a MSM před kolagenem, kterého zde příliš nenajdete. I z tohoto důvodu bude kloubní výživa Flextor ideální pro mladší lidi, jejichž tělo je kolagen do velké míry schopné produkovat samo. Přesto může díky celé řadě složek s protizánětlivými a bolest tlumícími vlastnostmi ulevit i starším lidem.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 6.0 (100 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář