Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze kloubní výživy Kloubus

kloubní výživa Kloubus recenzeNáš tipTestado.cz

Česká kloubní výživa Kloubus se vyznačuje silnou koncentrací a velkým množstvím účinných složek pro zdraví kloubů s doplněním o vitamíny a minerály. Také na ni oceníte dobrou grepovou chuť a praktické dávky v samostatných sáčcích.

Vedle značky Kloubus jsme recenzovali i další doplňky stravy. Ve srovnání kloubní výživy se také dozvíte, na co se při výběru zaměřit.

9.6

Perfektní

Kloubní výživa Kloubus nabídne zákazníkům silnou koncentraci mnoha účinných látek na klouby, mezi kterými nechybí cenné vitamíny a minerály. Složení hodnotíme velmi kladně. Velkým plusem pro mnoho uživatelů je také příjemná grepová chuť a snadné užívání díky porcím v samostatných sáčcích. Kloubus může pomoci seniorům proti bolesti kloubů i lidem s vyšší zátěží na pohybovou soustavu. Samozřejmě se také hodí pro preventivní užívání.

Účinné látky
10
Koncentrace
10
Komfort užívání
10
Poměr ceny a složení
8
Uživatelské hodnocení a zkušenosti
10
Klady
 • Silná koncentrace
 • Mnoho účinných látek
 • Dobrá chuť grepu
 • Praktické sáčky denních dávek
 • Doporučujeme také seniorům
Zápory
 • Žádné jsme nenašli

O značce Kloubus

Jak již název „Kloubus“ napovídá, jedná se o český produkt. Výrobce této kloubní výživy se stejně jako mnoho zákazníků potýkal s problémem při hledání vhodného doplňku stravy. Mnoho výrobků na trhu má slabší koncentraci, neobsahuje příliš velké spektrum účinných látek nebo stojí mnoho peněz.

kloubní výživa kloubus

Přípravek Kloubus si ale dal za cíl všechny tyto typické nešvary vyřešit – najdete v něm opravdu mnoho látek pro lepší stav kloubů včetně minerálů a vitamínů. Všechny mají vysokou koncentraci, která není zároveň přehnaná, jak tomu někdy bývá například u koňských kloubních doplňků stravy, aby všechny složky dokázalo lidské tělo plně využít.

Kloubus stále patří mezi méně známé kloubní doplňky stravy. To by ovšem nemělo být kritériem při výběru. Důležité je složení a pro mnoho lidí i cena, v čemž si rozhodně tato značka zaslouží pochvalu. Samozřejmostí jsou přísné laboratorní testy a vysoká kvalita vstupních surovin.nejlepší kloubní výživa pro seniory

Forma, užívání a dávkování

Hodnocená kloubní výživa Kloubus logicky nemůže být kvůli své koncentraci a velkému množství složek ve formě tablet, protože byste jich museli polykat několik. Daleko výhodnější je v tomto případě prášek, který rozmícháte ve 250 ml vody. Jeho rozpustnost je dobrá a příprava nezabere zbytečně moc času. Kloubus je vhodný pro pravidelné užívání i pro kratší zdravotní kůry.

Aby bylo užívání co nejsnadnější, není nutné kloubní přípravek Kloubus odměřovat. Zakoupíte jej rovnou v připravených sáčcích. Každý z nich má 9 gramů, přičemž v základním balení najdete 30 sáčků – což je dávka na měsíc. Na rozdíl od některých nápojů na klouby se nemusíte obávat chuti. Kloubus má příjemnou grepovou příchuť. Hodí se i pro děti a pro každého, kdo má s méně ochucenými kloubními preparáty problém.

Složení a koncentrace

Jak již bylo zmíněno, v kloubní výživě Kloubus najdete vysokou koncentraci účinných složek pro péči o klouby i celou řadu dalších zdravých látek. Všechny spolu působí synergicky a vzájemně pomáhají podporovat celkovou účinnost a lepší vstřebatelnost. V jedné denní dávce se nachází:

 • Hydrolyzovaný kolagen – kolagenní peptidy 5000 Da (2 730 mg)
 • Glukosamin sulfát 2KCl (1 760 mg)
 • MSM (500 mg)
 • Chondroitin sulfát (320 mg)
 • Vitamín C (250 mg
 • Hořčík (70 mg)
 • Bromelain (50 mg)
 • L-leucin (50 mg)
 • Kyselina hyaluronová (10 mg)
 • Zinek (5 mg)
 • Biotin (100 µg)
 • Vitamín D3 (5 µg)

Kolagen, chondroitin a glukosamin tvoří základní stavení látky kloubů. Chondroitin, glukosamin spolu s MSM mají navíc protizánětlivé a bolest tlumící vlastnosti a pomáhají ulevit i při vážných potížích, jako je artróza. K jejich vstřebávání a pro dobrý stav kostí hrají vitamíny a minerály významnou roli.

Látky jako bromelain nebo L-leucin nebývají běžnou součástí kloubní výživy a mnoho lidí je ani nezná nebo neví o jejich pozitivních vlastnostech pro pohybovou soustavu. Bromelain je enzym, který se přirozeně vyskytuje v některých rostlinách, ve velké míře například v ananasu. Kromě toho, že pomáhá s hubnutím a posiluje imunitu, tak má také protizánětlivé vlastnosti a umí snížit bolest nejen ve velkých kloubech, ale i v těch menších. Esenciální aminokyselina L-leucin zabraňuje úbytku svalové tkáně a urychluje regeneraci.

Vedle účinných látek pro zdraví kloubů má v sobě Kloubus již zmíněné grepové aroma. To je pro dochucení ještě slazené sukralózou. Jedná se o zdraví nezávadné sladidlo, které nemá žádné kalorie. Kloubus dále obsahuje i další přidané látky pro zachování své formy – regulátor kyselosti kyselinu citrónovou, kypřící látku hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda) a jako barvivo v něm najdete extrakt z červené řepy. Všechny doplňující složky jsou běžnou součástí naší stravy. Zbytečné chemické přídavky zde nenajdete.

Zaměření a využití

Široké spektrum účinných látek předurčuje kloubní výživu Kloubus prakticky pro všechny uživatele. Oblíbený je u sportovců a dalších lidí v zátěži i jako prevence. My jej vybrali jako nejlepší kloubní výživu pro seniory. Díky svému složení se totiž skvěle hodní nejen pro potřeby mladých lidí, ale i pro starší osoby.

Zatímco jiné výrobky někdy obsahují namísto vysokého podílu kolagenu spíše jen vitamín C, Kloubus ho má ve svém složení dostatek. To je velmi důležité, protože se zvyšujícím se věkem tělo kolagen samo tak dobře nevyrábí a je zapotřebí mu jej dodávat formou doplňků stravy.

kloubní výživa kloubus

Vysoký podíl látek tlumících bolestivost a otoky ocení senioři, kteří již problémy s klouby trpí. Kloubus díky svému složení také pomáhá předcházet další degradaci chrupavky a zhoršování potíží. Senioři také ocení příjemnou chuť a snadné užívání.

Dalším kladem pro starší lidi je vysoký obsah vitamínů a minerálů. Zatímco například sportovci je často suplementují formou samostatných doplňků stravy, senioři mívají tendence jejich příjem zanedbávat. Jejich přimíchání do kloubní výživy je tak skvělou cestou, je tělu dodat vše potřebné i bez nutnosti jíst spoustu dalších tabletek, kterých i tak mívají někdy babičky a dědečkové více než dost.

V neposlední řadě je Kloubus nejlepší kloubní výživou pro seniory také kvůli své ceně. Ta je pro mnoho důchodců chtě-nechtě rozhodujícím parametrem. Ačkoliv je po přepočtení obejmu svou cenou podobný celé řadě konkurenčních výrobků, má silnou koncentraci a obsahuje daleko více složek – především vitamínů a minerálů. Kdybyste si je pořizovaly ke kloubní výživě zvlášť, vyšel by vám jejich nákup výrazně dráž.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.1 (12 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář