Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Kormoran SNOW

19. 9. 2020 aktualizováno

recenze Kormoran SNOW 21555 R17 98V

Kormoran SNOW 215/55 R17 98V jsou levné zimní pneumatiky, které vás vzhledem k nízké ceně příjemně překvapí svými jízdními vlastnostmi na mokru, na sněhu i na suchu. Mají dobrou přilnavost i v zatáčkách a díky spolehlivému brždění jsou bezpečné.

Hodnocení Kormoran SNOW 215/55 R17 98V

8.4

Skvělé

Kormoran SNOW 215/55 R17 98V jsou zimní pneumatiky nabízející skvělý poměr ceny a výkonu. Patří mezi nejlevnější modely v průměru R17, přitom jsou bezpečné v zatáčkách i při brzdění a odvádějí spolehlivě vodu. Mezi ekonomickými modely je hodnotíme jako jednoznačně dobrou volbu.

Chování na mokru
8.5
Chování na sněhu
8
Chování na ledu
8
Chování na suchu
8.5
Úspora paliva
7.5
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
9.5

Velmi příznivá cena

Pokud hledáte levné pneumatiky, které by zároveň byly spolehlivé a dostatečně bezpečné, určitě se vám budou Kormoran SNOW 215/55 R17 98V líbit. Jedná se o model, který nabízí velice zajímavý poměr kvality a ceny. Pro své dobré jízdní vlastnosti je oceňovaný mnohými testy. Nehodí se do nejnáročnějších podmínek, ale potřebám běžných řidičů, kteří nejezdí často mimo upravené vozovky, bez problémů postačí. Kormoran SNOW 215/55 R17 98V jsou určené především pro osobní vozy střední třídy.

Přilnavost a účinná odezva při brždění

Ačkoliv jsou Kormoran SNOW 215/55 R17 98V ekonomickou třídou, mnoho řidičů, kteří je vyzkoušeli, oceňují překvapivě nadstandardní zvládání nepříznivého počasí. Tyto pneumatiky mají na první pohled robustní vzorek, který umožňuje jízdu ve sněhu. Výrazné a široké mezery v dezénu odvádějí pryč vodu, aby se nahromadila pod kolem a nedocházelo k obávanému aquaplaningu. Členitý dezén rovněž zlepšuje přilnavost. Kormoran SNOW 215/55 R17 98V tak výborně sedí v zatáčkách, mají dobrý záběr a především jsou spolehlivé při brzdění.

Dobrý index nosnosti i rychlosti

Šířka těchto zimních pneumatik je 215 a profil 55. V rámci typů o vnitřním průměru R17 se jedná o standardní rozměry. Hodnota maximální rychlosti je až 240 km/h. Index nosnosti pak činí 98. V čem naopak Kormoran SNOW 215/55 R17 98V mírně pokulhávají, je vyšší spotřeba paliva, která je řadí do třídy E. Hlučnost 72 dB lze vzhledem k nízké ceně těchto pneumatiky očekávat, dokonce je zákazníci při porovnání s ostatními výrobky se stejnou cenovkou hodnotí jako tiché.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 215
Profil 55
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 98
Index rychlosti 240 km/h
Úspora paliva E
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB
Náš tip

Více modelů včetně vítěze testu najdete zde.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář