Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze elektrického zvedacího stolu Liftor Vision

4. 3. 2022 aktualizováno

test Liftor Professional

Sedavý životní styl patří mezi novodobé problémy lidstva. Vsadil bych se, že při čtení těchto řádků drtivá většina z vás sedí. Jelikož i já trávím za monitorem větší část dne, rozhodl jsem se s tímto nešvarem zatočit.

Skvělé řešení představuje výškově polohovatelný stůl Liftor Vision (dříve se jmenoval Liftor Professional). V aktuální recenzi vám prozradím, jak jsem si poradil s jeho montáží a nastavením. A už nyní mohu říci, že již třetím týdnem v kuse využívám kancelářskou židli minimálně…

Obsah balení a montáž

Elektrický zvedací stůl Liftor Vision k vám dorazí ve dvou krabicích (ta třetí obdélníková obsahuje podložku, o které si také povíme), které váží několik desítek kilogramů. Fyzicky zdatnější muž nebude mít s přemístěním krabic problém, křehčím ženám je už třeba pomoci.

Součástí balení je téměř vše potřebné. Kromě hlavních dílů základní balení zahrnuje návod v českém jazyce a imbusový klíč. Pro sestavení je potom nutný křížový šroubovák, nejlépe aku šroubovák.

Montáž něčeho takového byla pro mne premiéra. Rozbalení a sestavení Liftor Vision mi zabralo kolem hodiny a půl. Stačí věnovat pozornost podrobně sepsanému návodu, který zahrnuje postup krok za krokem (včetně obrázků), a montáž dopadne dobře.

Pozor si je třeba dávat až při finálním upevňování desky stolu. Ta totiž ze své strany nemá vyznačené nebo předvrtané díry, což může nezkušené kutily trošku vylekat. Věřte však, že se není čeho obávat. Tato praxe je obvyklá a majiteli stolu umožňuje sestavení dle libosti. Řeč je jak o upevnění šroubů, tak o umístění ovládacího panelu.

*Společnost Liftor nabízí montáž za 1 999 Kč v rámci Prahy.

Materiál a vzhled

Polohovací stůl Liftor se skládá z několika částí. Hlavní jsou podnože stolu, deska a ovládací panel.

Testovaný elektrický zvedací stůl Liftor Vision nabízí společnost v několika variantách. Pokud chcete ušetřit, můžete sáhnout po 2segmentovém provedení s jedním motorem a nosností 70 kg. Pro nejnáročnější je připravena 3segmentová varianta Premium C se dvěma motory a nosností 100 kg.

Já jsem dal přednost zlatému středu a vybral jsem si 3segmentovou verzi se dvěma motory, nosností až 100 kg. Součástí této sady je antikolizní systém a ovladač s pamětí a LED displejem. Min. výška stolu může být 62 cm, maximální až 127 cm. Z dostupné šedé, bílé a černé barvy jsem vybral tu nejtmavší.

Po výběru opory přijde na řadu deska stolu. Gamingovou verzi jsem přenechal mladším ročníkům a sáhl jsem po klasické desce o šířce 25 mm a rozměru 180 × 80 cm. Z barev zvítězil ořech Dijon přírodní.

Zvedací stůl Liftor Professional - vzhled

Pokud by vám tato varianta nevyhovovala, klidně si můžete vybrat 18mm tloušťku a malý rozměr 118 × 60 cm, případně si zadat vlastní rozměr (max. 200 × 80 cm). Z barev nechybí světlejší dub, bílá, černá, arktická šedá a několik dalších. Myslím, že si vybere každý.

Přesná specifikace testovaného stolu:

 • Elektrický zvedací stůl Liftor Vision č. 1
 • 3segmentové nohy černé
 • Stolová deska 1800 × 800 × 25 mm, Ořech (H3734)

Hodnocení kvality

Už při vybalování působil hodnocený elektrický zvedací stůl Liftor Vision přesvědčivě. Kovové podnože stolu jsou těžké a opravdu bytelné. Masivní je také deska stolu, při jejímž zvedání jsem si svalstvo řádně protáhl. A to je samozřejmě dobře, protože mluvíme o věci, kterou budu využívat doslova každý den. Rozhodně chci, aby něco vydržela, co nejdéle fungovala a působila jako nová.

Jak jsem zmínil výše, nosnost této desky se pohybuje kolem 100 kg, takže PC monitor, drobné příslušenství, notebook a lampičku deska ani nepocítí.

Zvedací stůl Liftor Professional - test kvality

Jako náročnější uživatel mimo bytelnosti očekávám stabilitu. Musí být všem jasné, že pokud je stůl opatřen (pouze) dvěma podnožemi, třepání se vyvarovat nelze. Nejde ale o výrazné nepohodlí, které by mi bránilo v příjemné práci a klidném přemýšlení. Zásadní informací je, že se monitor v kritické chvíli třepe skutečně minimálně.

Ještě jednou vzpomenu minimální a maximální výšku stolu, která se pohybuje v rozmezí od 62 až do 127 cm. Pod stůl tak pohodlně zajedete s kancelářskou židlí nebo velkým herním křeslem.

Se svými 181 cm již patřím mezi vyšší osoby. Stůl jsem si ovšem vždy mohl nastavit přesně tak, aby se mi pohodlně pracovalo ve všech pozicích.

Zvedací stůl Liftor Professional - test kvality

V současné době tedy pracovní pozice střídám s tím, že většinu pracovní doby trávím vestoje. Je to takový řekněme příjemný diskomfort…

Pokud bych měl hodnotit údržbu, není o čem diskutovat. Desku dvakrát týdně otírám vlhkým hadříkem a vypadá stále jako nová. To stejné platí o kovových dílech.

Ovládání a funkce

Rozpohybovat polohovací stůl Liftor Vision je snadné. Posuv probíhá v rámci ovládacího panelu, který jsem si připevnil k pravému rohu stolu (záleží ale na vás, kam panel umístíte).

Po zmáčknutí šipky nahoru se deska zvedá, šipkou dolů zase klesá. Rychlost se pohybuje kolem 35 mm/s. Tato hodnota vám asi nic neřekne, ovšem mohu všechny ubezpečit, že rychlost není limitující. Změna polohy desky je otázkou několika sekund. Kávu si rozhodně neuvaříte.

Zvedací stůl Liftor Professional - ovládací panel

Ovládací panel umožňuje uživatelské nastavení třech poloh. Osobně jsem si na první pozici (číslo 1) navolil ideální výšku stolu pro stání, přičemž po zmáčknutí druhé pozice (číslo 2) se deska stolu přizpůsobí výšce kancelářského křesla. Třetí pozici mám zatím volnou, ale přemýšlím, že si ji nastavím pro natáčení video recenzí. Právě tohle je perfektní vlastnost zvedacího stolu Liftor Vision, které si nesmírně cením.

Ovládací panel je zároveň příjemně podsvícený (neřeže do očí ani v nočních hodinách), přičemž prostřednictvím čísel zobrazuje aktuální výšku desky. Černé zpracování není rušivé.

Během posunu se deska stolu nechová vachrlatě. Nekymácí se ani při dojezdu na požadovanou výšku, protože motory těsně před cílem sníží rychlost. Mezi funkce navíc počítám antikolizní systém, jenž brání srážce s jinými předměty.

Ergonomická podložka na stání

K posuvnému stolu jsem si na stránkách Liftor.cz ještě pořídil ergonomickou podložku na stání. Ta má zlepšovat krevní oběh, snižovat zatížení kloubů a oddalovat únavu.

Ať už je pravda jakákoliv, podložka se skvěle používá. Materiál je měkký, díky čemuž je stání příjemné. Vyhovují mi obě varianty: tedy jak s ponožkami, tak naboso. Rozhodně lepší než stát na chladné zemi.

Kromě příjemného užívání se lehce udržuje. Gumový povrch stačí otřít vlhkým hadříkem a je zase jako nová.

Závěrečné hodnocení

Liftor Vision je perfektní elektrický polohovací stůl, který dobře vypadá, snadno se používá a také něco přispěje k lepšímu zdraví.

Klady
 • Krásné zpracování
 • Variabilita velikostí a barev
 • Snadné a pohodlné ovládání
 • Široké rozpětí výšek
 • Antikolizní ochrana
 • Nosnost 100 kg
 • Tichý chod
Zápory
 • Za kvalitu si zaplatíte

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (74 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jaroslav Ondra (16. 9. 2023 17:09)

Dobrý den, píšete že máte 181 cm - mohu se zeptat na kolik jste si nastavil výšku desky pro polohu ve stoje. Jsem ve fázi výběru a nevím jaké stoly (s jakým rozpětím zdvihu) pro mě připadají v úvahu. Děkuji za odpověď - hezký den

Odpovědět
Uživatel
Bohumil Rosička (19. 9. 2023 08:09)

Dobrý den, kontaktoval jsem recenzenta a níže posílám jeho vyjádření: Výšku stolu nemám pevně nastavenou. Někdy mi vyhovuje mít ruce výše, jindy níže. Výšku si uzpůsobuji dle aktuální činnosti. Například při sledování filmů si stůl zvýším, abych měl obrazovku pohodlně výše, při práci se naopak snažím mít ruce v poloze 90 stupňů tak, abych se nehrbil a seděl pokud možno zdravě. Tento stůl vás nicméně nebude v ničem limitovat. Využívám pro práci, relax a hraní her na PlayStationu. Není problém si sklopit křeslo, dát nohy na stůl a relaxovat u hry nebo knížky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář