Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze alternativního jídla Mana

9. 9. 2022 aktualizováno

recenze Mana

Tekuté jídlo Mana patří mezi nejoblíbenější a nejuniverzálnější výrobky svého druhu. V našem testu alternativní stravy se zaslouženě umístila na první příčce. V recenzi si něco povíme o značce, pro koho je Mana vhodná, jak probíhá příprava jídla, jaké jsou chutě a nutriční hodnoty.

O značce Mana

Mana je v Česku asi nejoblíbenější jídlem v prášku a stala se téměř symbolem alternativního stravování. Jejím výrobcem je česká firma Heaven Labs, která vznikla v roce 2014 a od roku 2016 nabízí oficiálně tuto alternativu klasického jídla. Během doby své existence se koktejl pravidelně vylepšuje a vznikají jeho nové verze, které mají upravené živiny, přidané nové složky či například prodlouženou dobu trvanlivosti.

mana značka

Pro koho je Mana vhodná?

Mana dokáže poskytnout tělu všechny potřebné živiny a plně nahradit běžnou stravu. Není specializovaná ani na hubnutí ani jen pro sportovce; ačkoliv se i k těmto účelům dá využít.

Při zvýšení příjmu jídla vám dodá více energie a při zmenšení porce zase pomůže přebytečná kila shodit. Základním posláním Many je vytvořit rychlou stravu s pestrým složením, která je zároveň prospěšná pro zdraví, snadno se připravuje a nestojí příliš peněz. Lze s ní nahradit jedno či dvě jídla za den, když právě nestíháte, ale poslouží i jako zcela jediný zdroj živin ve vašem jídelníčku.

Alternativní jídla Mana potěší každého, koho zajímá ekologie a udržitelnost. Při výrobě se snaží regulovat uhlíkovou stopu i množství vyprodukovaného plastového odpadu. Plýtvání pomáhá předcházet i dlouhá doba trvanlivosti, která je u Mana prášku minimálně 18 měsíců.

Testado radí

Jak často jíst Manu? Manu můžete konzumovat každý den bez omezení, protože dokáže kompletně nahradit každé jídlo. Můžete si ji dát i jako svačinu.

Mana zkušenosti a hodnocení

Mana rozhodně stojí za vyzkoušení a lze ji doporučit všem, kteří si prvním nákupem stravy v prášku nejsou jistí. Je jedním z nejuniverzálnějších alternativních jídel na trhu. Pokud by vám nevyhovovala, můžete využít garanci vrácení peněz do 30 dnů od zakoupení. Za pokus doslova nic nedáte, pokud se rozhodnete, že Mana nebude pro vás to pravé.

Začátečníci také jistě ocení přehledné informace a dobře fungující zákaznický servis, který ochotně odpoví na všechny otázky.

Klíčové vlastnosti Many

Klíčové vlastnosti Parametry Many
Využití univerzální
Četnost používání bez omezení
Forma prášek do vody, hotový koktejl
Balení prášek 3 kg nebo 7 kg, nápoje 12 ks
Porce 2 odměrky nebo 5 plných polévkových lžic na 300 ml vody
Kalorie na 1 porci 400 kcal na v 330 ml prášku i koktejlu
Základní živiny 21 % bílkovin, 35 % sacharidů a 44 % tuků
Živočišné složky ne, vegan forma
Alergeny lepek, sója
Příchutě neutrální, čokoládová + limitované edice
Cena jednorázově/předplatné; základ: 54/46 Kč, XXL balení: 43/39 Kč, nápoj: 80/72Kč

Forma a příprava

Co obsahuje Mana? Mana se nabízí ve dvou formách – v již hotovém koktejlu nebo v prášku, který si rozpustíte ve vodě, případně v mléce. Prášková forma je levnější, ekologičtější, zabere méně místa, ale musíte si ji sami rozmíchat. S tím není však žádný problém. Mana patří mezi jedny z nejlépe rozpustných tekutých jídel na trhu. Během několika zatřepání se přemění do hladké až krémové konzistence.

Práškovou Manu zakoupíte v balení s hmotností 3 kg, které obsahuje 7 sáčků a vystačí vám na 35 porcí za cenu 1 899 Kč, tudíž 54 Kč za porci. Nákup většího rodinného 12 kilového balení na 140 porcí vás bude stát 5 999 Kč, tzn. 43 Kč za porci. Při objednání předplatného (pravidelné zavážky) vyjde běžné balení na 46 Kč za jedno jídlo a family pack na pouhých 39 Kč za porci. Tím se Mana řadí mezi jedny z nejlevnějších alternativních jídel. Hotové koktejly již stojí o trošku více – 959 Kč za 12 jídel, tudíž 80 Kč za jednu lahvičku; s předplatným 72 Kč za porci.

Na 1 porci (chod jídla) potřebujete 86 g prášku, tzn. 2 odměrky nebo 5 plných polévkových lžic a 300 ml vody. Konzistenci si můžete dle vlastní představy upravit přidaným či zmenšeným množstvím tekutiny. Mana nápoj má přibližně stejný objem jako rozmíchaný prášek, tzn. 330 ml.

Mana zkušenosti a hodnocení

Kromě prášku a nápoje nabízí Mana také ManaBurger. Ten má stejně jako nápoje kompletní nutriční složení, je zcela rostlinného původu a bez lepku a přitom chutná podobně jako maso. Skladuje se v mrazáku a připravit si jej můžete v troubě, na grilu či jakýmkoliv jiným způsobem, jakým máte burgery rádi.

Chuť a příchutě

Základní tekuté jídlo Mana má ovesnou chuť, která mírně připomíná smetanu nebo vanilku. Není nijak výrazná ani příliš sladká. Na jednu stranu tolik neuspokojí chuťové buňky, na druhou stranu je její neutrální provedení přijatelné téměř pro všechny lidi, dá se na ni snadno zvyknout a nezprotiví se vám.

Pokud byste ale chtěli chuťovou změnu, lze vedle jednoduchého rozmíchání ve vodě Manu používat třeba s mlékem nebo s ní dokonce připravovat různé recepty. Kromě bílé Many se navíc nabízí ještě čokoládová příchuť, popřípadě občasně i další sezónní varianty, jako je meruňka či dříve prodávaná jahoda a exotické ovoce.

Mana zkušenosti a hodnocení

Složení a nutriční hodnoty

Složení tekutého jídla Mana je založené na vědeckých studiích. Skládá se z čistě rostlinných produktů, a proto se hodí i pro vegany. Neobsahuje žádné GMO složky. Mohou ji užívat i děti od 3 let věku a dospívající. Pro ně je ale doporučené pít Manu jako zdravou svačinu, nikoliv jako kompletní náhradu veškerého jídla. Z alergenů v ní najdete lepek a sóju. Naopak neobsahuje laktózu ani skořápkové plody.

Mana dbá na pestré složení. Obsahuje 42 rostlinných surovin. Používá 6 zdrojů proteinů, 6 zdrojů tuků a 8 zdrojů vlákniny. Dokáže pokrýt doporučený denní příjem vitamínů i minerálů. Tím zcela zastoupí nejen běžnou stravu, ale i multivitaminové tabletky; při jejím užívání není nutné suplementovat žádné doplňky stravy.

co obsahuje mana

zdroj: mojemana.cz

Poměr jednotlivých výživových složek v Mana prášku je 21 % bílkovin, 35 % sacharidů a 44 % tuků. Toto tekuté jídlo nízký glykemický index (GI 29), což jej spolu s vyváženým složením předurčuje pro pravidelnou konzumaci i pro kompletní nahrazení běžného jídelníčku. Jedna výrobcem doporučená porce po rozmíchání prášku má 400 kcal.

Závěrečné hodnocení

Mana patří mezi nejlepší alternativní jídla na našem trhu. Vyznačuje se zajímavou chutí, dobrou rozpustností a vyváženým poměrem živin. Mana je vhodná pro vegany i děti jako zdravá svačinka. Garance vrácení peněz nás jenom ubezpečuje o vysoké kvalitě produktů Mana.

Klady
  • Přijatelná cena a výhodné předplatné
  • Dobrá rozpustnost prášku
  • Vyvážené a pestré složení
  • Opravdu dlouhá doba trvanlivost
  • Vhodné jídlo pro vegany a děti jako svačina
  • Zákaznický servis a garance vrácení peněz do 30 dnů
Zápory
  • Menší výběr příchutí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (41 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář