Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze celoročních pneumatik Michelin CrossClimate+

7. 4. 2022 aktualizováno

recenze Michelin CrossClimateVítěz testuTestado.cz

Michelin CrossClimate+ patří mezi jedny z nejlepších celoroční pneu ve třídě R16, jaké si můžete vybrat pro ježdění v létě i v zimě bez nutnosti výměny pneu. Dosahují nadprůměrných výsledků ve všech nejdůležitějších parametrech a přitom stále nepatří mezi cenově nejdražší.

Hodnocení Michelin CrossClimate+

9.3

Perfektní

Michelin CrossClimate+ 195/55 R16 91H v naší recenzi velmi chválíme a nemáme jim prakticky co vytknout. Jsou spolehlivé a bezpečné na suché silnici i na sněhu. Mají také dlouhou životnost, během které si zachovávají stále stejné jízdní vlastnosti, nízkou míru hlučnosti i malou spotřebu paliva. Jsou tedy úsporné.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
8.5
Chování na ledu
8.5
Chování na suchu
10
Úspora paliva
9.5
Tichost
9.5
Uživatelské hodnocení
10

parametry Michelin CrossClimatePerfektní přilnavost i spotřeba

Univerzální gumy Michelin CrossClimate+ 195/55 R16 91H vynikají v parametrech přilnavosti za mokra a spotřeby paliva. V obou dosahují kategorie B, což je výborný výsledek.

Zvláště s ohledem na to, že tyto důležité údaje na energetickém štítku bývají u pneumatik pro zimní nebo pro celoroční ježdění vždy o něco horší než u letních modelů. Navíc tyto vlastnosti jdou částečně proti sobě, protože je nutné minimalizovat odpor a zároveň zajistit, aby auto s pneumatikami pevně drželo na silnici i v nepříznivých podmínkách. Celoroční pneumatiky Michelin CrossClimate+ 195/55 R16 91H si s tím však poradily na jedničku.

Chytrý tvar pro dobré jízdní vlastnosti

Testované celoroční pneu Michelin CrossClimate+ si poradí s jakýmkoliv počasím od sněhu po rozpálenou silnici. Na jejich bezpečnost se tím pádem můžete spolehnout za všech podmínek.

O výborné jízdní vlastnosti se zasloužil především speciální dezén, který má na sobě tuhé bloky se skosením do tvaru písmene „V“. Ty zajišťují dobrou přilnavost, stabilitu a záběr na suchu i na zasněžených silnicích. Navíc jsou prořezané drážkami, které se starají o odvod vody, aby nedocházelo k nebezpečnému aquaplaningu.

test pneumatik Michelin CrossClimate

Dlouhá životnost

Jak bývá u značky Michelin zvykem, můžete zde očekávat dlouhou životnost. Výrobce uvádí, že Michelin CrossClimate+ mají o 25 % větší kilometrový nájezd v porovnání s ostatními celoročními pneumatikami. To v přepočtu znamená, že s nimi můžete bezpečně jezdit až o rok déle.

Po celou dobu si univerzální gumy Michelin zachovávají skvělé vlastnosti až do úplného opotřebení. S ubývajícím vzorem se vytvářejí nové drážky, které byly původně skryté uvnitř v dezénu.

Hlavní vlastnosti a parametry

Recenzované celoroční pneumatiky Michelin CrossClimate+ 195/55 R16 91H s vnitřním průměrem R16 mají šířku 195 a profil 55. Nejvyšší povolenou zátěž udává index nosnosti 91 (do 615 kg). Maximální povolenou rychlost zase značí H (do 210 km/h). Jak již bylo zmíněno, přilnavost za mokra i spotřeba paliva patří do kategorie B. Za pochvalu také stojí nízká hlučnost 69 dB, která řadí Michelin CrossClimate+ 195/55 R16 91H do třídy hlučnosti A.

Gumy Michelin CrossClimate+ mají kromě provedení 195/55 R16 91H samozřejmě i další velikostní typy. Ty se mohou kvůli rozměrům mírně lišit v hlučnosti, přilnavosti nebo spotřebě paliva. Celková kvalita zpracování, provedení dezénu a dlouhá životnost se ale nemění.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 195
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva B
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 69 dB

Nejprodávanější celoroční pneumatiky na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář