Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Mintos: přední evropská P2P investiční platforma

25. 5. 2023 aktualizováno

nejlepší investice s P2P mintos recenze

Mintos patří k největším investičním P2P platformám v Evropě. Láká jednoduchým ovládáním, bohatou nabídkou investičních strategií i kompletní českou lokalizací. Přesné podmínky, výhody i nevýhody hodnotíme v detailní recenzi. Zvlášť jsme se zaměřili na možná rizika.

Náš tip

Mintos doporučujeme v našem srovnání nejlepších P2P investičních portálů. Bodovalo jednoduchostí či minimem poplatků.

Hodnocení P2P investiční platformy Mintos

Informace a historie Mintos

Lotyšská společnost Mintos existuje od roku 2015. Platforma zaměřená na P2P investice se velmi rychle zařadila mezi největší evropské P2P portály. Klienti oceňují jednoduchost a transparentnost. Výhodou je také dobré zabezpečení nebo nadprůměrné výnosy. Aktuálně poskytuje své služby více než 500 000 investorů v několika desítkách zemí celého světa.

Pozor

Každá investice nese riziko nižšího, nulového či dokonce záporného úroku. Míra rizika se obvykle odráží v možném zisku. Nezapomeňte, že vysoký zisk obvykle znamená také vysoké riziko ztráty.

investiční platforma Mintos recenze

Systém fungování využívá běžný peer to peer model. Mintos spojuje investory se žadateli o úvěr. Investovat přitom můžete do spotřebitelských i podnikatelských úvěrů. Platforma zajišťuje podporu, poradenství a upozorňuje na možná rizika pomocí hodnotícího systému. Nechybí ani automatické investiční strategie. Díky nim můžete zhodnotit volné finanční prostředky stejně jednoduše jako v bance. Vyberete si jen akceptovatelnou míru rizika a s tím související očekávané úroky.

Investice s pomocí úvěrových listů

Prakticky investujete na Mintos nákupem úvěrových listů. Úvěrový list je finanční instrument, cenný papír, který spojuje větší počet běžných úvěrů dohromady. Kompletují se pouze úvěry se stejnými nebo velmi podobnými vlastnostmi. Úvěrový list stojí 50 euro a jeho nákupem získáte právo na splátku jistiny i poměrné části úroků, které jsou s úvěry spojeny.

Nemusíte mít k dispozici velké částky, přesto se můžete zapojit do zajímavých projektů. Zkušenější investoři navíc uvítají možnost sestavit si vlastní portfolio zcela samostatně. Velkou výhodou jsou minimální vstupní vklady a poplatky. Společnost získává finance na svůj provoz především od dlužníků či úvěrových společností.

Jak můžete investovat?

Investovat můžete dvěma hlavními způsoby. První využívá přednastaveného investičního systému. Zvolíte částku a vyberete strategii. Mintos automaticky nastaví vhodné úvěry. Stačí jen kontrolovat zisky. Druhý způsob je náročnější. Ocení jej především zkušení investoři. Sami si určíte investiční strategii či konkrétní úvěrové listy. Nejsou zde žádná omezení. Proti výdělku automatických strategií můžete samozřejmě hodně získat nebo hodně ztratit.

Testado radí

Automatické strategie vždy upřednostňují bezpečnější úvěry s nižším rizikem. Spekulativní úvěry s vysokým ziskem, ale reálným nebezpečím platební neschopnosti na straně dlužníka, můžete volit pouze u vlastní investiční strategie.

Automatické strategie se dělí na diverzifikovanou, konzervativní a výnosnou. Vždy investujete v eurech. Úvěrové listy můžete kdykoli prodat na sekundárním trhu. Pokud budete potřebovat získat investované peníze rychle zpět, nemusíte čekat na konec splatnosti. Prodej obvykle proběhne do několika hodin.

Testado radí

Investujte především volné finanční prostředky, které s vysokou pravděpodobností nebudete v blízké době potřebovat. Předčasný výběr investovaných prostředků nemusí být výhodný a v některých případech ani možný.

Automatické investiční strategie

Diverzifikovaná strategie rozdělí finanční prostředky napříč všemi typy úvěrů, které jsou na platformě dostupné. Vaše portfolio tak bude lépe snášet možné ekonomické potíže spojené s konkrétním oborem či průmyslovým odvětvím. Výnosy však patří k nejnižším.

investiční strategie P2P portálu Mintos hodnocení

Konzervativní strategie investuje primárně do bezpečných úvěrových listů, kde splácení probíhá pravidelně a pouze výjimečně dochází ke zpoždění. Konzervativní strategie obvykle představuje zajímavý kompromis mezi rizikem a možným výnosem.

Výnosná strategie akceptuje zvýšenou úroveň rizika. Stále se však vyhýbá riskantním nákupům, spíše upřednostňuje nejvýhodnější možnosti v okruhu bezpečných a mírně rizikových investic.

Poplatky a registrace

Pokud chcete začít investovat, musíte se nejdříve zaregistrovat a založit vlastní účet. Nejde o nic složitého. Stačí vyplnit standardizované formuláře s krátkým investorským dotazníkem. Registrace je zcela bezplatná. Následně stačí na vytvořený účet zaslat peníze a zahájit investování výběrem automatické strategie nebo osobního portfolia.

Velmi příjemnou skutečností je naprosté minimum poplatků. Neplatíte za vklad ani výběr peněz nebo samotné investování. Investice ovšem standardně probíhají v eurech. Jestliže nemáte účet v příslušné měně, budete se muset smířit s poplatkem za převod. Pohybuje se kolem 0,5 % z převáděné částky. Pokud budete chtít předčasně odprodat své investice na sekundárním trhu, strhne vám Mintos 0,85 % z prodejní sumy. Poplatek 2,9 euro měsíčně vás čeká také v případě dlouhodobé neaktivity.

Služby zdarma

 • Registrace
 • Vedení (aktivního) účtu
 • Vklad a výběr peněz na účet
 • Investování

Zpoplatněné služby

 • Převod měn (od 0,5 %)
 • Prodej na sekundárním trhu (0,85 %)
 • Dlouhodobá neaktivita (2,9 euro/měsíc)

Bezpečnost a investiční riziko

Mintos splňuje přísné podmínky EU a snaží se minimalizovat rizika investorů několika nástroji. Předně jsou veškeré finanční prostředky investorů vedené na samostatných účtech u důvěryhodných evropských bank. Finance společnosti Mintos mají vlastní oddělené účty. Účetnictví společnosti navíc prochází pravidelnou kontrolou.

tvorba portfolia P2P investování na Mintos recenze

Systém pro odškodnění investorů zajišťuje odškodnění 90 % čisté ztráty v případě provozní či účetní chyby na straně platformy. Odškodné zahrnuje i bankrot společnosti. Maximální výše odškodného činí 20 000 euro.

Pozor

Odškodné se nevztahuje na investiční rizika spojená s výběrem nevhodného portfolia, špatnou volbou investiční strategie nebo nevymahatelnost pohledávek na straně dlužníka.

Společnost se navíc zavázala pravidelně informovat klienty o všem důležitých aspektech nabízených produktů. Informace musí být dostatečně podrobné, standardizované a srozumitelné, aby umožnily investorům činit zodpovědná rozhodnutí.

Mintos Risk Score

Při výběru portfolia vám pomůže jednoduché hodnocení Mintos Risk Score. Hodnotí investiční riziko na základě čtyř aspektů – výkon úvěrového portfolia, efektivita správce úvěrů, síla zpětného odkupu a struktury spolupráce. Skóre nabývá hodnot od 1 do 10. Nejbezpečnější úvěrové listy dosáhnout na hodnotu 10, nejrizikovější investice jsou hodnoceny pouze jedničkou.

 • Malé riziko (hodnota 7,5 až 10)
 • Střední riziko (hodnota 4,5 až 7,4)
 • Vyšší riziko (hodnota 4,4 a nižší)

Aplikace a zákaznická podpora

Portfolio můžete ovládat pomocí webového prohlížeče nebo přes mobilní aplikaci. Aplikace ovšem nenabízí veškeré možnosti prohlížeče. Využijete ji především ke kontrole a základní správě investic.

p2p investice Mintos hodnocení

Zákaznická podpora je velmi komfortní. Své dotazy můžete psát e-mailem, případně využít chatovací okno v prohlížeči. Pracuje také telefonická podpora. Stačí vyplnit formulář a investiční asistent společnosti vás kontaktuje ve zvoleném termínu.

Veškeré důležité informace naleznete na webových stránkách. Jsou přehledné srozumitelné a moderní. Zahrnují také detailní statistiku úroků a zisků z předchozích let, včetně detailního vysvětlení tvorby portfolia.

Pozor

Mějte na paměti, že výdělky minulých období nemají výrazný vliv na budoucnost. Vysoký zisk z předešlých let v žádném případě nezaručuje podobný zisk v budoucnu!

Charakteristika P2P investiční platformy Mintos

Vlastnosti
Shrnutí
Půjčky ×
Investice
Minimální výše investice
50 euro
Poplatek za vedení účtu
×
Poplatek za registraci
×
Doba investování
Neomezená
Investiční úrok 5 až 21 %
Mobilní aplikace
Infolinka
Ano (hovor na vyžádání)

Závěrečné hodnocení Mintos

8.8

Skvělé

Investiční P2P platforma Mintos se řadí mezi evropskou špičku. Jednoduché a srozumitelné prostředí ocení především začínající investoři. Zkušenější si vytvoří vlastní portfolio s minimem omezení. Automatické investiční strategie nevyžadují velkou kontrolu přesto slibují zajímavá zhodnocení. Zvyknout si ovšem musíte na investování v eurech.

Nabídka investic
9
Investiční strategie a tvorba portfolia
10
Poplatky
9
Podpora a aplikace
7
Klady
 • Registrace zdarma
 • Minimum poplatků
 • Minimální vklad od 50 euro
 • Hodnocení rizik
 • Automatické investiční strategie
 • Krytí rizik spojených s úpadkem nebo chybou platformy
 • Intuitivní ovládání a mobilní aplikace
 • Výborná podpora
Zápory
 • Investice převážně v eurech
 • Odškodné jen do 20 000 euro
 • Aplikace nabízí méně funkcí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (11 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář