Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Mio MiVue 886

13. 12. 2021 aktualizováno

Mio MiVue 886 recenzeVítěz testuTestado.cz

V této recenzi zavítáme do světa autokamer, a to k populárnímu výrobci Mio. Za mě testovaný model MiVue 886 patří mezi to nejlepší, co má tento výrobce v aktuální nabídce. Vyzdvihnul bych parádní rozlišení ve 4K, bezproblémovou komunikaci s mobilem a upozornění na všechny druhy radarů. Více si povíme v této recenzi.

Obsah balení

Po otevření krabice na vás jako první vykoukne kamerka Mio. Pod ní naleznete autonabíječku s dostatečně dlouhým kabelem. Ten díky jeho délce můžete v autě vyvést tak, aby vám nikde nepřekážel. Samozřejmě v balení naleznete manuály a pevný držák na sklo, který je vybavený 3M lepenkou.

Mio MiVue 886 recenze - obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Po přilepení držáku si recenzovanou autokameru Mio MiVue 886 můžeme na čelním skle nastavit dle potřeby. Otočný kloub je dostatečně tuhý, takže se kamera na čelním skle netřese a pořízené záběry mohou být dostatečně ostré.

Celkový design MiVue 886 se mi líbí. Výrobce Mio se drží standardní černé barvy a matného plastu. Díky tomu MiVue 886 působí elegantně. Co bych ještě v rámci zpracování pochválil je čočka kamery. Ta má okolo sebe pevný rámeček, takže pokud byste kamerku položili třeba na stůl čočkou dolů, tak se čočka jen tak nepoškrábe.

Celkově je kamera do auta Mio MiVue 886 větší a hlubší než jiné kamerky, v centimetrech mluvíme o 4,1 cm. Při používání mi však ani větší rozměry nikdy nevadily, spíše naopak se kamera lépe držela v ruce. A testovaný model nepřekážel ani na čelním, kde zachoval komfortní výhled.

Manipulace a ovládání – 10/10 

O manipulaci s autokamerou Mio MiVue 886 jsme si už něco málo řekli. Nyní tedy pokročíme trochu dále. Ke slotu na microSD kartu je snadný přístup a pohodlně se také vyndává. To samé by se dalo říct také o miniUSB konektoru na horní straně zařízení.

testy autokamery Mio MiVue 886

Čtyři tlačítka na boku autokamery jsou snadno přístupná, přičemž ovládání za jejich pomocí je opravdu snadné. Navíc na displeji vedle každého tlačítka vidíte, jakou má v danou chvíli ovládací funkci. Jako u všech kamer společnosti Mio můžete i na tomto modelu během jízdy bočním tlačítkem kdykoliv pořizovat fotografie.

Menu lze přepnout do češtiny. Po prvotním nastavení pár drobností (jako je třeba časové pásmo, ve kterém se nacházíte) se už o víc starat nemusíte. MiVue 886 se po nastartování automobilu sama zapne, vyhledá si radary pro určení GPS polohy a začne během pár sekund nahrávat.

Mio MiVue 886 recenze a hodnocení

Co jsem ocenil na práci s testovanou kamerou nejvíc byla komunikace s iPhonem. Po spárování s aplikací MiVue Pro získáte další skvělé funkce navíc. Aplikace samozřejmě běží jak na iOS, tak na Androidu. V obou případech je v češtině. Ještě jednou musím zmínit, že MiVue Pro běží svižně a ovládání je intuitivní.

V aplikaci naleznete další možnosti nastavení autokamery, můžete kupříkladu bezdrátově sledovat a stahovat pořízené záznamy. Dokonce vám vždy při uspání kamerky odešle do telefonu GPS souřadnice lokality, na které jste váš vůz zaparkovali. Veškerá komunikace s mobilním telefonem probíhá bezdrátově přes Wi-Fi 5 a Bluetooth.

Pro komunikaci s počítačem si můžete stáhnout aplikaci MiVue Manager. Ta je v češtině jen částečně a funguje jak ve světě Mac OS, tak i ve světě Windows. Umožní vám kontrolu a stahování záznamů či jejich upload na YouTube a další sociální sítě. Nejvíce mne zaujala možnost sledování odstředivé G síly na váš vůz. Tyto informace jsou synchronizované s videozáznamem. Práce s touto aplikací byla snadná, hlavně vám pomůže s orientací v pořízených záznamech.

Funkce – 9/10

Na čem si výrobce Mio zakládá je upozornění na blížící se radary. To se vám zobrazí jak na displeji, tak si můžete vybrat i ze dvou druhů zvukového upozornění. Hodnocená autokamera MiVue 886u vás pozorní jednorázově v případě blížícího se statického radaru. V případě úsekového měření vidíte upozornění na displeji po celou dobu daného úseku. Tuto funkci jsem velmi ocenil a fungovala bezvadně. Vždy jsem měl dost času na radar reagovat. Můžete si dokonce nastavit, v jaké vzdálenosti máte dostat upozornění. Navíc výrobce garantuje bezplatné aktualizace databáze rychlostních radarů u nás i v mnoha další státech EU.

autokamera Mio MiVue 886 - testy funkcí

Co se týče rychlostních upozornění, u těch si lze nastavit i vlastní rychlostní limit, na který vás Mio v případě jeho překročení upozorní. Do kamery si můžete také stáhnout česká hlasová upozornění.

Kamera do auta od Mio je vybavena 3osým G-senzorem. V případě kolize se microSD karta uzamkne, tudíž nehrozí přemazání záznamu. Citlivost senzoru není obtížné nastavit. Za sebe doporučuji zlatý střed. Při vysoké citlivosti se může stát, že se data uzamknou i při svižnějším přejezdu přes retardér. Kamerka podporuje microSD karty až do velikosti 256 GB.

Mio MiVue 886 umí pohlídat váš vůz i na parkovišti. Pro pasivní režim slouží G-senzor, jenž aktivuje záznam v případě nárazu. Pokud si zakoupíte externí napájení Smartbox III, je možné aktivovat také inteligentní režim hlídání. Kamera detekuje jakýkoliv pohyb, který se před ní odehrává a v takovém případě spustí časosběrný záznam.

Oproti jiným Mio modelům tady některé funkce chybí. Konkrétně hlídání jízdy v jízdních pruzích či připomenutí zapnutí světlometů po nastartování vozidla.

Displej – 10/10

Displej je lesklý, takže nedochází k žádnému zkreslení obrazu. Jeho úhlopříčka činí rovné 3 palce. Takový parametr pro veškerou práci s autokamerou a zobrazení pořízených záznamů bohatě stačí. Samozřejmě pro detailnější prohlížení videí se vyplatí sáhnout po počítači nebo mobilu.

Mio MiVue 886 - test displeje

Výdrž baterie

Tak jako všude, i tady baterie MiVue 886 stačí jen na pár minut provozu a slouží převážně k pořízení časosběru v případě pasivního režimu hlídání vozidla na parkovišti. Pro větší výdrž a více funkcí je potřeba pořídit již zmíněný Smartbox III.

Kvalita videí – 9,5/10

V této sekci si dovolím dát téměř plný počet a hned vám řeknu proč. Díky rozlišení 4K (3860 × 2160 px) je pořízený záznam z kamery naprosto perfektní. Myslím, že počet 30 snímků za sekundu je úplně dostačující pro denní záznamy. Obraz je ostrý, plynulý a zachovává si věrohodné barvy.

Máte dokonce možnost počet zaznamenaných snímku za sekundu zvýšit na 120, a to pouhým ponížením rozlišení na Full HD. V takovém případě vám opravdu neunikne žádný detail při procházení pořízeného záznamu.

autokamera Mio MiVue 886 - kvalita videa

Úhel čočky kamery má 160 stupňů, což je ideální na pokrytí celého výhledu před vámi, a hlavně dochází k minimálnímu zkreslení na bocích záznamu.

Co podtrhuje kvalitu Mio MiVue 886 jsou noční videa. Ta díky senzoru o velikosti 1/1.8“ a vysokému rozlišení jsou hezká a prosvětlená. Je to poprvé, co jsem SPZ vozidla před sebou ze záznamu přečetl i na vzdálenost necelých 20 metrů. To se u autokamer nestává často.

Vysoká světelnost má také jednu nevýhodu. Světlo od pouličních lamp a billboardů obraz vypálí. Pro noční natáčení doporučuji nepoužívat 4K rozlišení, ale snížit ho na rozlišení 2K. Při něm je výpal v obraze díky funkci HDR o něco menší. Každopádně tuto drobnost promíjím, protože jsem byl celkovou kvalitou videí opravdu fascinován.

Závěrečné hodnocení

9.6

Perfektní

Takhle vysoké hodnocení o něčem vypovídá. Mio MiVue 886 i při vyšší pořizovací ceně rozhodně doporučuji. Je to autokamera, která pořídí skvělá videa za každých světelných podmínek. A dle mého názoru je zproštěna zbytečných funkcí, která vám v reálu ani moc nepomohou. Hlavní je, že vám ušetří peníze za pokuty, přičemž v případě nehody kvalitně zaznamená viníka. TIP redakce!

Design a zpracování
9.5
Manipulace a ovládání
10
Funkce
9
Displej
10
Kvalita videí
9.5
Klady
  • Špičková denní i noční videa
  • Jednoduché ovládání v češtině
  • Upozornění na úsekové měření
  • GPS upozornění na radary
  • Aktualizace map a radarů zdarma
  • Inteligentní parkovací režim
  • Pevný držák
  • Rychlá komunikace s mobilem i PC
Zápory
  • V balení není USB kabel pro párování s PC

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (46 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Pepa Novák (23. 5. 2023 13:05)

Kamera mi nejde vyndat z držáku. Je na to nějaký speciální grif? Nerad bych něco ulomil... a koukám že nejsem sám.Děkuji

Odpovědět
Uživatel
MIO Zákaznická Péče (28. 6. 2023 11:06)

Dobrý den, z držáku se vysune např. tak, že levou rukou podržíte držák a druhou zatlačením směrem k sobě ji vysunete. Na začátku se může jevit držák trošku tužší, nicméně to je právě to, co pak zákazníci během celé doby používání oceňují - držák je pevný, kamera nevypadává ani se neklepe a stabilně natáčí.

Odpovědět
Uživatel
Honza (6. 5. 2023 19:05)

Dobrý den. Prosím Tě Petře S. nevíš kde koupit náhradní držák k mio mivue 886 držák s oboustranou lepící páskou + lepící folii na sklo? Díky za odpověd'.

Odpovědět
Uživatel
MIO Zákaznická Péče (28. 6. 2023 11:06)

Dobrý den, náhradní držák najdete buď na zbožovém srovnávači Heuréka, jak lepený, tak přísavkový případně, vždy s touto lyžinou. Je univerzální pro 90 % našich kamer. Stejně tak i ta statická fólie je tam k dispozici, vždy je k dostání u některého eshopu. Případně pak na jistotu v našem MIO servisu na tel. 381489888.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (8. 5. 2023 14:05)

Dobrý den, doporučuji napsat na oficiální podporu MIO, která vám určitě ráda poradí. Nerad bych vám doporučil něco, co by ve finále nemuselo být kompatibilní. Mrkněte sem: https://support.mio.com/OnlineFAQ/OnlineFAQ

Odpovědět
Uživatel
Frank (23. 2. 2023 10:02)

Zakoupil jsem tuto kameru a po nahrání nového FW kameru nejde spustit. A podle diskuzí jinde na netu nejsem sám. Je zajímavé, že tento problém zatím zástupce neřeší.

Odpovědět
Uživatel
MIO Zákaznická Péče (28. 6. 2023 11:06)

Dobrý den, tak určitě to není typické, běžně to funguje. A rovněž o naše firmwary a aktualizace se průběžně dost staráme, a vydáváme pravidelně aktualizace. V případě potřeby toto lze vyřešit na MIO servisu 381489888 případně se poradit na našem FB Mio Česká republika a Slovensko - přímo do Soukr.Zprávy. Může jít např. o chybnou SD kartu, případně nedostatečné napájení v průběhu aktualizace, ale i něčím jiným. Každopádně nemáme žádné masivní zprávy v tomto ohledu, spíše výjimky.

Odpovědět
Uživatel
Katarina (27. 7. 2022 09:07)

Dobry den, ja som este nikdy nemala autokameru tak sa nevyznam. Chcem si zaobstarat autokameru hlavne preto, ze mam suseda ktory mi poskodzuje auto. Inak nejazdim vela, vacsinou len do prace a spat, co je dokopy 13 km denne. U mna je dolezity hlavne parkovaci rezim, ale co som pozerala Smartbox 3, ten sa napaja z autobaterie a neviem ci je to pre mna vhodne, ci sa pri tak malo jazdeni stihne ta autobateria dobit. Prip. viete mi poradit iny, externy zdroj nabijania s velkou kapacitou. Dakujem.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (27. 7. 2022 09:07)

Dobrý den, autokamera začne v případě potřeby natáčet sama, a po nějakém čase se zase vypne. Vybití autobaterie bych se tedy neobával. Podle mě je pro vás napájení typu Smartbox 3 zbytečné.

Odpovědět
Uživatel
Ivo Livicz (24. 6. 2022 00:06)

Promiňte možná hloupý dotaz.. Kamera mi nejde vyndat z držáku. Je na to nějaký speciální grif? Nerad bych něco ulomil... Děkuji

Odpovědět
Uživatel
MIO Zákaznická Péče (28. 6. 2023 11:06)

Dobrý den, z držáku se vysune např. tak, že levou rukou podržíte držák a druhou zatlačením směrem k sobě ji vysunete. Na začátku se může jevit držák trošku tužší, nicméně to je právě to, co pak zákazníci během celé doby používání oceňují - držák je pevný, kamera nevypadává ani se neklepe a stabilně natáčí.

Odpovědět
Uživatel
Pepa Novák (23. 5. 2023 13:05)

Nově zakoupenou kameru stejného tipu jsem zasunul do držáku a mám ten stejný problém.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (24. 6. 2022 06:06)

Dobrý den, kamerka by měla jít z držáku vysunout. Možná to půjde ze začátku ztuha, protože je nová.

Odpovědět
Uživatel
Zdeněk Dvořák (23. 5. 2022 09:05)

Zdravím, jde zde stáhnout česká hlasová upozornění??? Mně to nejde - buď mám angličtinu nebo čínštinu ale čeština?? Díky za odpověď zda je zde k dispozici čeština?

Odpovědět
Uživatel
Michael (23. 6. 2022 15:06)

Dobrý den, je v češtině, jak menu, tak hlasová upozornění, stačí stáhnout nový firmware a pak dle návodu od redaktora ty hlasové české hlášky.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (15. 6. 2022 09:06)

Dobrý den, zkuste se mrknout na tento postup: https://www.youtube.com/watch?v=0UstjHZ__6k

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář