Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Monese

virtuální banka Monese recenze

Hledáte moderní online alternativu ke klasické bance? Monese nabízí zřízení účtu z domova, komplexní správu financí pomocí mobilní aplikace i výhodné směnné kurzy. Naše recenze vám představí hlavní výhody i nevýhody účtu Monese. Nezapomeneme ani na detailní popis bankovních služeb nebo informace o poplatcích.

Co je Monese?

Zakladatelem finanční společnosti Monese je Norris Koppel. Estonský podnikatel založil Monese v reakci na neúspěšnou žádost o založení běžného účtu ve Velké Británii, kam se přestěhoval. Důvodem byly administrativní překážky spojené s nedostatečnou kreditní historií i změnou trvalého bydliště.

Monese vstoupila na trh v září 2015. Krátce předtím získala od investorů 1,8 milionu dolarů. Základním cílem Monese je vytvořit moderní bankovní službu s minimem administrativních omezení. Dostupnou cizincům, přistěhovalcům i obchodníkům.

Monese patří k nejrychleji rostoucím finančním startupům v Evropě. V roce 2020 překonal počet registrovaných zákazníků 2 miliony. Svůj virtuální účet Monese nabízí ve více než 30 zemích a počet se stále rozšiřuje. Podle průzkumů patří k nejpopulárnějším a nejdůvěryhodnějším evropským bankovním společnostem.

Potvrzuje to vítězství v kategorii Best Challenger Bank v rámci European Fintech Awards.

Účet na Monese recenze
Placení s Monese

Účet Monese funguje podobně jako účet běžné banky. Nemusíte chodit na pobočku, protože vše vyřešíte online pomocí aplikace. Finanční převody, inkaso i trvalé příkazy k úhradě. Bankovní převody jsou navíc bez poplatků a podporují okamžité platby bez zbytečného čekání.

Užitečný bonus představuje žádost o platbu mezi přáteli. Stačí, když druhá strana žádost potvrdí a peníze se odešlou. Nemusíte nic zdlouhavě vyplňovat! Existuje však jedna podmínka. Obě strany musí mít účet u Monese. Aplikace podporuje i spojení s PayPal.

Jednou z největších výhod jsou zahraniční platby a převody měn. Monese používá velkoobchodní směnné kurzy aktualizované v reálném čase, které často bývají výhodnější než směnné kurzy u tradičních bank. Poplatek za převod záleží na tom, zda využíváte placený nebo bezplatný účet. Převody cizích měn na jiné účty u Monese jsou vždy zdarma.

Platební karty 

Monese nabízí dvě varianty platebních karet. Klasickou plastovou a virtuální. Obě můžete spárovat s platební aplikací Apple Pay nebo Google Pay v mobilu. Po spárování lze mobil použít místo platební karty při placení i výběru z bankomatu.

Výběry jsou zdarma bez ohledu na banku nebo stát ve kterém se nacházíte. Výběr bez poplatků podmiňuje pouze dodržení nastavených limitů. Zcela bez limitů je pouze nejvyšší varianta účtu nazvaná Premium.Platební karty od Monese

Virtuální kartu Monese si jednoduše zřídíte online. Klasická karta dorazí poštou. Nic za ně neplatíte. Ovšem pokud využíváte účet zdarma, započte si aplikace poplatek za doručení klasické platební karty ve výši 4,95 liber – nyní asi 146 Kč. Placené účty mají pořízení i doručení karty zdarma.

Pozor

Mobilní telefon musí bezkontaktní platby podporovat. Jak to poznáte? V přehledu parametrů musí být uvedena podpora technologie NFC. Právě ta má bezkontaktní platby na starost.

Statistiky a aplikace

Aplikace Monese vám umožní detailně plánovat své výdaje. Máte detailní přehled o všech platbách, včetně podrobných statistik rozdělených dle kategorií. Nastavit ovšem můžete i týdenní či měsíční limit. Už se nemusíte bát, že utratíte víc než chcete. Vždy máte přesné informace o tom, kolik jste již utratili a kolik peněz i času vám zbývá do vyčerpání nastaveného limitu.

Aplikace vám dovolí vytvořit i samostatnou virtuální pokladničku, kam ukládáte peníze odděleně od ostatních výdajů.

Monese rozpočet recenze

Monese umožňuje vést až tři účty v různých měnách. Vše samozřejmě bez poplatků. Jediným nedostatkem, na který můžete narazit, je neúplná česká podpora. Oficiální web Monese nabízí sice českou jazykovou mutaci, ale stále uvádí poplatky v librách nebo dolarech. Občas narazíte i na anglické texty. Pokud ovšem ovládáte angličtinu, nebude vám nic vadit. Nebo stačí použít překladač. Jazyková podpora se navíc neustále vylepšuje a rozšiřuje.

Poplatky

Poplatky za vedení prémiových účtů u Monese můžete snížit až o 30 %, pokud začnete platit ročně, nikoli po měsíci. Při překročení bezplatného limitu výběru z bankomatu u účtů Simple a Classic zaplatíte poplatek 2 % z vybrané částky. Stejným způsobem jsou zpoplatněny i výdaje v cizích měnách, jestliže překročí měsíční limit.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Poplatek za vedení běžného účtu

Zdarma nebo za měsíční poplatek 5,95 liber a 14,95 liber

Výběr z bankomatu

Zdarma v ČR i ve světě (při splnění podmínek)

Platební karta

Ano, včetně virtuální platební karty

Bonusové služby a slevy

Ne

Podpora

Chat v aplikaci, e-mail

Založení účtu u Monese

Jak založit účet u Monese? Monese často nese označení virtuální banka, takže založení účtu přirozeně probíhá kompletně online. Stačí, když si stáhnete aplikaci a v ní registrujete nový účet. Zadáte e-mail, telefonní číslo a nafotíte doklad totožnosti. Poté natočíte krátké selfie video, které slouží k ověření údajů. Nakonec si vyberete variantu účtu a zadáte adresu pro zaslání platební karty.

Monese nabízí tři varianty účtu. Všechny účty v sobě zahrnují zřízení tří měnových účtů zdarma, bezplatné propojení s mobilními peněženkami a finanční převody mezi různými Monese účty bez poplatků.

1. Monese Simple (zdarma)

 • Klasická platební karta pouze za cenu doručení (4,95 liber)
 • Výběry ze všech bankomatů do 200 liber měsíčně zdarma
 • Platby v cizí měně do 2 000 liber měsíčně zdarma

2. Monese Classic (5,95 liber měsíčně, cca 176 Kč)

 • Klasická platební karta zdarma včetně doručení
 • Výběry ze všech bankomatů do 500 liber měsíčně zdarma
 • Platby v cizí měně do 9 000 liber měsíčně zdarma

3. Monese Premium (14,95 liber měsíčně, cca 442 Kč)

 • Klasická platební karta zdarma včetně doručení
 • Výběry ze všech bankomatů do 1 500 liber měsíčně zdarma
 • Platby v cizí měně zdarma a bez limitů

Monese nabízí bankovní služby kompletně online. Zaujme propracovanou aplikací s rozsáhlými možnostmi plánovat vlastní rozpočet i úspory. Nechybí napojení na mobilní platební aplikace či PayPal. Jednou z největších výhod Monese jsou levné převody měn a platby do zahraničí.

Klady
 • Jednoduché zřízení účtu
 • Při splnění podmínek bezplatný výběr z bankomatu
 • Podpora PayPal
 • Propracovaná aplikace v češtině
 • Účty v různých měnách zdarma
 • Platební karta bez poplatku
Zápory
 • Česká lokalizace a podpora není bezchybná
 • Platba mezi přáteli funguje pouze mezi Monese účty

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.8 (65 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář