Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze antivirových produktů Nanolab

23. 6. 2021 aktualizováno

Recenze antivirových produktů Nanolab

Na redakční stůl a do redakční koupelny jsem dostal k testování několik produktů od společnosti Nanolab. Konkrétně jsem vyzkoušel české nano respirátory FFP2, antivirový nanošátek Swarovski v jarní edici violet, bezdotykový dávkovač NANO+ a regeneraci roušek a respirátorů ve spreji. Jak produkty od brněnské společnosti Nanolab dopadly se dozvíte v naší recenzi.

Český nano respirátor FFP2

Doba pandemie covidu-19 se začíná pozvolna lepšit, nošení účinných respirátorů je však stále třeba. Jelikož se roušky a respirátory staly i v naší zemi doslova denní rutinou, nano respirátorem začneme i náš test produktů od Nanolab.

Měl jsem možnost na vlastní kůži a dýchací cesty vyzkoušet český nano respirátor FFP2 černé barvy. Cena kolem 540 Kč není nejnižší, v potaz však musíme brát fakt, že lze tento respirátor opakovaně prát (max. 4krát). Tímto způsobem násobně prodloužíme dobu používání, čímž se vlastně sníží i konečná cena.

Nežli se podíváme na výčet vlastností, mohu vás ubezpečit, že tento nano respirátor patří mezi velmi pohodlné. Vlákno je dokonale prodyšné a člověk se nemá tendence zadýchávat. Pochvalu si zaslouží také pohodlné nošení, kterému přispívá nízká hmotnost, příjemná poutka za uši a hebký materiál.

Respirátor váží pouhé 4 gramy, což je o malinko méně, než je typická hmotnost kostky cukru! Jinými slovy – pokud vám běžný respirátor vyloženě vadí, respirátor od Nanolab by vám mohl být příjemnější.

Nyní k parametrům. Český bezpečný nano respirátor je univerzální pro ženy i muže, lze opakovaně prát v doporučeném přípravku, případně jeho povrch regenerovat sprejem PURE 100% (k tomu se dostaneme za okamžik). Testovaný respirátor je vhodný i pro alergiky a splňuje filtrační třídu ochrany FFP2. A jak už bylo řečeno, jedná se o český výrobek splňující evropskou normu EN 149:2001 + A1:2009.

Nanolab - Český bezpečný nano respirátor FFP2 černý - test

Nano respirátor Nanolab je odolný proti plísním a pachům. Přítomná ochrana je schopna zachytit bakterie, viry, pyly a jiné mikročástice s účinností až 99,9 %. Je tedy vhodný jako ochrana před COVID-19.

Antivirový nanošátek Swarovski

Dalším produktem k testování je antivirový nanošátek Swarovski v jarní edici violet. Jedná se o nanošátek značky LeFleur s kamenem Swarovski, který byl testován Ústavem Chemických Procesů AV ČR. Účinnost FFP2 zajistí ochranu před COVID-19, viry a bakteriemi včetně mikročástic. Součástí balení je potvrzení (přenosná kartička) o úspěšném testování.

Testovaný antivirový šátek je dámský. Díky nastavitelnému nosnímu klipu a jezdci v zadní části mluvíme o univerzální velikosti. Funkční materiál Coolmax je skvělý jak v zimě, tak v teplé dny. Nošení šátku je opravdu pohodlné a příjemné. Nikde netlačí a navíc vypadá vkusně.

Nanošátek je vhodný i pro alergiky, odolá plísním a pachům. Recenzovaný nanošátek značky LeFleur lze prát v jemném gelu, případně jeho povrch můžete ošetřit přípravkem PURE 100% (viz. níže).

test antivirový nanošátek Swarovski 

Dezinfekční sprej PURE 100%

Přípravek PURE 100% je praktický sprej, který účinně regeneruje roušky a respirátory. Díky složení je vhodný na produkty s nanovlákennou membránou, přípravek lze bezpečně aplikovat na roušky bavlněné i jednorázové z netkané textilie.

test PURE 100% regenerace roušek a respirátorů

Aplikace PURE 100% je jednoduchá. Sprej stačí protřepat a nastříkat na respirátor nebo roušku z obou stran. Po zaschnutí je můžete začít používat.

Na spreji PURE 100% se mi líbí vysoká účinnost a praktičnost. Jeho dezinfekční služby využívám jak doma, tak v autě, kde má své čestné místo hned vedle mobilu.

Bezdotykový dávkovač NANO+

Posledním produktem k testování je zařízení, kterou používám každý den. Jedná se o Bezdotykový dávkovač NANO+, k němuž dostanete dezinfekční roztok o objemu 1 000 ml.

Jak je z názvu patrné, mluvíme o bezdotykovém dávkovači. Zařízení stačí naplnit dezinfekčním roztokem (součástí balení), vložit tři klasické AA tužkové baterie a začít používat. Účinná dezinfekce je schopna odstranit až 99,9 % virů a bakterií z vašich rukou, na nichž zanechá ochrannou vrstvu.

K trysce stačí přiblížit dlaň (cca 4 cm) a dezinfekce začne okamžitě stříkat. Lze si dokonce vybrat ze 2 dávek: modré světlo znamená dávku 0,7 g, bílé světlo 1,4 g. Pokud se rozsvítí červené světlo, je třeba vyměnit baterie.

Součástí balení jsou plastové podložky pro umístění dávkovače NANO+ na zeď. Osobně jsem zvolil umístění na umyvadlo hned vedle baterie. Dávkovač se rázem stal součástí každodenní hygieny.

recenze dávkovače NANO+

Kromě účinné ochrany a snadného používání stojí za zmínku pěkné provedení. Design působí nápaditě a jinak strohé okolí umyvadla dokáže přikrášlit. Myslím, že se bude líbit i náročnějším hospodyňkám. Také moderní domácnosti jeho přítomnost uvítají…

Závěrečné hodnocení

Se všemi uvedenými produkty mám výborné zkušenosti. Respirátory jsou pohodlné a tudíž skvělé pro každodenní nošení. Pořizovací cena je sice vyšší, na druhou stranu je lze prát a opakovaně používat. Šátek Swarovski byl drahé polovičce příjemný a po stránce designové se jí líbil. A jak jsem řekl výše, bezdotykový dávkovač a dezinfekční sprej s radostí využívám každý den.Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář