Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Niceboy ION Charles i7

14. 11. 2021 aktualizováno

Niceboy ION Charles i7 recenzeNáš tipTestado.cz

Robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 se v našem podrobném testu předvedl skvěle. Krásně vysává, hezky vytírá, dobře se orientuje v terénu, rozumí si s aplikací v češtině a údržbu zvládne i člověk úklidem nedotčený. Pochvalu si zaslouží bohaté balení a výborná cena. Více v aktuální recenzi.

Obsah balení

Uvnitř krabice se nachází robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 černé barvy, nabíjecí stanice s odnímatelným adaptérem do sítě, dálkové ovládání, 2× HEPA filtr, 4× postranní štětiny (včetně náhradních), samostatná nádržka na vodu, dvě utěrky, magnetická páska a návod k použití v češtině. Potěší malý čistící kartáček umístěný na dobíjecí základně, s jehož pomocí snadno odstraníte vlasy a nečistoty z vysavače a kartáčů.

Základní balení patří mezi ta bohatší. Výrobce pamatuje i na dobu budoucí, proto do balení umístil několik náhradních dílů, které se časem opotřebují a budou potřebovat vyměnit.

Design a zpracování – 9,5/10

K testování jsem dostal černou verzi Niceboy ION Charles i7. Koupit si ale můžete také bílou barvu. Recenzovaný model se svým vzhledem nijak nevymyká zažitým obvyklostem. Sympatický kulatý tvar s nízkým profilem 7,8 cm vysavači umožňuje uklidit i v hůře přístupných místech jako jsou prostory pod postelí, pohovkou či skříní. Samotné zařízení není ani těžké, takže jej snadno přemístí drobná žena, starší osoba nebo dítě. Madlo na konstrukci žádné není. Podle mého ale není ani třeba.

Při prvním pohledu na ION Charles i7 spatříte modré diody indikující stav baterie a připojení k Wi-Fi. Kousek vedle je situováno tlačítko pro zapnutí a vypnutí úklidu. Boční strana hostí infračervené senzory, spínač napájení (ON/OFF), konektor pro napájecí adaptér a jednoduchý mechanismus pro výměnu nádobky na prach nebo vodu. Stačí zmáčknout a nádobka se od zařízení uvolní.

Neméně zajímavá je i spodní strana. Začněme odshora, kde se nachází nabíjecí elektrody a středové kolečko pro snadný pohyb zařízení. Při pravé a levé straně se otáčejí štětinky (ty lze vyměnit za nové), pod nimiž se pohybují pogumovaná hnací kola. Uprostřed vysavače pracuje sestava válcového kartáče, která všechny nečistoty chvatně hrne do prachové schránky.

robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 recenze

Přední část Charlese byla ještě opatřena „pohyblivým nárazníkem“, který tlumí nárazy při kontaktu s překážkami. Svoji práci odvádí skvěle a tiše. Ostatně nijak hlučný (65 dB) není ani robotický vysavač Niceboy. A tím mám na mysli jak hlučení motoru, tak pohyb po podlaze.

Niceboy ION Charles i7 působí jako velký sympaťák. Zastávám názor, že vypadá až prémiově. Může za to především lesklý povrch a precizní zpracování. Minimálně svým designem konkurenci zdatně utíká.

Výbava a výdrž – 9/10

Testovaný model Niceboy ION Charles i7 je vybaven motorem se sacím výkonem 2 300 Pa. Přítomné infračervené senzory (celkem 20) a technologie Red SENSE společně dokáží zajistit, aby se robotický vysavač vyhýbal překážkám a nespadl ze schodů. Pro orientaci v prostředí využívá navigační systém NaviGATE, který spolupracuje s gyroskopickými senzory.

Robotický vysavač Niceboy si všechny místnosti a plochy nasnímá tak, aby při práci nevynechal jediné místo. Pro kontrolu slouží aplikace Niceboy ION, o které si povíme za chvíli. A pokud je překážka dostatečně velká (stěna, knihovna, dveře), tak do ní ani nenarazí a včas se zastaví. V opačném případě přijde na řadu nárazník.

robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 recenze

O úklid se stará známá kombinace: tedy dvojice postranních kartáčků a centrální kartáč. Nečistoty se následně shromažďují do prachové nádoby o objemu 600 ml. Charles i7 je schopen také mopovat. Pro tyto práce využívá nádobku na vodu o stejném objemu, 600 ml.

Kvalitní robotický vysavač musí mít efektivní filtraci. Ani tady Niceboy ION Charles i7 neztrácí. Může se pochlubit třístupňovým filtračním systémem MAX Clean. Filtry fungují tak, že hlavní a sekundární filtr zadrží větší nečistoty, zatímco speciální HEPA filtr zachytí nejjemnější částečky (prach, alergenní roztoče aj.). Tento model je proto vhodný i pro alergiky.

Niceboy je schopen překonat překážky až do výše 1,5 cm. Přejetí prahu a prodlužovacího kabelu mu nečiní potíže. Podobně dobře si vede při najíždění na vyvýšené koberce. A pakliže na nějakou překážku už najede, typicky na elektrické kabely od nabíječky nebo lampičky, po chvíli vypne kartáče a pokusí se z místa odjet.

Niceboy ION Charles i7 pohání Li-ion baterie s kapacitou 2 600 mAh (14.8V). Podle výrobce vystačí až na 120 minut úklidu. Výdrž se těžko hodnotí, protože vyloženě záleží na prostředí, ve kterém se robot pohybuje a uklízí.

Praxe nicméně prokázala, že je výdrž velmi dobrá. Po úklidu bytu (menší koberec, jinak dlažba) o rozloze cca 70 m² se kapacita baterie snížila na zhruba polovinu. Samozřejmě záleží také na míře znečištění a zvoleném výkonu. Spíše bych čtenáře rád ujistil, že vás baterie omezovat nebude.

robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 recenze

Pokud se blíží vybití, vysavač Niceboy přeruší úklid a automaticky zajede do nabíjecí základny. Po nabití, které trvá přibližně pět hodin, pokračuje v uklízení přesně tam, kde přestal. To znamená, že se nemusíte absolutně o nic starat. Celý proces je automatický.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Pro využívání robotického vysavače Niceboy ION Charles i7 není nutný mobil ani aplikace. Pomocí jednoduchého dálkového ovládání všechno zvládnete z pohodlí křesla. Dálkový ovladač je obrovské plus, které nepochybně někteří z vás využijí.

robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 recenze

Pro maximální využití funkcí je však aplikace nutná. Niceboy ION je ke stažení zdarma pro mobily s Androidem a iOS. Aplikace je kompletně v češtině a její ovládání je jednoduché. Prostředí je intuitivní a mezi tlačítky se vyznáte rychle.

Na jednom místě máte přehled o době čištění, oblasti čištění a kapacitě baterie. K výběru je pět módů čištění typu: úklid podél stěny, úklid určitého místa nebo třeba náhodný úklid. Robotický vysavač značky Niceboy můžete pomocí telefonu ovládat i manuálně. V aplikaci je přítomen také časovač, v jehož rámci si můžete úklid naplánovat – třeba v době, kdy budete v práci nebo nakupovat.

Ve statistikách si snadno prohlédnete záznam o úklidu, vysavač můžete vyhledat (vydává hlasité pípání), případně změnit sílu sání a regulaci vody. Zajímavé může být i mapování okolí, ovšem v době recenzování tato funkce nefungovala (displej mobilu byl prázdný). Podle všeho o této chybě Niceboy ví a náprava je v plánu. Charles i7 si také rozumí s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant.

Při práci jsem s radostí využíval magnetickou pásku, která vysavači brání v úklidu vyhraněného místa. Škoda jen, že nebyly v balení dva.

Kvalita vysávání, mopování a údržba – 10/10

Testovaný robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 uklízí výborně. Menší (drobky z jídla, malé kamínky, vlasy, chlupy) i větší nečistoty (třísky, lístky z květin) vysaje efektivně a bez potíží. Zdatně vysává podél stěn, okrajů nábytku, pod jídelním stolem a na koberci. Na kobercích si automaticky zvýší výkon tak, aby bylo vysávání co nejúčinnější. Veškeré nečistoty se pak shromažďují do nádoby o typickém objemu 600 ml.

Je nicméně logické, že na koberci není výkonný jako klasický vysavač. Takovou sílu ale po vysavači tohoto typu nikdo ani nechce. Před každým úklidem je vhodné odstranit překážky, židle umístit na jídelní stůl atd. Jedině tak bude vysávání a mopování nejefektivnější. Snažte se vysavači jeho práci ulehčit!

robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 recenze

Velmi dobře si vede také funkce mopování s inteligentním dávkováním vody AQUA Direct. Charles i7 naši dlažbu vždy poctivě vytřel takovým způsobem, že podlaha nebyla přehnaně mokrá. Objemná 600ml nádržka si zaslouží pochvalu. Konkurence většinou nabízí poloviční hodnotu.

robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 recenze

Plynule přejděme k údržbě. Čas od času je zapotřebí robotický vysavač Niceboy otřít vlhkým hadříkem, protože na jeho tmavém povrchu jsou prachové částečky a otisky prstů zřetelně viditelné.

Údržbu si zaslouží také spodní část, kde je vhodné otírat kolečka a přítomné kartáčky. Hlavní kartáč je rovněž dobré zbavovat zamotaných vlasů. Při údržbě se osvědčil čistící kartáček s ostřím, kterým snadno odstraníte delší vlasy. Vracejte jej na své místo a bude vám dobře sloužit. Skvělý nápad!

Kromě Charlese a jeho pohyblivých částí se musí čistit prachová nádoba a filtry. Nádobku je vhodné nejprve rozebrat, teprve poté je vyčištění vnitřních částí a filtrů pohodlné. Všechny tyto úkony jsem zvládl sám, bez návodu a nářadí. Zase palec nahoru.

Test úklidu

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Niceboy ION Charles i7 je kvalitní robotický vysavač s mopem, který představuje ideální poměr ceny a výkonu. Jeho nákup můžeme doporučit především s ohledem na stabilní výkon, skvělou orientaci v prostředí a jednoduchou údržbu. Efektivní filtrace zachytí i sebemenší nečistotu.

Design a zpracování
9.5
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9.5
Kvalita vysávání, mopování a údržba
10
Klady
  • Vysává a mopuje
  • Slušný výkon
  • Vhodný na podlahy i koberce
  • Efektivní filtrace (HEPA)
  • Dálkové ovládání
  • Aplikace v češtině
  • Snadná údržba
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků (s ohledem na cenu)

Robotické vysavače na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (37 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Renáta (7. 7. 2022 11:07)

Zdravím, Charlese máme doma. A musím říct, že jsem fakt spokojená. Ještě ho musíme napojit na hlasové ovládání přes Google Asistent a bude to super.

Odpovědět
Uživatel
Tom (4. 1. 2022 08:01)

Byl jsem dost skeptický ke spojení značky Niceboy a chytré domácnosti. Dostal jsem ale nakonec vysavač od přítelkyně a musím uznat (zatím), že účinnost sání je velice dobrá.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář