Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru Niceboy PARTY Boy 100W

29. 9. 2021 aktualizováno

Recenze Niceboy PARTY Boy 100WNáš tipTestado.cz

Od značky Niceboy jsme vyzkoušeli již řadu přenosných reproduktorů, které se mimo poctivého zvuku pyšnily kompaktním provedením. Zcela jinou hudební pohádku však sehrává aktuální novinka Niceboy PARTY Boy 100W. Čím je zajímavá?

Jak už samotný název našeptává, nepůjde o žádnou drobotinu s menšími měniči. PARTY Boy se chlubí výkonem 100 W. Zároveň podporuje přímé zapojení mikrofonu a hudebního nástroje. Nejen o tom se dočtete v aktuální recenzi.

  • Další partyboxy najdete v aktuálním testu.

Obsah balení

Součástí balení je přenosný reproduktor Niceboy PARTY Boy 100W, nabíjecí kabel USB-C, mikrofon a návod v českém jazyce.

PARTY Boy 100W recenze

Design a zpracování – 9,5/10

Zpracování testovaného bluetooth reproduktoru od Niceboy je určitě jednou z velkých předností této novinky. Vypadá úžasně z každé strany! Rozměrově se vtěsnal do centimetrových proporcí 34,8 × 26,9 × 26,8 a hmotnosti 4,2 kg.

Design a zpracování u Niceboy PARTY Boy

Na typický přenosný reproduktor to sice nejsou obvyklé rozměry a váha, ovšem tady odpouštíme pro vysoký výkon. O tom ale až za chvíli. Konstrukce byla vyrobena z pevného plastu, který na každé části dobře lícuje a sedí.

Ovládací prvky se nachází na vrchní straně. Na tomto místě najdeme typické možnosti jako je regulace hlasitosti přehrávané hudby či přepnutí nebo pozastavení skladby. Mezi milé neobvyklosti patří tlačítko pro výběr jednoho z pěti světelných režimů, které světelnými efekty reagují na aktuální hudbu. Opravdu pěkná podívaná, která může oživit probíhající party.

Vedle jednoduchého displeje se dále nachází tlačítko ekvalizéru (3 přednastavené módy) a dvojice záslepek. Pod nimi najdete USB-C port pro nabíjení, klasický USB-A konektor pro připojení flash disku s hudbou, dvě zdířky pro připojení mikrofonů (nebo mikrofonu a např. kytary) a AUX. Nechybí ani nenápadné LED diody informující o stavu baterie.

Při horní části se dále nachází těžko přehlédnutelné madlo, s jehož pomocí reproduktor pohodlně přemístíte. Zadní strana slouží průduchu – přibližně ve své střední části se honosí nápisem Niceboy. Spodní strana byla osazena několika gumovými výstupky, které efektivně brání v „cestování“ repráku.

Konstrukce recenzovaného modelu Niceboy PARTY Boy 100W vlastní stupeň krytí IP55. Nenadálý slabý déšť by tedy neměl způsobit žádné škody.

Jak jsem avizoval v úvodní části kapitoly, po stránce designové se mi tato novinka opravdu líbí. Podobně oslavně pochválím i stránku uživatelskou. Všechny konektory jsou dobře dostupné a na jednom místě. Není nutné se nikde ohýbat, nebo něco hledat. Věřte, že takové vlastnosti oceníte (nejen) při většině oslav nebo náročnějších akcí…

Manipulace a ovládání – 9/10

Pozorný čtenář se jistě dovtípí, že jsem mnohé prozradil již výše. Niceboy PARTY Boy 100W se ovládá senzačně. Všechna tlačítka jsou při sobě a v ideální velikosti. Příjemné pogumování brání ve sklouznutí prstu, přičemž přítomné piktogramy srozumitelně informují o funkci tlačítka i úplného nováčka.

Niceboy PARTY Boy 100W recenze a test

Pravda, podsvícení chybí, ovšem většinu kroků zvládnete i na dálku přes svůj mobil nebo jiné chytré zařízení. PARTY Boy ke spojení s okolím využívá technologii Bluetooth verze 5.0, která patří mezi léta prověřené. K rušení signálu nedochází a spojení je kvalitní. Není třeba stahovat aplikaci.

Oblíbenou hudbu lze pouštět také přímo přes AUX nebo z USB flash disku, tedy offline. Co zamrzí je nepřítomnost slotu pro microSD kartu. Flash disk sice stále mnozí z nás v zásuvce pracovního stolu dohledají, ale dovolím si tvrdit, že jejich čas se na tomto světe krátí.

Pro rychlý a bezpečný přenos doporučuji využívat přítomné madlo.

Niceboy PARTY Boy 100W recenze a test

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Recenzovaný bluetooth reproduktor Niceboy PARTY Boy 100W pohání 4× 3,7 V 2200 mAh baterie. Ať už vám dané parametry evokují cokoliv, o slušnou výdrž nouze není.

PARTY Boy je schopen hrát až 8 hodin při 50% hlasitosti. Jestliže uvážíme jeho výkon, máme důvod k radosti. Při vyšší hlasitosti se samozřejmě výdrž sníží až o několik hodin. Na finální době se nicméně promítá nejen hlasitost, ale také hudební žánr.

Niceboy PARTY Boy 100W recenze - Výdrž baterie

Z úplného vybití se na maximální kapacitu baterie dostane za přibližně 5 hodin (napájecí napětí DC 5V 2A). Pokud máte k dispozici zdroj energie, není problém poslouchat hudbu i během napájení. Taková schopnost reproduktoru se může na první pohled zdát jako samozřejmá, ovšem věřte, že jsem testoval už řadu konkurentů, kteří při nabíjení hrát nemohli.

Výdrž Niceboy PARTY Boy 100W je na slušné úrovni. Oproti výrazně menším bratrům se však bavíme o násobně nižších hodnotách. Je ovšem na vás, zda dáte přednost řádným basům před „kuňkáním“ à la výkon 20 W…

Kvalita zvuku – 9,5/10

Konečně jsme se dostali k nejdůležitější kategorii a důvodu, proč si takové zařízení kupujeme. Co nám tedy Niceboy PARTY Boy 100W může nabídnout?

Výkon 100 wattů byl svěřen 6,5” 4Ω subwooferu a menšímu 2,25” 6Ω tweeteru. Frekvenční rozsah se pohybuje mezi 75 Hz až 14 KHz. O zvýraznění basů se stará technologie MaxxBass, kterou reproduktory značky Niceboy hojně využívají.

test Niceboy PARTY Boy 100W recenze - Niceboy PARTY Boy 100W - Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je skvělá. Vychválit musím opravdu hutné a slyšitelné basy. Výšky mohly doznat mírně lepší čistoty, ale i tak je zpívající projev hudebníků na vysoké úrovni. Finální výstup si nakonec můžete pozměnit výběrem jednoho ze třech módů ekvalizéru. A pokud by vám ani tak výkon nestačil, pomocí funkce True Wireless (TWS) lze propojit dva reproduktory tak, aby hrály současně.

Mikrofon a hudební nástroje

Samostatnou kapitolou je potom mikrofon s vestavěným echo efektem. Kvalita zvuku je slušná (i zpracování samotného mikrofonu), ovšem najít dobrého zpěváka už tak jednoduché není :). Pro zábavné karaoke slouží ovšem výborně!

Ještě vzpomenu, že hodnocený přenosný reproduktor byl opatřen dvěma separátními audio vstupy pro 6,3mm jack. Každý z nich má přitom vlastní ovládání hlasitosti. K mikrofonu tudíž připojíte i externí hudební nástroj.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Přenosný reproduktor PARTY Boy 100W hodnotím pozitivně. Z mého pohledu patří mezi jedno z nejlepších hrajících zařízení, jaké Niceboy doposud představil. Skvěle vypadá, výborně hraje, pohodlně se ovládá a poskytuje bohatou konektivitu. Tohle je hrající jistota a jasný TIP redakce!

Design a zpracování
9.5
Manipulace a ovládání
9
Výdrž baterie a doba nabíjení
8
Kvalita zvuku
9.5
Klady
  • Skvělý zvuk
  • Opravdu dunivé basy
  • Hezké zpracování + barevné efekty
  • Jednoduché ovládání
  • Bohatá konektivita
  • Mikrofon v balení
  • Podpora kytary, kláves...
  • Výborná cena
Zápory
  • Bez microSD slotu (jen flash disk)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (100 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář