Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze celoročních pneumatik Nokian Seasonproof

7. 4. 2022 aktualizováno

recenze Nokian Seasonproof, Recenze celoročních pneumatik Nokian Seasonproof

Jako jednu z nejlepších celoročních pneumatik ve velikostní kategorii R15 jsme v našem srovnání vybrali Nokian Seasonproof 185/60 R15 88H. Kromě výborných jízdních vlastností vás potěší i rekordně nízkou hlučností. Pro více informací čtěte tuto recenzi.

Hodnocení Nokian Seasonproof

9.3

Perfektní

Nokian Seasonproof 185/60 R15 88H jsou velmi kvalitní celoroční pneumatiky, které se dobře dokáží přizpůsobit různým teplotám. Skvěle odvádějí vodu a mají vysokou míru přilnavosti. V našem testu na nich oceňujeme také odolnost a rekordně nízkou hlučnost. Úsporou paliva se řadí k průměru.

Chování na mokru
9.5
Chování na sněhu
9
Chování na ledu
8.5
Chování na suchu
9.5
Úspora paliva
9
Tichost
10
Uživatelské hodnocení
9.5

parametry Nokian SeasonproofPneumatiky do každého počasí

Testované celoroční pneumatiky Nokian Seasonproof jsou svým tvarem přizpůsobené pro jakékoliv podmínky. Nezaleknout se rozpálené silnice ani sněhu. Nevadí jim výkyvy teplot ani proměnlivé počasí. Výborně si vedou především na mokrých vozovkách, které jsou v našich podmínkách časté v jakémkoliv ročním období.

Pro odvod vody zde najdete speciální průřezy, jež tvoří síť vzájemně propojených kanálků. Směrový dezén a lamely s přítomností takzvaných sněhových drápů se pak snadno zařezávají do sněhu či do bahna. Tím zabraňují klouzání v zimním počasí či v horším terénu.

Vysoká míra bezpečnosti

Díky dobrým jízdním vlastnostem jsou recenzované celoroční pneu Nokian Seasonproof opravdu bezpečné. Výborně reagují při brždění i akceleraci a díky tvarování dezénu spolehlivě drží v zatáčkách.

Ačkoliv se jedná o univerzální model, u kterého vždy vznikají určité kompromisy, rozhodně se nemusíte bát jízdy na sněhu či v mrazu. Samozřejmostí je indikátor opotřebení, podle kterého poznáte, že je zapotřební gumy vyměnit. Použitá směs pro výrobu pneumatik Nokian Seasonproof dokáže odolat různým teplotním podmínkám a zachovat si dlouhou dobu své jízdní vlastnosti.

test Nokian Seasonproof

Jedny z nejtišších pneumatik

Celoroční pneumatiky Nokian Seasonproof 185/60 R15 88H potěší také řidiče, kteří mají rádi pohodlnou jízdu. Svou hlučností pouhých 67 dB patří k nejtišším modelům, jaké na trhu v této kategorii seženete. Třída hlučnosti je tím pádem samozřejmě A.

Vysokému jízdnímu komfortu také přispívá nízký valivý odpor. Ten má rovněž pozitivní vliv na úsporu paliva. Za zmínku také stojí, že gumy finské společnosti Nokian jsou vyráběné s ohledem na životní prostředí. Potěší tudíž každého, komu záleží na ekologii.

Hlavní vlastnosti a parametry

Nokian Seasonproof 185/60 R15 88H spadají do kategorie vnitřního průměru R15. Šířka je 185 a profil 60. Index nosnosti 88 nám říká, že maximální zatížení zde může být 560 kg. Index rychlosti značený H pak znamená nejvyšší povolenou rychlost 210 km/hod.

Jak již bylo zmíněno, velice nízká hlučnost 67 dB spadá do kategorie A. Přilnavostí za mokra si testované univerzální pneu Nokian Seasonproof 185/60 R15 88H zasloužily výbornou třídu B. Úspora paliva dosahuje na průměrných, ale stále dobrých C.

Kromě námi vybraného provedení 185/60 R15 88H lze zakoupit Nokian Seasonproof i v dalších velikostech. Dobré jízdní vlastnosti jsou pro všechny rozměrové typy podobné, stejně tak jako nízká míra hlučnosti.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 180
Profil 60
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 88 (do 560 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 67 dB

Nejprodávanější pneumatiky pro celý rok

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (37 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář