Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Nokian Weatherproof

7. 4. 2022 aktualizováno

Recenze celoročních pneumatik Nokian Weatherproof

Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H jsme do našeho srovnávacího testu celoročních pneu zařadili jako zástupce ideálního poměru přijatelné ceny a výborných jízdních vlastností. Tyto gumy si vedou výborně za mokra i v náročných zimních podmínkách. Podrobnosti se dočtete v naší recenzi.

Hodnocení Nokian Weatherproof

9

Perfektní

Celoroční pneumatiky Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H mají překvapivě dobré jízdní vlastnosti na sněhu a na namrzlé vozovce. Plnohodnotně zastoupí i zimní obutí. Také spolehlivě odvádí vodu a mají krátkou brzdnou dráhu. Dalším velkým plusem je jejich kvalita zpracování a dlouhá životnost.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
10
Chování na ledu
9.5
Chování na suchu
8.5
Úspora paliva
8
Tichost
9
Uživatelské hodnocení
9

test Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H, Hodnocení Nokian WeatherproofNa zimu i na léto

Hodnocené celoroční pneu Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H kombinují prvky dezénu zimních a letních typů, aby nabídly co nejuniverzálnější jízdní vlastnosti, a aby si poradily s rozmanitými klimatickými podmínkami.

Široké drážky dobře odvádějí vodu pryč od kola. Nezaleknou se deště, bahna ani rozbředlého sněhu. Přilnavostí za mokra spadají Nokian Weatherproof do nadprůměrně dobré kategorie B. To je jedna z nejdůležitějších vlastností, protože s mokrou vozovkou se setkáte v našich podmínkách téměř po celý rok.

Vzorek běhounu ve tvaru šipek si zase spolehlivě poradí se sněhem. Tyto celoroční pneumatiky dokonce dle recenzí zákazníků mohou konkurovat běžným zimním typům, což u univerzálních modelů nemusí být vždy pravidlem. Bezpečnost v zimě a dobré chování na kluzkém povrchu jsou velkým plusem.

Dlouhá životnost

Recenzované celoroční pneu Nokian Weatherproof obsahuje směs s vysokým zastoupením siliky, což má pozitivní vliv na zachování vlastností v průběhu času a v různých teplotních podmínkách. Použitý materiál také zlepšuje celkovou přilnavost. Pneumatika zůstává pevná i při vyšší zátěži.

Opotřebovávání vzorku je rovnoměrné, což pomáhá prodlužovat životnost. Nechybí samozřejmě indikátor opotřebení ve tvaru sněhové vločky a číslování, podle kterého poznáte, kdy je na čase přezout na nové. Máte tak snadnou kontrolu, že jsou pneu Nokian Weatherproof stále v dobrém stavu a maximálně bezpečné.

celoroční pneu Nokian Weatherproof

Kvalita za dobrou cenu

Nokian Weatherproof 205/55 R16 91H svými jízdními vlastnostmi patří mezi prémiové celoroční pneumatiky. O kvalitě vypovídá například první místo v test Autoexpress a ACE. Zároveň ale patří mezi poměrně cenově přijatelné modely ve své velikostní kategorii. Co se týká úspornosti, řadí se do průměrné třídy C. Výhodou je, že dosahují velmi nízké míry hlučnosti. Se svými 69 dB patří k příjemně tichým celoročním pneumatikám.

Hlavní vlastnosti a parametry

Z označení 205/55 R16 91H můžeme vyčíst hlavní velikostní parametry recenzovaného Nokian Weatherproof.

Šířka 205 a profil 55 jsou klasické hodnoty v kategorii vnitřního průměru R16. Nosnostní index 91 značí maximálním zatížením 615 kg. Index rychlosti H zase nejvyšší povolenou rychlost 210 km/h. Co se týká nejdůležitějších údajů, připomínáme, že na energetickém štítku najdete hlučnost 69 dB, což je třída A. Spotřeba paliva náleží do kategorie C a přilnavost za mokra do kategorie B.

Univerzální gumy Nokian Weatherproof se samozřejmě kromě typu 205/55 R16 91H vyrábějí i v dalších velikostních provedeních s obdobnými hlavními parametry jízdních vlastností.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 69 dB

Nejprodávanější celoroční pneu na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář