Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze správce hesel NordPass

22. 5. 2022 aktualizováno

Recenze správce hesel NordPass

NordPass je velmi bezpečný správce hesel, který uživatelům nabídne všechny nejdůležitější funkce. Má přehledné prostředí a snadno se ovládá. Cenově přitom v našem srovnání správců hesel patří mezi levnější.

NordPass a jeho funkce – 8/10

Svými funkcemi se NordPass řadí spíše mezi základní správce hesel. To ovšem neznamená, že by zde běžný i náročnější uživatel nenašel vše, co hledá. Mnozí dokonce možná ocení, že se všechny nabízené funkce týkají čistě praktických operací s hesly.

Počet uložených hesel není nijak limitovaný, a to ani ve free verzi, což je skvělá zpráva. Naopak počet zařízení, na kterých správce hesel může naráz běžet, je omezený vždy.

uživatelské prostředí nordpass

Generátor hesel

Funkci generátoru hesel najdete v aplikaci i přímo na webové stránce. Díky tomu je vytváření silných hesel dostupné i pro uživatele, kteří ani nemají u NordPass vlastní účet.

Nevýhodou ovšem je, že se vygenerované heslo nevkládá a nenahrazuje samo na jedno kliknutí. Musíte si jej zkopírovat a uložit do systému. Zato zde najdete historii vytvořených a zkopírovaných hesel.

Generátor nových bezpečných hesel funguje na základě náhodných znaků, nikoliv slov nebo frází – to je plus pro bezpečnost. Generovaná délka je mezi 8 až 60 znaky včetně čísel, speciálních symbolů a velkých i malých písmen. Přesnou podobu hesla si můžete navíc upravit pomocí jednoduchých přepínacích tlačítek.

Kontrolor bezpečnosti hesel

Kontrolu bezpečnosti hesla najdete rovnou při jeho generování. Samotná aplikace pak umí díky funkci zvané Password Health zkontrolovat všechna používaná hesla. Vyhledá nejen ta slabá, ale i opakující se nebo nezměněná po dobu více jak 90 dní.

Sdílení hesla

Pokud chcete někomu poslat heslo, nabízí NordPass zcela bezpečnou cestu. Tato funkce je jednoduchá a nemá příliš množností personalizace jako například omezení uživatelských práv druhé straně. Kromě hesel můžete sdílet i poznámky a údaje platebních karet.

Pro úspěšné sdílení je nutné, aby měly obě strany účet u NordPass. V případě, že člověk, se kterým chcete data sdílet, nemá tohoto správce hesel, přijde mu e-mailem výzva k založení účtu. Osoba, jež heslo odesílá, potřebuje placenou verzi softwaru. Příjemce může heslo obdržet i v případě, že má jen free verzi.

Bezpečné poznámky

Ve funkci Secure Notes si můžete uložit důležité poznámky, které chcete udržet v soukromí; například Wi-Fi hesla, čísla pojistek, licenční kódy a jiné údaje.

Počet znaků zde není nijak omezený. Zpracování je přehledné, ale v porovnání s konkurenčními správci hesel jednodušší bez speciálních funkcí.

test nordpass

Personalizovaná bezpečnostní upozornění

V případě, že dojde k úniku dat v místě, kde máte uložené své heslo v NordPass, systém vás na tuto skutečnost upozorní, abyste mohli včas reagovat.

Kreditní karty

Zajímavou funkcí, která sice není u správců hesel ničím neobvyklým, ale která stejně potěší, je ukládání údajů o vaší platební kartě. Její údaje dokáže NordPass vyplnit automaticky stejně jako hesla. Uložení v systému správce hesel je mnohem bezpečnější než zapamatování si kreditní karty prohlížečem.

Skenování dat

Údaje jako číslo karty a datum její expirace nemusíte vyplňovat ručně. Data lze naskenovat pomocí vyfocení díky technologii OCR (Optical Character Recognition). Kromě platebních karet lez skenovat také text do poznámek například z vizitek nebo různých kupónů.

Kompatibilita – 8/10

Uživatelé nejčastěji používají správce hesel jako doplněk webového prohlížeče, což samozřejmě NordPass umožňuje. Nabídka podporovaných prohlížečů je však menší. Spolupracuje plnohodnotně jen s prohlížeči Chrome, Firefox, Edge a Opera.

Na druhou stranu ale nabízí aplikace pro mobilní zařízení i desktop, aby mohl NordPass používat opravdu každý. Bude fungovat na operačním systému Windows, macOS, Linux, iOS i Android.

nordpass vyplňování

NordPass bohužel nelze používat na neomezeném počtu zařízení. Ve free verzi ho naráz spustíte jen na jednom. I placená služba má omezení na 6 mobilů, tabletů nebo počítačů. Pro běžné uživatele je to sice dostačující počet, avšak jiní správci hesel vás v tomto ohledu často vůbec nelimitují.

Samozřejmostí je synchronizace, která dobře funguje i mezi webovým prohlížečem a mobilní aplikací. Import hesel je možný téměř z každého prohlížeče – a dokonce i z jiných správců hesel.

Mnozí uživatelé by jistě ocenili automatické doplňování údajů nejen pro hesla, ale také pro další položky. K tomuto účelu má NordPass jen poznámky a uložené údaje kreditních karet, které si musíte zkopírovat ručně. Jiní správci hesel zvládají pracovat s více typy dat.

Uživatelská přívětivost – 9/10

Správce hesel NordPass má jednoduché a přehledné prostředí, za což z velké míry vděčí přítomnosti jen hlavních funkcí.

Ovládání přes webový prohlížeč i přes mobilní aplikaci je zcela bezproblémové. V mobilní aplikaci však nenajedete generátor hesel.

Při vytváření hlavního hesla k NordPass bohužel neuvidíte jeho sílu a míru bezpečnosti – tu si musíte zkontrolovat zpětně. Právě pro hlavní heslo ke všem dalším přístupovým údajům by se tato funkce hodila.

Bezpečnost

O bezpečnosti vypovídá již fakt, že NordPass je dalším projektem z dílny oblíbené a prověřené Nord VPN.

Zatímco většina správců hesel má AES šifrování, specialitou NordPass je zabezpečení pomocí šifrovacího algoritmu XChaCha20. Oba typy jsou mimořádně bezpečné, avšak XChaCha20 je rychlejší, jednodušší a přitom všeobecně považovaný za technologickou budoucnost.

Volitelnou bezpečností funkcí je dvoufaktorové ověření. Nechybí ani podpora biometrických údajů. Rovněž lez nastavit, že v případě nouze poskytněte NordPass vybraným členům rodiny nebo blízkým přátelům přístup k vašim heslům a bezpečným poznámkám uloženým v trezoru.

bezpečnostní scan Nordpass

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je zde na běžné a dostatečné úrovni, kterou nabízí většina správců hesel. Pokud cokoliv hledáte nebo jste narazili na nějaký problém, měli byste jako první zavítat na web, kde najdete všechny důležité informace, návod na použití i blog se zajímavostmi. Podporu lze kontaktovat přes e-mail nebo chat. NordPass také funguje na mnoha sociálních sítích.

Placená vs. neplacená verze NordPass

Jak již bylo zmíněno v recenzi, bezplatnou verzi rozběhnete jen na jednom zařízení, zatímco premium umožňuje kompatibilní používání na šesti zařízeních. Pokud budete chtít jen free verzi, nebudete mít dostupné ani sdílení s dalšími uživateli, skenování bezpečnosti webů s vašimi údaji a bohužel ani skenování hesel pro nalezení těch slabých nebo déle používaných.

Osobní předplatné vyjde o něco levněji ve srovnání s konkurenčními správci hesel. Kromě placené a verze zdarma nabízí NordPass také Business plán pro firmy nebo Family balíček za zvýhodněnou cenu pro až 6 členů vaší domácnosti.

recenze správce hesel nordpass

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

V našem testu hodnotíme správce hesel NordPass jako spolehlivého, kvalitního a přitom levného. Ačkoliv má jen hlavní funkce, zato nabídne zákazníkům přehledné uživatelské prostředí a snadné ovládání. Za pochvalu také stojí moderní šifrování XChaCha20. Nevýhodou je limitovaný počet zařízení, na kterém lze NordPass používat.

NordPass a jeho funkce
8
Kompatibilita
8
Uživatelská přívětivost
9
Klady
  • Přijatelná cena
  • Šifrování XChaCha20
  • Vysoká míra bezpečnosti
  • V případě problému umí dát heslo vašim blízkým
  • Spolehlivé vyplňování
Zápory
  • Limit pro 6 zařízení
  • Žádné speciální funkce
  • Nepodporuje češtinu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář