Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze alternativního jídla Nutridrink

9. 9. 2022 aktualizováno

recenze Nutridrink

Nutridrink patří mezi výborná tekutá jídla pro dodání energie a potřebných živin. V žebříčku alternativních jídel proto nesměl chybět. Vybírat si můžete ze spousty příchutí. Recenze hodnotí také složení a cenu Nutridrink.

O značce Nutridrink

Nutridrink je výrobkem značky Nutricia, která patří mezi největší evropské specialisty v oblasti výživy. Kromě tekuté stravy vyrábí také sondovou výživu a aplikační materiály k ní. Nutriciu můžete znát jako dětskou výživu Hami a Nutrilon.

nutridrink značka

Pro koho je Nutricia vhodná?

Na rozdíl od většiny alternativní stravy, která se na trhu běžně nabízí, není Nutridrink rychlé jídlo pro časově vytížené lidi. Zaměřuje se na poskytnutí a doplnění živin při zdravotních potížích a slouží jako takzvaný sipping.

Nutridrink se hodí pro všechny pacienty se zvýšenou potřebou dodání energie nebo s nedostatečným příjmem živin, který je nutné doplnit alternativní cestou. Uplatnění nachází především u seniorů, lidí s podvýživou při speciálních potížích, jako jsou onkologická onemocnění, cukrovka, nutnost dlouhého ležení na lůžku nebo rekonvalescence po úrazu či po operaci.

Tekutá strava Nutridrink dokáže dodat hlavní potřebné živiny – sacharidy, bílkoviny a tuky. Zároveň rovněž doplňuje vitamíny a minerály. Může sloužit jako jediná podávaná strava nebo jako pomoc k běžnému jídelníčku, kdy pacient Nutridrinkem nahradí pár jídel či jej bude využívat k popíjení mezi běžnými chody. Složení je kompletní, vyvážené a vhodné pro dlouhodobou konzumaci.

Klíčové vlastnosti Nutridrinku

Klíčové vlastnosti Parametry
Využití při zdravotních potížích
Četnost používání bez omezení
Forma hotový koktejl
Balení 200 / 125 ml, balení po více lahvích
Porce dle potřeby, namísto jídla nebo k němu navíc
Kalorie na 1 porci 150 kcal na 1 lahev
Základní živiny 5,8 g tuků, 18,4 % sacharidů a 5,9 % bílkovin na 100 ml + receptury s více bílkovinami či s přidanou vlákninou
Živočišné složky mléčná bílkovina; vegetariánská forma
Alergeny sója, mléčné bílkoviny
Příchutě neutrální, vanilka, čokoláda, jahoda a banán, lesní ovoce, káva, meruňka, zázvor, broskev/mango, černý rybíz, jablko
Cena cca 40 Kč / lahev

Forma a příprava

Nutridrink je jedním z mála alternativních jídel, které nemá formu prášku. Vzhledem k využití pro zdravotní účely je ovšem logické, že se snaží minimalizovat jakoukoliv nutnou přípravu včetně jednoduchého rozmíchání ve vodě. Nutridrink zakoupíte jako již hotový koktejl v lahvičce. Má hladkou konzistenci a dobře se pije.

Jedna lahvička má objem 200 ml, což je méně, než bývá zvykem. Menší porce ve srovnání s běžnou alternativní stravou je vhodná pro konzumaci při nemoci, kdy jsou pacientům raději podávané menší dávky, ale častěji a s dostatkem výživové hodnoty. Pokud by i 200 ml bylo příliš, nabízí se menší balení Compact s 125 ml.

Před otevřením a konzumací nápoj dobře protřepejte. Lze ho podávat vychlazený, při pokojové teplotě i mírně ohřátý – volba záleží na preferencích a potřebách pacienta. Studená verze je u většiny lidí preferovaná. Minimální doporučená doba užívání, aby Nutridrink co nejlépe pomohl s nedostatkem energie a živin, je alespoň 14 dní. Delší pití je samozřejmě možné. Nejlepší je tento nápoj užívat dle doporučení lékaře.

Na trhu obvykle zakoupíte jednu lahvičku Nutridrinku za 40 Kč nebo i méně. Mezi tekutou stravou se tak řadí k levnějším a dobře dostupným výrobkům. Ušetříte i ve srovnání s klasickým jídlem, které by mělo stejné výživové hodnoty.balení nápoje nutridrink

Chuť a příchutě

Tekuté jídlo Nutridrink se nabízí v několika recepturách podle toho, jaké složení potřebujete. Vedle základního typu pro všeobecné dodání všech potřebných živin můžete zakoupit také Nutridrink Protein se zvýšeným obsahem bílkovin nebo Nutridrink Fibre s podílem vlákniny. Je-li vaším cílem ještě snadnější příjem jídla u pacienta, oceníte džusovou formu Nutridrink Juice style.

Nutridrink se vyrábí v mnoha příchutích: neutrální, vanilka, čokoláda, jahoda a banán, lesní ovoce, káva, meruňka, zázvor, broskev/mango, černý rybíz nebo jablko. Ne všechny chutě jsou ale dostupné pro každý typ a velikost Nutridrinků.  V balení obvykle najdete kombinaci několika příchutí.

  • Jak dlouho užívat Nutridrink? – Dle předpisu maximálně po dobu 3 měsíců. Jeden Nutridrink nahrazuje 1 hlavní jídlo.

Složení a nutriční hodnoty

Jak již bylo zmíněno, Nutridrink dokáže tělu poskytnout všechny důležité živiny a ukrývá v sobě pestrou škálu vitamínů i minerálů.doplněk nutridrink pro energii

Základní Nutridrink obsahuje na 100 ml výživy 150 kcal, 5,8 g tuků, 18,4 % sacharidů a 5,9 % bílkovin. Protein forma má taktéž na 100 ml nápoje 150 kcal a najdete v ní 5,2 g tuků, 16,7 g sacharidů a 9 g bílkovin. Fibre s 154 kcal obsahuje na rozdíl od předchozích receptur 2,2 gramů vlákniny. Složení základních živin je pak 5,8 g tuků, 18,4 g sacharidů a 6 g proteinů.

V nápoji Nutridrink nenajdete žádný lepek. Hodí se tudíž i pro jedince trpící celiakií. Z alergenů ale obsahuje sóju a mléčnou bílkovinu – to znamená, že jeho pití není doporučováno při nesnášenlivosti mléčných výrobků. Také tím pádem není veganskou stravou; vegetariánskou ale ano.

Závěrečné hodnocení

Nutridrink je kvalitní tekutá náhrada stravy pro osoby, které trpí zdravotními problémy nebo u nich probíhá rekonvalescence po úrazu či operaci. Nabízí spoustu receptur a příchutí, Nutridrink si není problém také ohřát nebo vychladit.

Klady
  • Od známého a kvalitního výrobce výživy
  • Specializace na zdravotní účely
  • Více receptur pro různé potřeby pacientů
  • Menší lahve vhodné vzhledem k zaměření jídla
  • Mnoho příchutí
Zápory
  • Ve své kategorii žádné

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář