Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze internetové televize O2 TV

internetová televize O2 logo

Společnost O2 pravděpodobně znáte především jako poskytovatele telekomunikačních služeb. Zprostředkovat vám toho ale umí mnohem víc. V roce 2019 se stala největším provozovatelem internetového televizního vysílání v České republice.

Pokud tedy uvažujete nad O2 TV, máte jistotu, že si službu sjednáváte u stabilní společnosti s tradicí. To ale pochopitelně nestačí. Proto jsme prověřili dostupnost TV kanálů, rozsah funkcí i kvalitu podpory. V naší recenzi zjistíte, jak si O2 TV v těchto ohledech vedla.

Náš tip

Pokud o IPTV chcete zjistit víc, přečtěte si náš článek nejlepší internetové televize.

Balíčky a jejich cena – 9/10

Co se počtu programů týče, O2 TV nezklame ani ty nejnáročnější filmové fajnšmekry. Na výběr máte hned několik balíčků lišících se počtem stanic a cenovkou. Základní přehled najdete v tabulce.

Balíček Sport Plus / Max Balíček HBO / Voyo Bronzový balíček Stříbrný balíček Zlatý balíček
Počet programů
8 /150 5 / – 65 106 135
Počet HD programů
8 / – 31 59 64
Cena za měsíc
299 / 499 Kč 200 / 159 Kč 349 Kč 499 Kč 799 Kč

Jak z tabulky vyčtete, O2 TV se hodně zaměřuje na sport. Pokud si nechcete nechat utéct ani jeden zápas oblíbeného klubu, dost možná si vystačíte už s nejlevnějším balíčkem. Mít možnost za 299 Kč sledovat O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis i ČT Sport, to je pro všechny sportovní nadšence skutečně dobrá nabídka.

Pokud si budete chtít pořídit filmový balíček se všemi třemi stanicemi HBO, oběma kanály Cinemaxu a s HBO knihovnou Max, můžete si je přidat v tarifech O2 TV Bronzová a Stříbrná doplněných o Balíček Kino. K základním programům lze taktéž přidat Voyo služby. Jak HBO tak Voyo jsou za příplatek 159 nebo 200 Kč. U Zlatého balíčku dostanete jeden z programů HBO nebo Voyo rovnou v ceně a neplatíte za něj nic navíc.

Pokud chcete “od každého něco”, v základním balíčku se můžete těšit na 65 programů. Zauvažovali bychom ale nad tím, jestli není lepší si 150 Kč připlatit a ve stříbrném balíčku si užít rovnou 106 kanálů. Ve zlatém balíčku budete mít ještě o 29 programů víc, cena už je ale výrazně výš. Ovšem k připočtené platbě za Voyo nebo HBO se nadšeným divákům vyplatí.

O2 TV balíčky

Kvalita obrazu i zvuku je velmi dobrá, nicméně jsme zažili dva technické výpadky, kdy O2 TV zamrzla na úvodním logu. Příčinou pravděpodobně bylo přetížení serveru, společnost by tento problém nyní již měla mít vyřešený.

Funkce – 9,5/10

S O2 TV si budete užívat všechny výhody internetové televize. Pokud nějaký pořad zrovna nestíháte, můžete využít zpětné zhlédnutí až 7 dní po odvysílání. K dispozici budete mít rovněž funkci pauza či prostor pro uložení nahrávek televizního vysílání. Samozřejmostí je pak bohatá videotéka, v níž si za přiměřený poplatek můžete zakoupit novinky, jaké mnohdy ještě ani nevyšly na DVD. Film ve videotéce dostanete k dispozici na 48 hodin od zapůjčení. Během těchto dvou dní si ho můžete pustit, kolikrát chcete a i při spuštění těsně před vypršením lhůty jej můžete bez problémů dokoukat do konce. Nelze ho však přehrávat na více zařízení naráz.

Podporovaná zařízení – 8/10

To největší zklamání – pokud si nepřiplatíte, tak O2 TV v jednu chvíli můžete sledovat pouze na jednom zařízení. Internetovou televizi jste chtěli využívat s celou rodinou? Bohužel. Jedinou možností je si k výše zmíněnému ceníku připočítat ještě částku 100 Kč za doplňkovou službu Rodinné sledování, pak O2 TV můžete sledovat na na třech zařízeních současně. O2 TV je proto ideální zejména pro toho, kdo IPTV plánuje využívat sám, případně je ochotný se ve sledování vystřídat.

 • Ke sledování O2 TV na obrazovce televize potřebujete set-top box, televizor se vstupem HDMI a síťový kabel.
 • Aplikace O2 si rozumí se Samsung Smart TV, Google Chromecast i herní konzolí Xbox. Nepotřebujete set-top box, stačí pouze aplikace.
 • V případě notebooku O2 TV jednoduše spustíte v prohlížeči Firefox, Chrome či Safari.
 • Samozřejmostí je také připojení přes chytrý telefon či tablet. Aplikace pro iOs a Android je přehledná, občasné problémy jsme měli pouze s plynulostí přenosu obrazu přes Chromecast. O2 by ale již mělo pracovat na zlepšení.

internetová televize O2 aplikace

Podmínky – 10/10

Dříve bylo možné sjednat pouze smlouvu na 24 měsíců, dnes to můžete mít i bez závazku. Za tento krok rozhodně palec nahoru, protože vám to dává mnohem větší svobodu při případné výpovědi smlouvy. Na webu je dobře dostupný ceník i návrh smlouvy.

Pokud si u O2 budete sjednávat i set-top box, na místo vám ho za poplatek může přijet nainstalovat technik. Podle nás je to ale úplně zbytečné, lepší je si nechat samoinstalační balíček zaslat poštou. V balíčku naleznete přehledný návod, instalace samotná je pak otázkou pár minut i pro netechnika. Pronájem set-top boxu stojí 69 Kč na měsíc.

Zákaznická podpora – 10/10

Jako velká společnost má O2 do detailu propracovanou podporu. Nikdy se tak nestane, že byste nenašli odpověď na svou otázku, případně museli dlouho čekat na spojení s operátorem. Většinu potřebných informací najdete už v častých dotazech a dokumentech.

Pokud něčemu nerozumíte, obrátit se můžete na poradce zvaného O2 guru. Zkontaktujete ho prostřednictvím online chatu, aplikace Moje O2, Messengeru, Twitteru či Whatsappu. Podle naší zkušenosti je ideální volbou online chat, kdy se s vámi operátor spojí do pár minut (alespoň ve všední den). Ani u dalších možností jsme ale nečekali dlouho.

internetová televize O2 TV podpora

Pro úplnost zmíníme, že 02 má také řadu poboček po celé ČR, online si můžete rezervovat termín a vyhnout se tak čekání. Zákaznický servis zkrátka u O2 šlape na jedničku.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektni

Internetová televize O2 TV složením svých balíčků oslní nejen milovníky sportu. Těšit se můžete na kvalitní obraz. V jedné chvíli bohužel můžete sledovat jen na jednom zařízení. Chválíme nicméně smlouvu bez závazku, a fakt, že s jakýmkoliv problémem vám ochotně poradí zákaznická podpora.

Balíčky a jejich cena
9
Funkce
9.5
Podporovaná zařízení
8
Podmínky
10
Zákaznická podpora
10
Klady
 • Zázemí silné společnosti
 • Množství sportovních kanálů
 • Nahrávání až 100 hodin
 • Smlouva bez závazku
 • Nízká cena set-top boxu
 • Kvalitní zákaznický servis
Zápory
 • Sledování na více zařízeních za poplatek

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.3 (35 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář